Porównywarka (0)
PLN

INTERLUDE

nr kat.: 1251977
INTERLUDE
INTERLUDE
INTERLUDE
INTERLUDE

Jamie Cullum

Nośnik: CD

Lista utworów

Nr albumu Nr utworu Tytuł Wykonawca Czas trwania
1 1 Interlude Jamie Cullum 3:27
1 2 Don't You Know Jamie Cullum 2:56
1 3 The Seer's Tower Jamie Cullum 3:55
1 4 Walkin' Jamie Cullum 2:42
1 5 Good Morning Heartache Jamie Cullum feat. Laura Mvula 3:32
1 6 Sack O' Woe Jamie Cullum 3:45
1 7 Don't Let Me Be Misunderstood Jamie Cullum feat. Gregory Porter 2:58
1 8 My One And Only Love Jamie Cullum 4:32
1 9 Lovesick Blues Jamie Cullum 3:07
1 10 Losing You Jamie Cullum 3:24
1 11 Out Of This World Jamie Cullum 5:51
1 12 Make Someone Happy Jamie Cullum 3:30

Opis i specyfikacja

Jamie Cullum prezentuje swój nowy, jazzowy album, na którym gościnnie pojawili się Laura Mvula i Gregory Porter. Album „Interlude” to pierwszy jazzowy album od czasu „Twentysomething”. Składa się z 12 standardów, które zostały nagrane w nadzwyczajny sposób zgodny z ich oryginalnym, akustycznym brzmieniem. Płyta jest hołdem złożonym przez artystę jego pierwszej muzycznej miłości. Jamie, pomimo niezwykle szerokiego spektrum muzycznych zainteresowań, wciąż jest najlepiej sprzedającym się artystą jazzowym w Wielkiej Brytanii. Jego audycja radiowa emitowana w II programie stacji BBC ma najwyższą słuchalność wśród jazzowych rozgłośni w całej Europie.
Sam Jamie o historii powstania nowego albumu opowiada w następujący sposób: „Kiedy skończyłem swój poprzedni album „Momentum” rzuciłem się natychmiast w wir nowych zajęć. Renegocjowałem swój kontrakt nagraniowy i nie wiedziałem, co się wydarzy. Jednocześnie prowadziłem swoją jazzową audycję dzięki której poznałem wspaniałych ludzi. Byłem dobrze zaznajomiony z brytyjską sceną jazzową ale dopiero dzięki tej pracy miałem szansę spotkać i porozmawiać z jej przedstawicielami. Jednym z moich gości był Ben Lamdin, producent który pracuje pod pseudonimem Nostalgia 77. Ben i ja jesteśmy mniej więcej w tym samym wieku. Obaj dorastaliśmy słuchając bardzo różnorodnej muzyki. Kochamy jazz. Po wywiadzie zdecydowaliśmy się na współpracę, wynajęliśmy studio i rozpoczęliśmy pracę. Razem z Benem staraliśmy się unikać najbardziej oczywistych jazzowych standardów. To nie było trudne – jesteśmy obaj zapalonymi kolekcjonerami więc patrzyliśmy na dobór repertuaru i aranżacji z tego samego punktu widzenia. Nagrywaliśmy na taśmę analogową, celowo używając brzmienia związanego z małym wnętrzem o charakterystycznej szorstkości.
Tak powstało „Interludium”. To była fantastyczna współpraca. Zdałem sobie sprawę, że kiedy spotykasz odpowiednich ludzi i masz do dyspozycji odpowiednie studio nagraniowe możesz nagrywać płyty we właściwy sposób. Chcieliśmy stworzyć nagrania jak za dawnych czasów. I myślę, że to się udało.”

Ogólne

Producent

Universal Music

title

Interlude

artist

Jamie Cullum

label

ISLAND

ilosc_plyt

1

Opinie

INTERLUDE ×
INTERLUDE
INTERLUDE