MediaMarkt - sklep internetowy - RTV, AGD, komputery

Porównywarka (0)
PLN

Kurosawosyny

nr kat.: 1273714
Kurosawosyny
Kurosawosyny
Kurosawosyny
Kurosawosyny

Babu Krol

Nośnik: CD

Lista utworów

Nr albumu Nr utworu Tytuł Wykonawca Czas trwania
1 1 Czerwień Babu Krol
1 2 Nie Napinaj Babu Krol
1 3 Mini Babu Krol
1 4 Pole Babu Krol
1 5 Ruch Babu Krol
1 6 Poprzeczka Babu Krol
1 7 Rejczel Babu Krol
1 8 Promenada Babu Krol
1 9 Hong Kong Babu Krol
1 10 Nomady Babu Krol

Opis i specyfikacja

Świat pędzi prosto w przepaść, ale Babu Król na swojej drugiej płycie zachęca, by tę przepaść przeskoczyć z uśmiechem na ustach. Bez marudzenia, bez zachowawczych gestów. To takie odzyskiwanie energii, by płynęła w sensowny sposób, zastrzyk jasnej mocy przeciwko ciemno-szarym mocom. Ta muzyka jest jak uderzenie w twarz, nie po to, by cię skrzywdzić, ale by ocucić do życia. To wspaniały paradoks i odmienna od standardowych recepta na odzyskanie spokoju ducha. Bo ten spokój odzyskuje się poprzez energetyczny, wibrujący, pulsujący i ciekawski wszystkiego niepokój. Tu słowo ma taką samą moc jak muzyka a z każdego nagranego w studio dźwięku bije siła koncertowych wykonań. Babu Król to szaleńcy, którzy mogą wyprowadzić nas na prostą.

Babu Król to wspólny projekt znanych postaci polskiej sceny alternatywnej – Bajzla i Budynia (znanych m. in. z projektów Pogodno i Bajzel), do których niedawno dołączyła Zosia Chabiera. Ten pierwszy, to człowiek orkiestra – legenda tanecznych rytmów, hipnotycznego transu i poetyki Witkacego, znany nie tylko w Polsce. Budyń to wokalista, muzyk, performer, lider zespołu Pogodno. Znany z solowych poczynań, kolaboracji z teatrem i brawurowych występów na scenie. Bąbel czyli Zosia Chabiera to skrzypaczka o wspaniałym głosie i niezwykłym talencie scenicznym.

Babu Król zadebiutował świetnie przyjętym albumem „Sted” (2012) z autorska muzyką do tekstów Edwarda Stachury i zagrał dziesiątki koncertów w całej Polsce. Wydobyli wiersze Stachury spod tony powyciąganych swetrów i ckliwych harcerskich zaśpiewów. Nagrali płytę mocną, magiczną, motoryczną. Kilometry pożerane w trakcie lat grania big-bitu zaowocowały wyczuciem rytmu poety wędrującego i piosenkami, które pokazują Stachurę jako kogoś bliskiego naszym czasom. Czasom wędrówek, migracji i poszukiwań.
Przez ostatnie dwa lata pracowali nad druga płytą, która właśnie została ukończona i lada moment ukaże sie na rynku. Do nagrania nowego materiału zaprosili Joannę Sokołowską (znaną autorkę muzyki teatralnej, śpiewaczkę i performerkę), Antoniego „Ziuta” Gralaka (wybitnego polskiego trębacza jazzowego), Dariusza Sprawkę (jednego z najlepszych puzonistów w naszym kraju) oraz Aleksandra Orłowskiego (młodego wirtuoza perkusji). W odróżnieniu od pierwszej, ascetycznej i surowej płyty, druga brzmi orkiestrowo i przestrzennie

Ogólne

title

Kurosawosyny

artist

Babu Krol

label

SeeYouSoon Recordings

ilosc_plyt

1

Opinie

Kurosawosyny ×
Kurosawosyny
Kurosawosyny

Koszt dostawy:

Zmień kod pocztowy

Gdzie kupić?
Sprawdź dostępność produktu w Twojej okolicy