Porównywarka (0)
PLN

FOREVER YOUNG (REMASTERED)

nr kat.: 1395353
FOREVER YOUNG (REMASTERED)
FOREVER YOUNG (REMASTERED)
FOREVER YOUNG (REMASTERED)
FOREVER YOUNG (REMASTERED)

Alphaville

Nośnik: LP (analog)

Lista utworów

Nr albumu Nr utworu Tytuł Wykonawca Czas trwania
1 1 A Victory Of Love Alphaville 4:16
1 2 Summer In Berlin Alphaville 4:45
1 3 Big In Japan Alphaville 4:44
1 4 To Germany With Love Alphaville 4:14
1 5 Fallen Angel Alphaville 3:57
1 6 Forever Young Alphaville 3:47
1 7 In The Mood Alphaville 4:32
1 8 Sounds Like A Melody Alphaville 4:44
1 9 Lies Alphaville 3:32
1 10 The Jet Set Alphaville 4:56

Opis i specyfikacja
"Fani klasyków popu i synthpopu, niemieckiej formacji Alphaville, czekali na to od dawna i w końcu się doczekali. Fantastyczny debiut grupy,  płyta ""Forever Young"" z 1984 roku, po 35 latach od premiery ukazuje się ponownie!

Płyta ""Forever Young"" miała premierę 27 września 1984 roku. Parę miesięcy wcześniej, 12 stycznia 1984, ukazał się promujący album singiel z utworem ""Big In Japan"", który okazał się później wielkim przebojem i uczynił z Alphaville gwiazdę światowego formatu. Piosenka wspięła się na szczyty list w Niemczech, Szwecji, Szwajcarii oraz dotarła do pierwszej dziesiątki na Wyspach.  

Niedługo później Marian Gold, Bernhard Lloyd i Frank Mertens przystąpili do nagrań piosenek na album ""Forever Young"", który do dziś cieszy się niesłabnącą popularnością. Przed premierą albumu ukazał się jeszcze utwór ""Sounds Like A Melody"", a wspaniała tytułowa ballada pojawiła się jako singel w dniu ukazania się płyty (później przerabiali ją między innymi Imagine Dragons, Jay-Z, Kim Wilde). Album trzykrotnie pokrył się złotem w Niemczech, a w sześciu krajach znalazł się w Top 10 notowań.

""Moja muzyczna kariera zaczęła się z przytupem"" – mówi wokalista Marian Gold. ""Kiedy ukazał się »Big in Japan«, zdobył szturmem europejskie listy, a ja wciąż pracowałem w kuchni restauracji w Münster i obierałem ziemniaki. Szef kuchni powiedział mi w pewnym momencie: »Chłopie, twoją piosenkę grają w radiu co godzinę«, a potem mnie zwolnił"".

„Forever Young” w marcu 2019 ukazuje się po raz pierwszy w wersji zremasterowanej jako edycja super deluxe na potrójnym CD, DVD i pojedynczym winylu, w postaci podwójnego kompaktu oraz pojedynczego analogu. Wydanie CD wzbogacone będą o dysk z singlami, stronami B oraz wersjami z 12-calówek. Będą też wersje demo utworów.

Super Deluxe Version oprócz zremasterowanego albumu na CD, singli, zawiera też nie tylko wersje demo, lecz również pierwsze piosenki napisane przez Alphaville w języku niemieckim! Do kompletu mamy 24-stronicową książeczkę w wymiarze bookletu do płyty winylowej, stworzoną przez autora oryginalnej oprawy graficznej w ścisłej współpracy z zespołem. Szereg zdjęć w niej nie było wcześniej publikowanych. Muzycy popełnili notki w książeczce. Wypowiedzieli się też producenci, Colin Pearson i Wolfgang Loos. Ich, a także muzyków można podziwiać również na dołączonym do wersji super deluxe DVD, na którym znalazł się 60-minutowy dokument ""Never Grow Up – The Story of Forever Young"", a także oryginalne teledyski do ""Forever Young"", ""Big in Japan"", ""The Jet Set"", ""Sounds Like a Melody""."

Ogólne

Producent

Warner Music

title

FOREVER YOUNG (REMASTERED)

artist

Alphaville

label

WM Germany

ilosc_plyt

1

Opinie

FOREVER YOUNG (REMASTERED) ×
FOREVER YOUNG (REMASTERED)
FOREVER YOUNG (REMASTERED)
-