Nr albumu Nr utworu Tytuł Wykonawca Czas trwania
1 1 Where The Streets Have No Name Two Cellos 4:02
1 2 Misirlou (Theme From Pulp Fiction) Two Cellos 2:13
1 3 Use Somebody Two Cellos 3:27
1 4 Smooth Criminal Two Cellos 4:10
1 5 Fragile Two Cellos 3:26
1 6 The Resistance Two Cellos 3:49
1 7 Hurt Two Cellos 4:29
1 8 Welcome To The Jungle Two Cellos 3:08
1 9 Human Nature Two Cellos 2:47
1 10 Viva La Vida Two Cellos 3:41
1 11 Smells Like Teen Spirit Two Cellos 2:50
1 12 With Or Without You Two Cellos 4:51
1 13 Celloverse Two Cellos 4:29

O ile aranżowanie rockowych, popowych czy tanecznych przebojów na instrumenty klasyczne nie jest nowością, o tyle wybór utworów branych ‘na warsztat’ może nieraz zadziwić największych wyjadaczy. Formacja 2CELLOS która od kilku lat na wiolonczelach wykonuje hity takich zespołów jak AC/DC, U2, Nirvana czy Michael Jackson ale dopiero na płycie „Celloverse” proponuje zestaw coverów, jaki autentycznie przyprawia o zawrót głowy. 2Cellos łamią wszelkie utarte schematy związane z wykonywaniem określonych gatunków muzyki. Artyści grają z jednakową ekspresją, niezależnie od tego, czy wykonują utwory Bacha, Vivaldiego czy AC/DC.

Tu nic nie jest takie jak się wydaje – wirtuozerskie popisy w opracowaniach przebojów takich zespołów jak Muse (dramatyczna „Hysteria”) czy nietypowej wersji „They Don’t Care About Us” Michaela Jacksona intrygują, ale muzyczna wyobraźnia Luki Sulica i Stjepana Hausera daje o sobie znać w innych momentach na płycie. I nie chodzi tu nawet o brawurowe wykonania tematu głównego z filmu Incepcja, ani cover dziejowego ‘Live And Let Die’ Paula McCartneya. No bo czy da się połączyć uwerturę z opery Rossiniego z klasyka Iron Maiden? Albo sonatę Vivaldiego z numerem AC/DC? Dla 2CELLOS to pytania retoryczne – a jak poradzili sobie z tematem dowiemy się już 27 stycznia.
Album ukazuje się na CD i w wersji deluxe z płytą DVD obejmującą 7 wykonań na żywo wcześniejszych hitów - coverów 2CELLOS  z rodzinnej Chorwacji, skad pochodzą obaj muzycy (m.in. AC/DC, Jackson, Guns’n’Roses, U2).

Aktualności

Więcej

Celloverse ×
Celloverse
Celloverse

Koszt dostawy:

Zmień kod pocztowy

Gdzie kupić?
Sprawdź dostępność produktu w Twojej okolicy
pixel
[script]var $productVariant = $('.js-product-variant');if ($productVariant.length) { $productVariant.each(function() { var $this; $this = $(this).find('img'); $this.error(function() { $this.attr({ 'src': $this.attr('data-src-gallery') }); }).attr({ 'src': $this.attr('data-src-filemanager') }); }); $productVariant.on('click', function() { enp.APP.bundles.loader.loadingShow(); }); }[/script]