MediaMarkt - sklep internetowy - RTV, AGD, komputery

Porównywarka (0)
PLN

Black Metal

nr kat.: 9129583
Black Metal
Black Metal
Black Metal
Black Metal

Venom

Nośnik: CD

Lista utworów

Nr albumu Nr utworu Tytuł Wykonawca Czas trwania
1 1 Black Metal Venom 3:44
1 2 To Hell And Back Venom 3:03
1 3 Buried Alive Venom 4:12
1 4 Raise The Dead Venom 2:53
1 5 Teachers Pet Venom 4:44
1 6 Leave Me In Hell Venom 3:36
1 7 Sacrifice Venom 4:30
1 8 Heaven's On Fire Venom 3:41
1 9 Countess Bathory Venom 3:48
1 10 Don't Burn The Witch Venom 3:17
1 11 At War With Satan (Preview) Venom 2:22
1 12 Bursting Out (60 Min.+ Version) Venom 3:00
1 13 Black Metal (Radio I Session) Venom 3:07
1 14 Nightmare (Radio I Session) Venom 3:26
1 15 Too Loud For The Crowd (Radio I Session) Venom 2:15
1 16 Blood Lust (Radio I Session) Venom 2:39
1 17 Die Hard (12" Version) Venom 3:06
1 18 Acid Queen (12" Version) Venom 2:31
1 19 Bursting Out (12" Version) Venom 2:57
1 20 Hounds Of Hell (Outtake) Venom 3:19

Opinie

5/5

Rafał S.

Witajcie w piekle!

Jeśli ktoś z młodszych słuchaczy myśli, że prawdziwy bum na black metal zapoczątkował Mayhem i reszta ich skandynawskich pobratymców, z formacją Bathory na czele, również aspirującą do tytułu pionierów czarnej polewki, powinien zrewidować poglądy. Ojcami chrzestnymi nie tylko black metalu, ale w ogóle wszystkich ekstremalnych odmian metalu, są muzycy brytyjskiej grupy Venom. Nawet kolesie z Hellhammer/Celtic Frost musieli przyznać angolom palmę pierwszeństwa. Nie trzeba chyba też tłumaczyć, skąd wzięła się nazwa najbardziej, bluźnierczej i demonicznej odmiany metalu? Co prawda Venom debiutował płytą "Welcome To Hell", rozpętując niemałe zamieszenie szokującą stylistyką muzyczną, ale i pierwszymi w dziejach rocka tak dosadnymi tekstami oddającymi cześć rogatemu. Nie mniej to album "Black Metal" rozpętał prawdziwe piekło, kontynuując i doskonaląc ścieżkę obraną na poprzedniczce! Wiele osób po dziś dzień uważa "dwójkę" Venom za najbardziej śmiercionośną, diabelską muzykę na najwyższym poziomie intensywności i agresji. Lars Ulrich przyznał kiedyś: "Gdyby nie Venom, nie byłoby nas. thrash, speed, death metal? Venom to wszystko rozpoczął.? Również Kerry King ze Slayera przyznał, że to nie kto inny jak Venom zdetonował całą tę black i thrash metalową eksplozję, łamiąc reguły i podejmując nie lada ryzyko, wydając na światło dzienne tak bluźnierczy album. King: ?Venom był najlepszym zespołem na świecie, mając równocześnie najgorszych muzyków w składzie. Ciągle słucham ?Black Metal? i wciąż robi on na mnie ogromne wrażenie. Widuję od czasu do czasu Cronosa I mogę powiedzieć, że on jest kimś w rodzaju Supermana. Nawet gdy jest ubrany zwyczajnie, to wiedz że pod spodem są gwoździe i ćwieki!? Jakby więc nie patrzeć ?Black Metal? to najważniejsza płyta w dorobku brytyjskiego zespołu i jeden z najbardziej prominentnych, wpływowych albumów w dziejach szeroko pojmowanego heavy metalu. Płyta jest powszechnie uważana za istotny czynnik kształtujący odmiany, głównie thrash metal, death metal i black metal. Niezależnie od tego, jak bardzo muzyka zawarta na albumie jest inna od obecnie rozumianego black metalu nadal jest uważana za ekstremalną i otaczana prawdziwym, zasłużonym kultem. Płyta została nagrana w zaledwie 7 dni (to i tak sporo, bo ?Welcome To Hell? w 3?). Sam Venom z zespołu podziemnego szybko awansował do mainstreamu. Było to spełnienie marzeń Cronosa, którego całe życie kręciło się wokół muzyki i zarazem spełnienie największego koszmaru angielskich konserwatystów. Wracając do Mayhem, wskrzesił on raczej tzw. Drugą falę black metalu utożsamianą dziś z bardzo popularnym już i mainstreamowym gatunkiem? Zresztą Mayhem swą nazwę zaczerpnął od jednej z piosenek, która nosi tytuł "Mayhem With Mercy" z debiutu Venom oraz nagrali kompozycję "Witching Hour" na minialbumie "Deathcrush". Pozycja obowiązkowa! Tu w wersji remasterowanej z masą bonusów, na czele z przebojowym "Nightmare".

Opinia potwierdzona zakupem
5/5

Kamil

Klasyka brudnego, pubowego angielskiego heavy metalu, świetny album z przytupem czarciego kopyta, era NWOBHM lekko doprawiona punkowym brudem, dla mnie rewelacja.
To z nazwy tego albumu, nazwany został nowy gatunek metalu powstały w latach 90 \'\'Black Metal\'\'. Inspiracja dla wielu zespołów, dla takich gigantów jak Metallica, Slayer, czy Mayhem i wielu innych mniejszych zespołów.

Jedynym minusem jest brzmienie, niestety płyta ma już grubo ponad 20 lat, da się to odczuć, szczególnie jeśli zapuścimy ten materiał po uprzednim przesłuchaniu jakiegoś nowszego albumu(przy pierwszym przesłuchaniu tej płytki Venom, wcześniej rozgrzewał mi głośniki nowy Crytopsy, który miażdży ścianą dźwięku;>)

Opinia potwierdzona zakupem
Black Metal ×
Black Metal
Black Metal

Koszt dostawy:

Zmień kod pocztowy

Gdzie kupić?
Sprawdź dostępność produktu w Twojej okolicy
[script]var loadEditorJS;loadEditorJS = function() { var docRef, checkStr, getUrlParameter, isOpened, closeTimer; getUrlParameter = function(urlParam) { var param, regex, results; param = urlParam.replace(/[\[]/, '\\[').replace(/[\]]/, '\\]'); regex = new RegExp('[\\?&]' + param + '=([^&#]*)'); results = regex.exec(location.search); return results === null ? '' : decodeURIComponent(results[1].replace(/\+/g, ' ')); }; docRef = document.referrer; checkStr = 'saturn.pl'; if (docRef.indexOf(checkStr) > -1 || getUrlParameter('redirected') === '1') { closeTimer = 10000; $.extend(true, $.magnificPopup.defaults, { tClose: 'Zamknij (Esc)' }); $.magnificPopup.open({ items: { src: '#js-footerPopup', type: 'inline' }, mainClass: 'mfp-fade', closeOnContentClick: true, closeOnBgClick: true, closeBtnInside: true, showCloseBtn: true, enableEscapeKey: true, callbacks: { open: function() { var popup; popup = this; isOpened = true; setTimeout(function() { if (isOpened) { popup.close(); } }, closeTimer); }, close: function() { isOpened = false; } } }); } if (typeof loadLpJS === 'function') { loadLpJS(); }};[/script]