Jan Kanty Pawluskiewicz, Antologia vol.8, Amat Vita

Jan Kanty Pawluskiewicz

Nośnik: CD

nr kat.: 1238698

Produkt chwilowo niedostępny

Dostępność
Nr albumu Nr utworu Tytuł Wykonawca Czas trwania
1 1 Amat Vita Jan Kanty Pawluśkiewicz 25:25
1 2 Apimondia Mater Jan Kanty Pawluśkiewicz 10:37
1 3 Przeboje symfonicznie, Suita I Jan Kanty Pawluśkiewicz 9:51
1 4 Przeboje symfonicznie, Suita II Jan Kanty Pawluśkiewicz 11:40
Prezentujemy ósmą płytę z cyklu „Jan Kanty Pawluśkiewicz, Antologia”.

Na albumie „Amat Vita”, oprócz utworu tytułowego, znajduje się także utwór „Apimondia Mater” oraz dwie suity z przebojami Jana Kantego Pawluśkiewicza i Marka Grechuty w wersjach symfonicznych.

„Amat Vita” to utwór napisany przez Jana Kantego Pawluśkiewicza z okazji otwarcia tamy na Dunajcu w 1997 roku. Prawykonanie miało odbyć się 9 lipca w Czorsztynie, ale z powodu ulewnych deszczy, które przeszły przez Podhale, koncert został przełożony i odbył się rok później. Utwór jest osobistą impresją kompozytora na temat życiodajnej, a zarazem niszczycielskiej siły jednego z żywiołów – wody.

„Apimo ndia Mater” to utwór uświetniający Zjazd Pszczelarzy w 1987 roku w Warszawie. Wtedy to odbyło się prawykonanie utworu. Jako solistki wzięły w nim udział Elżbieta Towarnicka i Aleksandra Maurer, a towarzyszył im zespół instrumentalny pod kierownictwem Jana Kantego Pawluśkiewicza.  ,Utwór został wykonany w języku polskim i starofancuskim.

Album zamykają dwie suity z największymi przebojami Jana Kantego Pawluśkiewicza i Marka Grechuty w wykonaniu Polskiej Filharmonii „Sinfonia Baltica” w Słupsku. Dyrygentem, a jednocześnie aranżerem utworów jest Bohdan Jarmołowicz. Nagranie zarejestrowano w 1997 roku.

Jan Kanty Pawluśkiewicz jest jednym z najbardziej znanych kompozytorów muzyki filmowej, teatralnej i rozrywkowej w Polsce. Karierę artystyczną rozpoczął w 1966 roku jako jeden ze współzałożycieli kabaretu Anawa, który z czasem przerodził się w zespół muzyczny, z wokalistą Markiem Grechutą, a potem z Andrzejem Zauchą. J.K. Pawluśkiewicz jest autorem muzyki do wielu znanych piosenek z repertuaru Marka Grechuty, Andrzeja Zauchy oraz Grzegorza Turnaua, czasem również sam śpiewa. Artysta jest kompozytorem wielu form muzycznych, między innymi: „Opery żebraczej”, oratorium „Nieszpory Ludźmierskie”, poematu symfonicznego „Harfy Papuszy” oraz, wspólnie z Markiem Grechutą, musicalu „Szalona lokomotywa”.

Aktualności

Więcej

Jan Kanty Pawluskiewicz, Antologia vol.8, Amat Vita ×
Jan Kanty Pawluskiewicz, Antologia vol.8, Amat Vita
Jan Kanty Pawluskiewicz, Antologia vol.8, Amat Vita
Jan Kanty Pawluskiewicz, Antologia vol.8, Amat Vita
Jan Kanty Pawluskiewicz, Antologia vol.8, Amat Vita

Koszt dostawy:

Zmień kod pocztowy

Gdzie kupić?
Sprawdź dostępność produktu w Twojej okolicy
pixel
[script]var $productVariant = $('.js-product-variant');if ($productVariant.length) { $productVariant.each(function() { var $this; $this = $(this).find('img'); $this.error(function() { $this.attr({ 'src': $this.attr('data-src-gallery') }); }).attr({ 'src': $this.attr('data-src-filemanager') }); }); $productVariant.on('click', function() { enp.APP.bundles.loader.loadingShow(); }); }[/script]