Bohemian Rhapsody

nr kat.: 1384103
Dostępny
Wysyłamy w 24h

Opis i specyfikacja

Ścieżka dźwiękowa do jednego z najbardziej wyczekiwanych filmów roku - "Bohemian Rhapsody" - porywającej opowieści o Freddie'em Mercury. Największe hity Queen w wersjach studyjnych i najlepsze wykonania koncertowe, w tym 11 niepublikowanych dotąd nagrań!

Za produkcję 22 utworów z soundtracku odpowiadają Brian May i Roger Taylor, ze współudziałem wieloletnich współpracowników Queen – Justina Shirley-Smitha, Krisa Fredrikssona oraz Joshua J Macrae. Masteringiem zajęli się Adam Ayan i Bob Ludwig.

„Bohemian Rhapsody” będzie dopiero drugim pełnym soundtrackiem w dyskografii zespołu – pierwszy to „Flash Gordon”. W przeciwieństwie do „Flash Gordona”, na „Bohemian Rhapsody” nie znajdziemy fragmentów filmu. Każdy utwór jest pełnowymiarowy, nawet jeśli na ekranie usłyszymy tylko kilkanaście sekund. Kluczowym zadaniem dla ekipy odpowiedzialnej za soundtrack „Bohemian Rhapsody” było dopasowanie jak najlepszych wersji utworów Queen, zwłaszcza nagrań koncertowych, do scenariusza. Nie chodziło o stworzenie przypadkowej kompilacji największych hitów, lecz spójnej opowieści, która podkreśla najważniejsze punkty historii opowiadanej na ekranie. Aby zapewnić słuchaczom jak najwspanialsze kinowe doznania, Brian May wpadł na pomysł, by Queen wykonał własną wersję słynnego motywu 20th Century Fox. Tak rozpoczyna się zarówno album, jak i film.

 Film „Bohemian Rhapsody” to porywająca opowieść o zespole Queen, jego muzyce i niezwykłym wokaliście Freddie’em Mercurym, który przełamując stereotypy i konwencje, zdobył uwielbienie niezliczonych fanów. Film ukazuje błyskotliwą karierę zespołu, który dzięki ikonicznym utworom i rewolucyjnemu brzmieniu wspiął się na szczyty sławy, dopóki skandalizujący styl życia Mercury’ego nie postawił wszystkiego pod znakiem zapytania. Triumfalny powrót zespołu podczas koncertu na rzecz Live Aid z udziałem cierpiącego na śmiertelną chorobę Mercury’ego wszedł na trwałe do historii muzyki rockowej i po dziś dzień stanowi źródło inspiracji dla wszystkich tych, którzy czują się inni, niepoprawnych marzycieli i wielbicieli muzyki na całym świecie.

  Ogólne

 • title
  Bohemian Rhapsody
 • artist
  QUEEN
 • label
  UNIVERSAL MUSIC POLSKA
 • ilosc_plyt
  1

Lista utworów

Nr utworu Tytuł Wykonawca Czas trwania
120th Century Fox FanfareQueen
2Somebody To LoveQueen4:56
3Doing All Right... revisited (Performed by Smile)Queen3:17
4Keep Yourself Alive (Live At The Rainbow)Queen3:56
5Killer QueenQueen2:59
6Fat Bottomed Girls (Live In Paris)Queen4:38
7Bohemian RhapsodyQueen5:55
8Now I'm Here (Live At Hammersmith Odeon)Queen4:26
9Crazy Little Thing Called LoveQueen2:43
10Love Of My Life (Rock In Rio)Queen4:29
11We Will Rock You (Movie Mix)Queen2:09
12Another One Bites The DustQueen3:35
13I Want To Break FreeQueen3:43
14Under Pressure (Performed by Queen & David Bowie)Queen4:04
15Who Wants To Live ForeverQueen5:15
16Bohemian Rhapsody (Live Aid)Queen2:28
17Radio Ga Ga (Live Aid)Queen4:06
18Ay-Oh (Live Aid)Queen
19Hammer To Fall (Live Aid)Queen4:04
20We Are The Champions (Live Aid)Queen3:57
21Don't Stop Me Now… revisitedQueen3:38
22The Show Must Go OnQueen4:32

Kupiłeś ten produkt? Oceń go!

Średnia ocen: 0

Kupiłeś ten produkt? Oceń go!

Średnia ocen: 0