Porównywarka (0)
PLN

Black Market

nr kat.: 9122606
Black Market
Black Market
Black Market
Black Market

Weather Report

Nośnik: CD

Lista utworów

Nr albumu Nr utworu Tytuł Wykonawca Czas trwania
1 1 Black Market Weather Report 6:30
1 2 Cannon Ball Weather Report 4:40
1 3 Gibraltar Weather Report 7:49
1 4 Elegant People Weather Report 5:03
1 5 Three Clowns Weather Report 3:27
1 6 Barbary Coast Weather Report 3:10
1 7 Herandnu Weather Report 6:38

Opinie

5/5

Piotrek 60+

Pod Tytusem zakup na szóstkę z plusem

Jeszcze kilka miesięcy temu nie miałem w domowym zaciszu żadnej płyty Weather Report, ale na falach kolejnego powrotu do namiętnego słuchania muzyki i po zaprzyjaźnieniu się z MediaMarkt mogę już podsumować serię chwytania okazji cenowych, na którą złożyły się: „Mysterious Traveller”, „Black Market” i „Heavy Weather”.
Dlaczego właśnie te albumy, skoro w aktualnej ofercie MM są jeszcze inne zremasterowane dyski WR? Po prostu wszystkie trzy oceniam na maksa, aczkolwiek w przypadku „Paskudnej pogody” o zakupie przesądziły bardzo pochlebne recenzje i oczywista ciekawość, bo z wyjątkiem hitowego „Birdland” nie słyszałem wcześniej muzyki z tej płyty. Natomiast od „Tajemniczego podróżnika” zaczęła się moja znajomość z Prognozą Pogody i choć nastąpiło to dość krótko po premierowym wydaniu, w siermiężnej wówczas rzeczywistości naszego ukochanego kraju miałem rzadką możliwość doświadczyć pierwszego przesłuchania bezpośrednio z winyla i na przyzwoitym gramofonie, a takie wrażenia mocno zakorzeniają się w pamięci. Podobnie było z „Czarnym rynkiem”, który chyba pozostanie moją ulubioną płytą tego zespołu, gdyż nadal podoba mi się ta symbioza jazz-rocka i motywów afrykańskich. Czy będzie aneks do osobistej trylogii Weather Report? Mam jeszcze na oku przynajmniej debiutancki krążek, jednak studzę zamiar, gdyż MediaMarkt ciągle przypomina mi o innych klasykach i nie tylko z kręgu jazzu.
Jeśli chodzi o finansowy aspekt wspomnianego chwytania okazji, „Mysterious Traveller” kupiłem w cenie 19,99 zł, niewątpliwie atrakcyjnej w odniesieniu do bardzo dobrych nagrań. Za następne dwie płyty, już jako członek Klubu MediaMarkt, zapłaciłem jeszcze mniej, korzystając z promocji klubowego Black Week („Heavy Weather”) i bonu powitalnego („Black Market”), który w istocie dał mi za darmoszkę również pierwszy album Mahavishnu Orchestra. Takie oraz kolejne prezenty zdecydowanie wzmacniają zdrowe samopoczucie i nawet mogą być źródłem radosnej twórczości, o czym świadczy mój konkursowy wierszyk na facebook’ową stronę sympatyków MM, którego nie zdążyłem opublikować, a jako zachętę do bycia klubowiczem pozwolę sobie na koniec zacytować tę rymowankę w dłuższej, bo nielimitowanej liczbą 160 znaków wersji:
Wiemy o tym z autopsji, nie z fusów i kart,
że zasobny MediaMarkt zakupów jest wart,
a w Klubie pod Tytusem kupuje się z bonusem,
bo na własne sprawunki, dla rodzeństwa czy taty,
są extra promocje, prezenty, rabaty.

Opinia potwierdzona zakupem
Black Market ×
Black Market
Black Market

Koszt dostawy:

Zmień kod pocztowy

Gdzie kupić?
Sprawdź dostępność produktu w Twojej okolicy