Porównywarka (0)
PLN

LAZARETTO

nr kat.: 1239754
LAZARETTO
LAZARETTO
LAZARETTO
LAZARETTO
LAZARETTO
LAZARETTO
Termometr bezdotykowy za 1 zł

Jack White

Nośnik: CD

Lista utworów

Nr albumu Nr utworu Tytuł Wykonawca Czas trwania
1 1 Three Women Jack White 3:57
1 2 Lazaretto Jack White 3:39
1 3 Temporary Ground Jack White 3:14
1 4 Would You Fight For My Love? Jack White 4:09
1 5 High Ball Stepper Jack White 3:53
1 6 Just One Drink Jack White 2:36
1 7 Alone In My Home Jack White 3:27
1 8 Entitlement Jack White 4:07
1 9 That Black Bat Licorice Jack White 3:50
1 10 I Think I Found The Culprit Jack White 3:49
1 11 Want And Able Jack White 2:34

Opis i specyfikacja

      Album Lazaretto zajmuje wyjątkowe miejsce w rozleglej dyskografii Jacka White'a. Pojawia się po Blunderbuss, albumie który osiągnął status Złotej Płyty, docierając w wielu miejscach na świecie do pierwszej pozycji na listach sprzedaży. Najnowszy album poprzedziło wydanie singla z utworem tytułowym, zaś wcześniej w sieci pojawił się teledysk do instrumentalnego utworu High Ball Stepper.
Blunderbuss był pierwszym albumem w dorobku White'a, który doszedł do pierwszej pozycji na liście sprzedaży w Stanach Zjednoczonych, a także zadebiutował na szczycie list w Wielkiej Brytanii, Kanadzie i oczywiście Szwajcarii. Album wspierała ambitna światowa trasa koncertowa, podczas której towarzyszyły mu dwa zespoły: męski Buzzards i żeński Peacocks. Blunderbuss przyniósł mu pięć nominacji do nagrody Grammy, w tym dla „płyty roku”, a także dominował w wielu zestawieniach jako najlepszy album 2012 roku – magazyn Mojo nazwał go nawet najlepszą płytą roku.

      LP Lazaretto będzie dostępny w ograniczonym nakładzie - specjalnej wersji w ramach 20 części pakietu Vault, przygotowywanego przez Third Man Records. Wytłoczony na dwukolorowym niebiesko-białym winylu, przyniesie dostępne tylko w tej wersji grafiki, a także rozkładany plakat z klasycznym zdjęciem służącym za podstawę całego projektu szaty graficznej albumu.
W przeciwieństwie do Blunderbuss, ta wersja z alternatywną szatą graficzną i na kolorowym winylu, będzie jedyną wariacją płyty Lazaretto. Ponadto gdy skończy się subskrypcja, a album zostanie wytłoczony, nie będzie już więcej wznawiany.
Dodatkowy siedmiocalowy singel będzie zawierał dwa nagrania z płyty w wersji demo. Zarówno Alone In My Home, jak i Entitlement, to piosenki które Jack nagrał sam w Meksyku. Wytłoczone na niebieskim winylu oba utwory oferują wyjątkowy wgląd w proces twórczy i pokazują ewolucję jego piosenek, od etapu kiełkowania do ostatecznego kształtu. Dodatkowym atutem tego wydawnictwa będzie 40-stronicowa książka z tekstami, muzycznymi notatkami, zdjęciami i grafikami.
      Najmłodszy z dziesięciorga rodzeństwa Jack White, dorastał w południowo-zachodnim Detroit, zaś od 2005 roku mieszka w Nashville. Jest jednym z najbardziej płodnych i renomowanych artystów ostatnich dwóch dekad. Gdy The White Stripes zaczynali karierę w 1997 roku, nikt – a już na pewno Jack – nie spodziewał się, że ten czerwono-biało-czarny dwuosobowy zespół stanie się jednym z objawień światowego głównego nurtu. Ich debiutancki album, zatytułowany po prostu The White Stripes, zwrócił uwagę krytyków i przyniósł im uznanie sceny niezależnej. Jednak wydany w 2001 roku album White Blood Cells sprawił, że duet zaczął pojawiać się na okładkach magazynów, co spowodowało zainteresowanie większej liczby publiczności, o czym przekonali się odbywając światową trasę koncertową. Fell In Love With A Girl okazał się przełomowym przebojem w karierze zespołu, a towarzyszący mu teledysk Michela Gondry'ego (wykorzystujący klocki Lego), został uznany przez Pitchfork Media za najlepszy teledysk pierwszej dekady nowego wieku.
      Wydany w 2003 roku Elephant nie tylko ugruntował reputację zespołu, ale także przyniósł przebój Seven Nation Army, który stał się niezwykle popularną pieśnią sportową rozbrzmiewającą na stadionach na całym świecie.
W 2004 roku White połączył siły z Lorettą Lynn i wyprodukował album Van Lear Rose, co przyniosło mu nagrody Grammy w kategorii „najlepszy album country”, a za utwór Portland, Oregon nagrodę za „najlepszą współpracę w muzyce country z wokalem”. Do dzisiaj White zgromadził dziewięć nagród Grammy w siedmiu różnych kategoriach.
      W 2006 roku White stworzył Raconteurs, jak sam mówił nowy zespół starych przyjaciół. Ich debiutancki album Broken Boy Soldiers, przynosił kolejny przebój z pierwszych miejsc list przebojów Steady, As She Goes i pokazywał zupełnie inne oblicze White'a, jako kompozytora, wokalisty i gitarzysty. W 2009 roku wrócił do swojego pierwotnego instrumentu – jakim była perkusja – i razem z muzykami The Kills, Queens Of The Stone Age i The Greenhornes powołał do życia The Dead Weather. Wydając dwie płyty w ciągu dwóch lat The Dead Weather pokazał jeszcze większą wszechstronność tego artysty.
      W tym samym 2009 roku powołał do życia własną wytwórnię płytową Third Man Records, która na przestrzeni zaledwie pięciu lat wydała ponad 250 tytułów (mając w swoim katalogu tak różnych artystów jak Jerry Lee Lewis, Smoke Fairies, Wanda Jackson, Black Milk i Stephen Colbert). W kwietniu 2012 roku White wydał swój pierwszy solowy album Blunderbuss, który odniósł gigantyczny sukces, będąc najwyżej ocenianym solowym debiutem w USA w 2012 roku.

Ogólne

title

Lazaretto

artist

Jack White

label

THIRD MAN

ilosc_plyt

1

Opinie

5/5

Marcin

geniusz, geniusz, geniusz: kompozycyjny, wykonawczy i produkcyjny. Płyta brzmi wspaniale i rewelacyjnie się słucha. Jedna z płyt roku. Wystarczy posłuchać Three Women, High Ball Stepper i Would You Fight For My Love? i wszystko jasne. Jack White to geniusz, i w końcu nie dziwota, jego babiczka pochodziła z Krakowa:)

5/5

Marek

Płyta do bólu klasyczna, do bólu przewidywalna, do bólu genialna! Tak dobrze nagranej dobrej muzyki dawno nie słyszałem. Początek jest bardzo mocny, potem robi się bardziej nastrojowo.
Jak usłyszałem pierwszy raz Just One Drink, to pomyślałem, że to jakiś kower Stonesów. Super płyta, polecam!

4/5

Ola

Drugi solowy album Jacka White\'a może wywoływać mieszane uczucia, biorąc pod uwagę jego dotychczsowy muzyczny dorobek. Z jednej strony znajdziemy na \"Lazaretto\" mocne rockowe momenty spod znaku dobrze znanego The White Stripes (tytułowe \"Lazaretto\", \"High Ball Stepper\" czy \"That Black Bat Licorice\"), ale jest tu także pełno smaczków, które można zaklasyfikować nawet jako country, co może zadziwiać przy jego wizerunku ekscentrycznego bladego muzyka z nieodłącznym oprócz gitary atrybutem, czyli kapeluszem. To wszystko sprawia jednak, że White dowodzi swej świadomości jako muzyka, jednocześnie pozostawiając małe uczucie niedosytu i tęsknoty za pełnymi energii gitarowymi riffami, które zwiastowały chociażby single. Nie przeszkadza to jednocześnie w podśpiewywaniu \"Just One Drink\", a to z pewnością świadczy o tym, że to nadal dobra płyta, w której czuć specyficzny styl Jacka i jego perfekcjonizm, tym bardziej, że jako jeden z ostatnich muzyków broni bastionów rocka i bluesa, nie uciekając w tak popularną ostatnio elektronikę.

LAZARETTO ×
LAZARETTO
LAZARETTO
LAZARETTO

Koszt dostawy:

Zmień kod pocztowy

Gdzie kupić?
Sprawdź dostępność produktu w Twojej okolicy
[script]var loadEditorJS;loadEditorJS = function() { var docRef, checkStr, getUrlParameter, isOpened, closeTimer; getUrlParameter = function(urlParam) { var param, regex, results; param = urlParam.replace(/[\[]/, '\\[').replace(/[\]]/, '\\]'); regex = new RegExp('[\\?&]' + param + '=([^&#]*)'); results = regex.exec(location.search); return results === null ? '' : decodeURIComponent(results[1].replace(/\+/g, ' ')); }; docRef = document.referrer; checkStr = 'saturn.pl'; if (docRef.indexOf(checkStr) > -1 || getUrlParameter('redirected') === '1') { closeTimer = 10000; $.extend(true, $.magnificPopup.defaults, { tClose: 'Zamknij (Esc)' }); $.magnificPopup.open({ items: { src: '#js-footerPopup', type: 'inline' }, mainClass: 'mfp-fade', closeOnContentClick: true, closeOnBgClick: true, closeBtnInside: true, showCloseBtn: true, enableEscapeKey: true, callbacks: { open: function() { var popup; popup = this; isOpened = true; setTimeout(function() { if (isOpened) { popup.close(); } }, closeTimer); }, close: function() { isOpened = false; } } }); } if (typeof loadLpJS === 'function') { loadLpJS(); }};[/script]
pixel