Blues Eternity - Live At Pamela Blues

Mark Olbrich

Nośnik: CD

nr kat.: 1247659 MUSIC NET

Produkt chwilowo niedostępny

Dostępność
Nr albumu Nr utworu Tytuł Wykonawca Czas trwania
1 1 I M Ready (Willy Dixon) Mark Olbrich / Jimmy Thomas 3:24
1 2 Dont Start Me Talking (Alec Miller) Mark Olbrich / Jimmy Thomas 3:34
1 3 Mannish Boy (Mckinley Morganfield) Mark Olbrich / Jimmy Thomas 3:31
1 4 Summertime (Gershwin) Mark Olbrich / Jimmy Thomas 3:17
1 5 The Things That Used To Do (Eddie Jones) Mark Olbrich / Jimmy Thomas 3:43
1 6 She Walk Right In (Henry Roeland Byrd) Mark Olbrich / Jimmy Thomas 4:50
1 7 Smokestack Lightning (Chester Artur Burnett) Mark Olbrich / Jimmy Thomas 4:51
1 8 Angel Of Mercy (Albert King) Mark Olbrich / Jimmy Thomas 6:03
1 9 Let The Good Times Roll (Martin Johnson/Jon Levine) Mark Olbrich / Jimmy Thomas 5:13
1 10 Jack Daniels (Music: Eddie Angel, Mark Olbrich, Sławek Wierzcholski) Mark Olbrich / Jimmy Thomas 3:38

Mieszkający od 33 lat w Wielkiej Brytanii MARK ''Bestia" OLBRICH w swoim zespole skupił genialnych muzyków. Obecny skład jego grupy to: Jimmy Thomas ( voc. - Louisiana, USA), Giles King (brytyjski bluesowy harmonijkarz roku 2011), Eddie Angel ( gitarzysta uważany za jednego z czterech czołowych brytyjskich, bluesowych wirtuozów tego instrumentu), Sam Kelly (trzykrotny bluesowy perkusista roku), Joe McCormack (najmłodszy w zespole - instrumenty klawiszowe - U.K.) i Mark Olbrich (git. basowa - U.K.). Zbyszek Hołdys opisał Marka Olbricha jako "jednego z najwspanialszych basistów bluesowych".  Jimmy Thomas występował wcześniej z takimi gwiazdami jak Tina Turner i Albert King. Współpracował również z The Rolling Stones i Johnem Lennonem. Był też producentem Procol Harum w ich wczesnym okresie.
Płyta pochodzi z koncertu, który odbył się w toruńskim Pub Pamela 10 czerwca 2013 .

4 na 5

Po pierwszym przesłuchaniu, mogę z całą uczciwością powiedzieć, że na tym koncertowym krążku znajdziemy kawał solidnego, klasycznego bluesa. Nic dziwnego - Mark Olbrich Blues Eternity, to grupa skupiająca nietuzinkowych muzyków, z bogatym doświadczeniem oraz przeszłością ocierającą się o legendy europejskiego i amerykańskiego bluesa. Mark Olbrich - polskiego pochodzenia basista, dawny współpracownik Zbigniewa Hołdysa zebrał wokół siebie wyjątkowych muzyków, m.in. Paula Lamba - harmonijkarza, którego żadnemu fanowi bluesa przedstawiać nie trzeba, czy też wokalistę Jimmiego Thomasa, dawnego współpracownika gigantów bluesa. Nagrania zrealizowano na żywo, w toruńskiej \"Pameli\", zaś mix i mastering został zrealizowany w Wolfs Studios w Londynie. Opiniowana wersja płyty, wydanie europejskie, to nośnik CD, zawierający 3 dodatkowe utwory w stosunku do dostępnej również wersji winylowej. Ciekawostką jest fakt, że płyta doczekałą się również wydania amerykańskiego. Polecam!

5 na 5

Mark Olbrich (właśc. Marek Olbrych), Polak, dawny współpracownik Zbigniewa Hołdysa, od 33 lat w UK ma już ugruntowaną pozycję na brytyjskiej scenie bluesowej. Zgromadził wokół siebie znanych i cenionych muzyków bluesowych, m.in. uznawanego za jednego z najlepszych na Wyspach i w ścisłej czołówce europejskiej harmonijkarza Paula Lamba, czy też wokalistę Jimmiego Thomasa, swego czasu współpracującego z tuzami amerykańskiego bluesa. Mark Olbich Blues Eternity - ten konglomerat osobowości, stylów gry i doświadczeń nagrał w toruńskiej \"Pameli\" solidną, osadzoną w tradycji amerykańskiego bluesa płytę. Wersja CD zawiera dodatkowe utwory, których nie znajdziemy na wydanym również przez HRPP Records winylu. Warto nadmienić, że płyta doczekała się również swojego amerykańskego wydania. Polecam!

Aktualności

Więcej

Blues Eternity - Live At Pamela Blues ×
Blues Eternity - Live At Pamela Blues
Blues Eternity - Live At Pamela Blues
Blues Eternity - Live At Pamela Blues

Koszt dostawy:

Zmień kod pocztowy

Gdzie kupić?
Sprawdź dostępność produktu w Twojej okolicy
pixel
[script]var $productVariant = $('.js-product-variant');if ($productVariant.length) { $productVariant.each(function() { var $this; $this = $(this).find('img'); $this.error(function() { $this.attr({ 'src': $this.attr('data-src-gallery') }); }).attr({ 'src': $this.attr('data-src-filemanager') }); }); $productVariant.on('click', function() { enp.APP.bundles.loader.loadingShow(); }); }[/script]