Krokodyl

nr kat.: 1457482
 • artist: Dariusz Kozakiewicz
 • typ_nosnika: CD
 • ilosc_plyt: 2
Zobacz pełną specyfikację Zobacz pełną specyfikację
Produkt chwilowo niedostępny

Opis i specyfikacja

Kto jest najlepszym polskim gitarzystą wszech czasów? Odpowiedzi na takie pytanie nie ma, ale jedno jest pewne – we wszystkich zestawieniach, rankingach, listach, Dariusz Kozakiewicz plasował się zawsze w górze tabeli. Jest jednym z najbardziej wszechstronnych polskich instrumentalistów, wyjątkowym gitarzystą i znakomitym kompozytorem. Właśnie świętuje 70. urodziny i jubileusz 50. lat pracy artystycznej.

Kiedy polski rock ’n’ roll nabierał rozpędu, Dariusz Kozakiewicz już był jego ważną częścią. Zaczynał w warszawskich klubach „Stodoła” i „Medyk”. Tam grywał z grupami FATUM i PIĘCIU. W tym drugim zespole zetknął się z Tadeuszem Trzcińskim i Krzysztofem Dłutowskim, dzięki którym genialne brzmienie, wspaniałe solówki i mocne riffy Darka wypełniły utwory kultowej dziś płyty „Blues” zespołu BREAKOUT.

Chwilę później dołączył do grupy TEST, która dzięki Kozakiewiczowi kompletnie zmieniła swój charakter, idąc zdecydowanie w stronę hard rocka. Do dziś uważa się TEST za prekursora tego gatunku w Polsce.

W połowie lat 70. XX wieku Dariusz Kozakiewicz był już muzykiem o wyjątkowej renomie, a z jego możliwości zaczęli korzystać niemal wszyscy polscy artyści, niezależnie od uprawianej stylistyki.

Dariusz Kozakiewicz miał szczęście do wielkich zespołów, a te miały szczęście, że muzyk do nich dołączał. W 1997 roku stworzył z Jackiem Krzaklewskim duet gitarowy zespołu PERFECT. W zespole był nie tylko wybitnym instrumentalistą, ale także kompozytorem wielu przebojów. Skomponował także ostatni singiel PERFECTU „Głos”, piękny finał tej niedokończonej historii.

Wydany przez Agencję Muzyczną Polskiego Radia dwupłytowy album Dariusza Kozakiewicza „Krokodyl” jest jedynie kompromisem wobec tego, co można by zaprezentować na pięciu, a nawet 10 płytach.

Płyta pierwsza, to kompozycje Kozakiewicza wykonane i zaśpiewane przez Annę JANTAR, Marka PIEKARCZYKA, Natalię SIKORĘ, Patrycję MARKOWSKĄ oraz zespoły ŚWIADECTWO DOJRZAŁOŚCI, TEST i oczywiście PERFECT.

Na drugiej płycie słyszymy niezapomniane riffy i partie solowe, które Kozakiewicz wykonał w utworach wykonywanych przez zespoły BREAKOUT, AIR CONDITION, HOMO TWIST, a także Ryszarda RYNKOWSKIEGO, Grzegorza MARKOWSKIEGO, czy Wojciecha KORDĘ.

To pierwszy album wydany pod nazwiskiem Dariusza Kozakiewicza i piękne podsumowanie jego 50. lat na scenie i w studiach nagraniowych, zwieńczone skomponowanym w 2021 roku przez Kozakiewicza utworem „To nie żart”, w którym Darek debiutuje… jako wokalista!

  Ogólne

 • title
  Krokodyl
 • artist
  Dariusz Kozakiewicz
 • label
  Polskie Radio SA
 • ilosc_plyt
  2

Lista utworów

Nr utworu Tytuł Wykonawca Czas trwania
11Płyń Pod PrądTest
12Tak Dobrze Mi W BiałymAnna Jantar
13DarPerfect
14Henio Na WczasachDariusz Kozakiewicz
15Raz Po RazPerfect
16W OgniuNatalia Sikora
17Żółw Na GalapagosTest
18Ludzie NiepowszedniPerfect
19Odnawiam DuszePerfect
110Narodziny KarolinyDariusz Kozakiewicz
111Inna Jest NocTest
112Miętowy Smak Dobrych DniPerfect
113Coraz MniejPatrycja Markowska
114KulaNatalia Sikora
115TestamentMarek Piekarczyk
116Hulaj DuszaŚwiadectwo Dojrzałości
117Dobre DniPerfect
118Wszystko Ma Swój CzasPerfect
21Oni Zaraz Przyjdą TuBreakout
22Pomaluj Moje SnyBreakout
23Follow Your KiteAir Condition
24Szczęśliwej Drogi Już CzasRyszard Rynkowski
25Choćby Nie Wiem Co„supergrupa”
26Gdybym Był WichremBreakout
27Przyszła Do Mnie BiedaBreakout
28Play It To MeAir Condition
29Uciekaj Moje SerceGrzegorz Markowski
210LaylaDariusz Kozakiewicz
211Wszystko Się PowtarzaWojciech Korda I Dariusz Kozakiewicz
212Dzisiejszej NocyHomo Twist
213Men’s WorldMarzena Ugorna
214To Nie ŻartDariusz Kozakiewicz

Kupiłeś ten produkt? Oceń go!

Średnia ocen: 0
Opinie potwierdzone zakupem (0)

Kupiłeś ten produkt? Oceń go!

Średnia ocen: 0
Opinie potwierdzone zakupem (0)