Jan Kanty Pawluśkiewicz. Antologia. Vol. 5: Grzegorz Turnau

Jan Kanty Pawluskiewicz

Nośnik: CD

nr kat.: 1228551

Produkt chwilowo niedostępny

Dostępność
Nr albumu Nr utworu Tytuł Wykonawca Czas trwania
1 1 Wesoły jestem, wesoły Jan Kanty Pawluśkiewicz 3:52
1 2 Motorek Jan Kanty Pawluśkiewicz 3:45
1 3 Zadymka Jan Kanty Pawluśkiewicz 3:42
1 4 Pomarańcze i mandarynki Jan Kanty Pawluśkiewicz 4:00
1 5 To się nie zdarzy Jan Kanty Pawluśkiewicz 3:43
1 6 Figowe liście Jan Kanty Pawluśkiewicz 5:23
1 7 Rattus Norvegicus Song Jan Kanty Pawluśkiewicz 3:36
1 8 Emaus Jan Kanty Pawluśkiewicz 3:51
1 9 Konwalie, bzy albo pet Jan Kanty Pawluśkiewicz 2:43
1 10 Wiedząc Jan Kanty Pawluśkiewicz 5:11
1 11 Piosenka dla ptaka Jan Kanty Pawluśkiewicz 2:23
1 12 Na plażach Zanzibaru Jan Kanty Pawluśkiewicz 3:25
1 13 Jak linoskoczek Jan Kanty Pawluśkiewicz 3:23
1 14 Czas błękitu Jan Kanty Pawluśkiewicz 4:29
1 15 Bonus Jan Kanty Pawluśkiewicz 5:10
Prezentujemy piątą płytę z cyklu „Jan Kanty Pawluśkiewicz, Antologia”.

Grzegorz Turnau współpracuje z Janem Kantym Pawluśkiewiczem od 30 lat. Album „Czas błękitu” to zbiór różnych utworów, m.in. skomponowanych przez Pawluśkiewicza specjalnie dla niego, jak również piosenek z czasów zespołu Anawa czy z czasów jego występów w Piwnicy pod Baranami.

W albumie znajdują się piosenki Grzegorza Turnaua znane szerokiemu odbiorcy, jak i piosenki mniej znane, jednak wszystkie skomponowane przez Jana Kantego Pawluśkiewicza.

Specjalnie na to wydawnictwo Grzegorz Turnau wraz z zespołem nagrał 6 piosenek, które po raz pierwszy znalazły się na płycie artysty. W nagraniach wzięli udział: Grzegorz Turnau (fortepian, śpiew), Cezary Konrad (perkusja), Jacek Królik (gitary), Robert Kubiszyn (kontrabas), Leszek Szczerba (saksofon, klarnet, flet) oraz Jan Kanty Pawluśkiewicz (śpiew).
 ,
Grzegorz Turnau, w dołączonej do płyty książeczce napisał:
„(…) Piosenki na tej płycie to w dużej części wersje utworów starszych, pisanych na przełomie lat 80. i 90., ale nagrane zupełnie na nowo. Są też moje koncertowe wersje klasycznych utworów z czasów „Anawy”, mniej znane piosenki „okołopiwniczne” i to, co z biegiem lat, z biegiem dni zostało opublikowane na moich solowych albumach. Ale nie jest to, wbrew pozorom, biuro rzeczy znalezionych. Jest to biuro rzeczy niezbędnych do ustalenia, jakie byłyby moje losy jako piosenkarza, gdyby Jan Kanty Pawluśkiewicz nie był mnie ciekaw”.

Jan Kanty Pawluśkiewicz jest jednym z najbardziej znanych kompozytorów muzyki filmowej, teatralnej i rozrywkowej w Polsce. Karierę artystyczną rozpoczął w 1966 roku jako jeden ze współzałożycieli kabaretu Anawa, który z czasem przerodził się w zespół muzyczny, z wokalistą Markiem Grechutą, a potem z Andrzejem Zauchą. J.K. Pawluśkiewicz jest autorem muzyki do wielu znanych piosenek z repertuaru Marka Grechuty, Andrzeja Zauchy oraz Grzegorza Turnaua, czasem również sam śpiewa. Artysta jest kompozytorem wielu form muzycznych, między innymi: „Opery żebraczej”, oratorium „Nieszpory Ludźmierskie”, poematu symfonicznego „Harfy Papuszy” oraz, wspólnie z Markiem Grechutą, musicalu „Szalona lokomotywa”.

Aktualności

Więcej

Jan Kanty Pawluśkiewicz. Antologia. Vol. 5: Grzegorz Turnau ×
Jan Kanty Pawluśkiewicz. Antologia. Vol. 5: Grzegorz Turnau
Jan Kanty Pawluśkiewicz. Antologia. Vol. 5: Grzegorz Turnau
Jan Kanty Pawluśkiewicz. Antologia. Vol. 5: Grzegorz Turnau
Jan Kanty Pawluśkiewicz. Antologia. Vol. 5: Grzegorz Turnau

Koszt dostawy:

Zmień kod pocztowy

Gdzie kupić?
Sprawdź dostępność produktu w Twojej okolicy
pixel
[script]var $productVariant = $('.js-product-variant');if ($productVariant.length) { $productVariant.each(function() { var $this; $this = $(this).find('img'); $this.error(function() { $this.attr({ 'src': $this.attr('data-src-gallery') }); }).attr({ 'src': $this.attr('data-src-filemanager') }); }); $productVariant.on('click', function() { enp.APP.bundles.loader.loadingShow(); }); }[/script]