Birdy

nr kat.: 9259173
 • artist: Birdy
 • typ_nosnika: CD
 • ilosc_plyt: 1
Zobacz pełną specyfikację Zobacz pełną specyfikację
Produkt chwilowo niedostępny

Opis i specyfikacja

Wygląda jak zagubiona, rozmarzona gimnazjalistka, lecz za tymi dużymi oczami i spokojnym obliczem kryje się, co prawda, bardzo młoda, lecz już doskonale wiedząca czego chce i wyjątkowo uzdolniona dziewczyna z Wielkiej Brytanii. O tym, jak bardzo jest utalentowana przekonuje jej debiutancki materiał.

Artystyczny pseudonim ma taki, jak bohater niezapomnianej powieści Williama Whartona, który marzył o tym, aby latać niczym ptak. Jego marzenie, niestety, nie spełniło się. Urodzona w maju 1996 roku i mająca belgijskie korzenie Jasmine Van Den Bogaerde swoje marzenia o zostaniu piosenkarką zaczęła realizować bardzo wcześnie i do tego z powodzeniem. Wyjaśnijmy jednak od razu, aby nie było niepotrzebnego zamieszania - ksywkę Birdy nadali Jasmine rodzice. Podobno jak była malutka podczas karmienia otwierała buzię bardzo szeroko, niczym ptasie pisklę czekające na pożywienie.

W wieku lat 12 zdolna pianistka i wokalistka Jasmine wygrała konkurs Open Mic UK, a potem zainteresowali się nią przedstawiciele wytwórni Warner. Od tej pory wydarzenia zaczęły toczyć się w szybkim tempie. Dziewczyna pojawiła się między innymi na żywo w programie radia BBC. Jasmine przerobiła piosenkę Bon Iver `Skinny Love`, a ta wersja trafiła następnie na ścieżkę dźwiękową popularnego wśród nastolatków serialu `Pamiętniki wampirów`. Publiczność dziewczyna zdobywała stopniowo. Najpierw były to jej ciocie, wujkowie i kuzyni, ponieważ pochodzi z licznej rodziny (jej mama ma 10. rodzeństwa). Gdy Jasmine umiała już grać na fortepianie i śpiewać, zaczęła pisać własne piosenki, rejestrować je na kamerze i zamieszczać w sieci. Tam ją wypatrzono. `Komuś z wytwórni płytowej spodobało się to, co śpiewałam, a dalej już poszło` - wspomina.

Dalej było miejsce w pierwszej 20. brytyjskiej listy singli z coverem `Skinny Love`. Potem kolejna udana przeróbka, `Shelter` z repertuaru The XX. Następnie przyszedł czas na debiutancką płytę. Na niej Birdy również zamieściła cudze kompozycje, choćby Cherry Ghost, The National, Phoenix, The Postal Service, Jamesa Taylora. `To takie wprowadzenie do mojego stylu. Cieszę się, że wśród tych nagrań znalazła się też i moja piosenka` - mówi Jasmine, której zmysłowy, głęboki głos i wybitna zdolność operowania nim, oczarował recenzentów na Wyspach, a także w Belgii, skąd pochodzi jej rodzina. Nagrania odbyły się w Londynie i Los Angeles. Za produkcję odpowiadali mistrzowie w swoim fachu: Rich Costey (Muse, TV On The Radio), James Ford (The Klaxons), Jim Abbiss (Adele, Arctic Monkeys).

Birdy na razie stawia na covery, bo chce skończyć drugi szczebel edukacji, a dopiero potem zabrać się mocniej za pisanie własnych piosenek. Być może będzie w nich słychać echa twórczości Paolo Nutiniego, Lykke Li i Adele, którzch uwielbia. Największą inspiracją jest jednak dla Jasmine jej mama, klasycznie wykształcona pianistka. Jako ciekawostkę podajmy, że przodkiem Birdy jest legendarny aktor Dirk Bogarde. Czy odziedziczyła po nim talent aktorski? Okaże się pewnie niebawem. Za to już teraz jest wiadome, że Birdy to wyjątkowe zjawisko na współczesnej scenie muzycznej. Nie było takiego od czasu debiutu Joss Stone!

  Ogólne

 • title
  BIRDY
 • artist
  Birdy
 • label
  Warner Music International
 • ilosc_plyt
  1

Lista utworów

Nr utworu Tytuł Wykonawca Czas trwania
11901Birdy5:07
2Skinny LoveBirdy3:23
3People Help The PeopleBirdy4:16
4White Winter HymnalBirdy2:17
5The District Sleeps Alone TonightBirdy4:44
6I'll Never Forget YouBirdy3:47
7Young BloodBirdy4:04
8ShelterBirdy3:44
9Fire And RainBirdy3:07
10Without A WordBirdy4:46
11Terrible LoveBirdy4:44

Kupiłeś ten produkt? Oceń go!

Średnia ocen: 5
Opinie potwierdzone zakupem (1)

Kupiłeś ten produkt? Oceń go!

Średnia ocen: 5
Opinie potwierdzone zakupem (1)