Porównywarka (0)
PLN

BOARDING HOUSE REACH

nr kat.: 1367560
BOARDING HOUSE REACH
BOARDING HOUSE REACH
BOARDING HOUSE REACH
BOARDING HOUSE REACH
BOARDING HOUSE REACH
BOARDING HOUSE REACH

Jack White

Nośnik: CD

Lista utworów

Nr albumu Nr utworu Tytuł Wykonawca Czas trwania
1 1 Connected By Love Jack White 4:38
1 2 Why Walk A Dog? Jack White 2:29
1 3 Corporation Jack White 5:38
1 4 Abulia And Akrasia Jack White 1:28
1 5 Hypermisophoniac Jack White 3:34
1 6 Ice Station Zebra Jack White 3:59
1 7 Over And Over And Over Jack White 3:36
1 8 Everything You've Ever Learned Jack White 2:13
1 9 Respect Commander Jack White 4:33
1 10 Ezmerelda Steals The Show Jack White 1:42
1 11 Get In The Mind Shaft Jack White 4:13
1 12 What's Done Is Done Jack White 2:54
1 13 Humoresque Jack White 3:13

Opis i specyfikacja

‘Boarding House Reach’ pokazuje Jacka rozwijającego swoją muzyczną paletę, za sprawą prawdopodobnie najambitniejszej płyty w jego dotychczasowym dorobku, przynoszącą zarówno ponadczasowe, jak i nowoczesne piosenki. Otoczony spartańskimi warunkami mieszkania bez żadnych rozrywek, White używał do jej stworzenia tego samego sprzętu, na którym grał mając 15 lat (ćwierćcalowy, czterościeżkowy magnetofon, prosty mikser i najbardziej podstawowe instrumentarium).

 

Eksploruje na nim niezwykłe muzyczne terytoria - od rock’n’rolla, electro i hard funku, po proto punk, hip hop, gospel blues, a nawet country - wszystkie odkrywane na nowo, idealnie pasujące do jego wizji i potrzeby eksperymentowania. ‘Boarding House Reach’ jest muzycznym testamentem kreatywnej siły White’a i jego odważnych ambicji artystycznych.


Na ‘Boarding House Reach’ White wziął na siebie obowiązki wokalisty, zagrał na gitarach akustycznych i elektrycznych, perkusji, organach i syntezatorach. Ponadto, wspiera go wspaniałe grono artystów, wśród których znaleźli się: perkusista Louis Cato (Beyoncé, Q-Tip, John Legend, Mariah Carey), grający na basie Charlotte Kemp Muhl (The Ghost of a Saber Tooth Tiger) i NeonPhoenix (Kanye West, Lil Wayne, Jay-Z), grający na syntezatorach DJ Harrison i Anthony “Brew” Brewster (Fishbone, The Untouchables), klawiszowcy Neal Evans (Soulive, Talib Kweli, John Scofield) i Quincy McCrary (Unknown Mortal Orchestra, Pitbull), perkusjoniści Bobby Allende (David Byrne, Marc Anthony) i Justin Porée (Ozomatli), a także wokaliści Esther Rose i Ann oraz Regina McCrary z ukochanego tria gospel z Nashville The McCrary Sisters. Nie zabrakło też wieloletnich współpracowników, jak perkusistów Daru Jonesa (Nas, Talib Kweli) i Carla Azary (Autolux, Depeche Mode, Doyle Bramhall II). Twórczy wkład miał również C.W. Stoneking, którego porywające partie mówione słychać w ‘Abulia and Akrasia’.

 

Nowa płyta została wyprodukowana przez White’a i nagrana w Sear Sound w Nowym Jorku, Capitol Studios w Los Angeles oraz Third Man Studio w Nashville, a całość zmiksowali Bill Skibbe, Joshua V. Smith i White w Third Man Studio w Nashville.


Album zapowiada natychmiast doceniony singiel z piosenkami ‘Connected By Love’ i ‘Respect Commander’, który spotkał się z niezwykle ciepłym przyjęciem.

Ogólne

Producent

Sonic

title

Boarding House Reach

artist

Jack White

label

XL

ilosc_plyt

1