Glass Boys

Fucked Up

Nośnik: CD

nr kat.: 1240412 SONIC

Produkt chwilowo niedostępny

Dostępność
Nr albumu Nr utworu Tytuł Wykonawca Czas trwania
1 1 Echo Boomer Fucked Up 5:06
1 2 Touch Stone Fucked Up 3:18
1 3 Sun Glass Fucked Up 3:23
1 4 The Art Of Patrons Fucked Up 3:47
1 5 Warm Change Fucked Up 5:05
1 6 Paper The House Fucked Up 3:50
1 7 Det Fucked Up 3:51
1 8 Led By Hand Fucked Up 3:56
1 9 The Great Divide Fucked Up 3:48
1 10 Glass Boys Fucked Up 6:17

      Byli punkowcami, gdy ponad dziesięć lat temu zaczynali karierę w Toronto i pozostali punkowcami nawet gdy wspięli się na wyżyny kariery, o której nigdy nie śnili. Jak zostać punkowym zespołem, równocześnie pojawiając się na okładkach magazynów, czy dzieląc scenę na stadionach z Foo Fighters? To pytanie Fucked Up zadawali sobie nagrywając Glass Boys. Odpowiedzią okazał się gwałtowny, triumfalny rockowy album.
Na wydanym w 2008 roku The Chemistry Of Common Life próbowali wprowadzić innowacje do muzyki hardcore'owej. Album wypełniały siedmiominutowe utwory, niekonwencjonalnie zaaranżowane, co przyniosło im prestiżową kanadyjską nagrodę Polaris Music Prize. W 2011 roku, za sprawą płyty David Comes To Life, zaprezentowali pełnowymiarową rock operę, na której jeden chwytliwy utwór gonił drugi i która sprawiła, że stali się jeszcze potężniejsi na hardocre'owej scenie Toronto. Glass Boys nie jest spojrzeniem wstecz, ani powrotem do podstaw.
To ambitny i złożony album. Jednak po dwóch poprzednich płytach wydaje się bardziej zwięzły i bezpośredni.

      Od strony muzycznej na Glass Boys słychać echa bardziej zadziornych amerykańskich zespołów punkowych, jak Husker Du, czy Dinosaur Jr., jednak jest tu też coś z przebojowości The Who i intensywności Negative Approach. Wokalista Damian Abraham ciągle growluje jak szatan, jednak znalazł w tym więcej głębi i większy zasięg. Perkusista Jonah Falco zrobił coś innowacyjnego przy tej płycie i nagrał dwie niezależne partie perkusyjne – jedną w rzadszym tempie, nadając tym samym psychodeliczne i dezorientujące odczucia (limitowana wersja winylowa płyty przynosi dodatkową wersję albumu tylko z tymi wolniejszymi partiami perkusji). Trójka gitarzystów: Mike Haliechuk, Ben Cook i Josh Zucker, ciągle tworzą symfonie z przesterów zwrotnych i akordów gitarowych, jednak tym razem z mniejszym naciskiem na riffy, a większym na tworzenie tekstur. Basistka Sandy Miranda dzisiaj jest jeszcze bardziej częścią tej burzy, a jej instrument idealnie spaja się z gitarowym jazgotem.

      Jeśli chodzi o teksty, starają się być wierni swoim ideałom z lat młodzieńczych. Echo Boomer, podobnie jak wcześniej Son The Father, czy Let Her Rest, jest potężnym powitaniem i daje sygnał czego można się spodziewać dalej. Sun Glass rozwija się od akustycznego brzdąkania na gitarze do ostrej zawieruchy, przez cały czas pozostając pięknym. DET przynosi jeden z tych refrenów, który niemal natychmiast śpiewany jest przez wszystkich dookoła. A zamykający album utwór tytułowy, niczym epickie katharsis, jest potężniejszy niż cokolwiek, co zespół zrobił do tej pory.
Po dwóch monumentalnych concept-albumach, Fucked Up serwuje kolejne pełne życia utwory trafiające prosto w serce.

Aktualności

Więcej

Glass Boys ×
Glass Boys

Koszt dostawy:

Zmień kod pocztowy

Gdzie kupić?
Sprawdź dostępność produktu w Twojej okolicy
pixel
[script]var $productVariant = $('.js-product-variant');if ($productVariant.length) { $productVariant.each(function() { var $this; $this = $(this).find('img'); $this.error(function() { $this.attr({ 'src': $this.attr('data-src-gallery') }); }).attr({ 'src': $this.attr('data-src-filemanager') }); }); $productVariant.on('click', function() { enp.APP.bundles.loader.loadingShow(); }); }[/script]