Porównywarka (0)
PLN

Kęsy

nr kat.: 1386696
Kęsy
Kęsy
Kęsy
Kęsy
Kęsy
Kęsy

Bovska

Nośnik: CD

Lista utworów

Nr albumu Nr utworu Tytuł Wykonawca Czas trwania
1 1 Mocno mocno Bovska 3:05
1 2 Komfort Bovska 3:16
1 3 XYZ Bovska 3:15
1 4 Piętro dziewiąte Bovska 3:04
1 5 Kęsy Bovska 3:27
1 6 Kimchi Bovska 3:40
1 7 Gdy na mnie patrzysz Bovska 3:33
1 8 Luksus Bovska 3:35
1 9 Bez cukru Bovska 3:00
1 10 Piąty wymiar Bovska 3:56
1 11 Jim Bovska 4:06
1 12 Na niby - Bonus Track Bovska 3:57

Opis i specyfikacja


KĘSY to płyta wypełniona elektroniką w nietradycyjnym tego słowa znaczeniu. Refreny są proste i chwytliwe, a beaty mocne i bardzo taneczne. Ten album pulsuje energią. Elektryzuje. Taki też jest pierwszy singiel zapowiadający album, utwór „Kimchi”. 
Za produkcję płyty odpowiedzialny jest Jan Smoczyński, który wraz z Bovską stworzył muzykę. Teksty, jak zawsze, napisała Bovska. Artystka także zaprojektowała płytę. Okładka powstała we współpracy z Pawłem Nolbertem i fotografem Łukaszem Murgrabia a nawiązuje do ikonicznego obrazu Rene Magrittea pt. „Kochankowie”. Fotografie Łukasza Murgrabii zostały też wykorzystane w formie wyjątkowych plakatów dołączonych do krążka w wersji fizycznej.
Nowy album Bovskiej to 12 smacznych kęsów w postaci 12 premierowych utworów. Dla tych, którzy kupią album w wersji fizycznej, Bovska ma niespodziankę! Jedna piosenka stanowi bowiem bonus track, który będzie wymagał ściągnięcia poprzez ukryty w pudełku z krążkiem kod QR.
Krążek zawiera również utwór "Na niby” pochodzący z filmu „Narzeczony na niby”. Piosenka doczekała się blisko 2,5 miliona wyświetleń w serwisie YouTube i podbiła ogólnopolskie listy przebojów.


Bovska to artystka o kilku obliczach, przy czym każde z nich jest wyjątkowe: wokalistka, kompozytorka, graficzka, wydawca, scenograf. To artystka kompletna, a towarzysząca jej oprawa wizualna dopracowana jest w każdym najmniejszym szczególe: od konceptualnych wydawnictw, poprzez stronę internetową i serię kameralnych nagrań, aż po imponujące muzycznie i scenograficznie koncerty. Jedno jest pewne – dla niej niemożliwe staje się możliwym.
Pierwszy nakład debiutanckiej płyty Bovskiej „Kaktus” został wyprzedany 2 dni po premierze, a Artystka została nominowana do nagrody Fryderyki 2017 w kategorii Fonograficzny Debiut Roku.


Utwory Bovskiej jeszcze przed premierą albumu biły rekordy popularności w Internecie, gdzie dotychczas odtworzono łącznie ponad 30 MILIONOW razy. Singlowa piosenka „Kaktus”, która podbiła serca publiczności, stała się motywem przewodnim czołówki serialu TVN „Druga Szansa” oraz uzyskała status Złotej Płyty!

Ogólne

Producent

Agora

title

Kęsy

artist

Bovska

label

Wydawnictwo Agora

ilosc_plyt

1

Opinie

Kęsy ×
Kęsy
Kęsy
Kęsy