Porównywarka (0)
PLN

Better Place

nr kat.: 1225001
Better Place
Better Place
Better Place
Better Place
Better Place
Better Place

Gooral

Nośnik: CD

Lista utworów

Nr albumu Nr utworu Tytuł Wykonawca Czas trwania
1 1 Dzięki Kubuś (Take over me) Gooral 3:35
1 2 Pod Jaworem (Scapegoat) Gooral 3:27
1 3 Come on closer (Elektro Dziołcha) Gooral 3:39
1 4 The Place Gooral 5:09
1 5 Dice Gooral 2:54
1 6 (you are my) Sunshine Gooral 2:57
1 7 Sentymental Gooral 5:18
1 8 Jasny gwint (Back to the Brightside) Gooral 2:31
1 9 I need Better Place Gooral 3:26
1 10 Idzie dysc Chłopie Gooral 2:24
1 11 Wondrous Machines Gooral 2:30
1 12 Show me the Place Gooral 4:17

Opis i specyfikacja

Ponad rok trwała praca nad nowym albumem GOORALA. Dopieszczony master zaowocował powstaniem krążka bez przypadkowych dźwięków, dopracowanego pod każdym względem, a artysta, zamiast powierzyć zmiksowanie i mastering w ręce studio, sam podjął się ogromnej i żmudnej pracy z tym związanej, zaklinając w dźwięki spory kawał samego siebie - już po pierwszym przesłuchaniu czuć, że płyta jest bardziej osobista, niż poprzednia. To samo można powiedzieć o pozostałych, którzy przyczynili się do powstania albumu: Annie ‘Wiośnie’ Rogowskiej, Macieju ‘Kamerze’ Szymonowiczu, Piotrze Gawronie, Janie Mędrali i Adriannie Styrcz - każde z nich odcisnęło tu swój unikalny styl i charakter.

GOORAL (synth/piano, beatbox, wokal): producent, generator dźwięków i prekursor łączenia electro, dubstep i dnb z góralszczyzną. Wielkim wpływem na twórczość Goorala było miejsce, z którego pochodzi – Bielsko-Biała. To miasto otoczone górami, dla jednych furtka na góry, dla drugich furtka na zgiełk. Gooral ma bliżej do miasta, ale w górach spędził pół życia, trenując i ucząc ludzi jazdy na nartach.
W połowie lat 90 zakochał się szeroko rozumianej w tamtych czasach muzyce technicznej i elektronicznej. Z Maćkiem Szymonowiczem założył i tworzył projekt PSIO CREW wydając album “Szumi Jawor Soundsystem” i grając setki koncertów. W 2008 roku opuścił Psio Crew rozpoczynając wędrówkę muzyczną, której efektem był kultowy album Ethno Elektro.
Gooral zaczynał od występow solo, obecnie w zależności od składu występują z nim: Anna Wiosna Rogowska (wokal), Maciej Kamer Szymonowicz (wokal góralski, piszczałka), Piotrek Gawron (skrzypce) oraz Jan Mędrala (kontrtenor). Mieszanka ta daje wybuchowe połączenie ludzi z różnych kultur i różnych miejsc, co w szczególności można zauważyć na energetycznych koncertach, na których usłyszeć też można kult ciszy. W całej swojej karierze Gooral zagrał m.in na festiwalach: Woodstock, Opener, Cooke, Red Bull X Fighters, Sziget, Colours of Ostrava, before Nowa Muzyka, Slot Art, Terra Polska. Oraz w wielu polskich i czasem europejskich klubach.

Ogólne

title

Better Place

artist

Gooral

label

Fonografika

ilosc_plyt

1

Opinie

Better Place ×
Better Place
Better Place
Better Place

Koszt dostawy:

Zmień kod pocztowy