Lazaretto

Jack White

Nośnik: LP + Downloadcode

nr kat.: 1241342
Nr albumu Nr utworu Tytuł Wykonawca Czas trwania
1 1 Three Women Jack White 3:56
1 2 Lazaretto Jack White 3:40
1 3 Temporary Ground Jack White 3:13
1 4 Would You Fight For My Love? Jack White 4:10
1 5 High Ball Stepper Jack White 3:45
1 6 Untitled Jack White
1 7 Just One Drink (Electric Intro) Jack White 2:37
1 8 Just One Drink (Acoustic Intro) Jack White 2:40
1 9 Alone In My Home Jack White 3:30
1 10 That Black Bat Licorice Jack White 3:52
1 11 Entitlement Jack White 4:06
1 12 I Think I Found The Culprit Jack White 3:51
1 13 Want And Able Jack White 2:34
1 14 Untitled Jack White

      Album Lazaretto zajmuje wyjątkowe miejsce w rozleglej dyskografii Jacka White'a. Pojawia się po Blunderbuss, albumie który osiągnął status Złotej Płyty, docierając w wielu miejscach na świecie do pierwszej pozycji na listach sprzedaży. Najnowszy album poprzedziło wydanie singla z utworem tytułowym, zaś wcześniej w sieci pojawił się teledysk do instrumentalnego utworu High Ball Stepper.
      Blunderbuss był pierwszym albumem w dorobku White'a, który doszedł do pierwszej pozycji na liście sprzedaży w Stanach Zjednoczonych, a także zadebiutował na szczycie list w Wielkiej Brytanii, Kanadzie i oczywiście Szwajcarii. Album wspierała ambitna światowa trasa koncertowa, podczas której towarzyszyły mu dwa zespoły: męski Buzzards i żeński Peacocks. Blunderbuss przyniósł mu pięć nominacji do nagrody Grammy, w tym dla „płyty roku”, a także dominował w wielu zestawieniach jako najlepszy album 2012 roku – magazyn Mojo nazwał go nawet najlepszą płytą roku.

      LP Lazaretto będzie dostępny w ograniczonym nakładzie - specjalnej wersji w ramach 20 części pakietu Vault, przygotowywanego przez Third Man Records. Wytłoczony na dwukolorowym niebiesko-białym winylu, przyniesie dostępne tylko w tej wersji grafiki, a także rozkładany plakat z klasycznym zdjęciem służącym za podstawę całego projektu szaty graficznej albumu.
      W przeciwieństwie do Blunderbuss, ta wersja z alternatywną szatą graficzną i na kolorowym winylu, będzie jedyną wariacją płyty Lazaretto. Ponadto gdy skończy się subskrypcja, a album zostanie wytłoczony, nie będzie już więcej wznawiany.
      Dodatkowy siedmiocalowy singel będzie zawierał dwa nagrania z płyty w wersji demo. Zarówno Alone In My Home, jak i Entitlement, to piosenki które Jack nagrał sam w Meksyku. Wytłoczone na niebieskim winylu oba utwory oferują wyjątkowy wgląd w proces twórczy i pokazują ewolucję jego piosenek, od etapu kiełkowania do ostatecznego kształtu. Dodatkowym atutem tego wydawnictwa będzie 40-stronicowa książka z tekstami, muzycznymi notatkami, zdjęciami i grafikami.
      Najmłodszy z dziesięciorga rodzeństwa Jack White, dorastał w południowo-zachodnim Detroit, zaś od 2005 roku mieszka w Nashville. Jest jednym z najbardziej płodnych i renomowanych artystów ostatnich dwóch dekad. Gdy The White Stripes zaczynali karierę w 1997 roku, nikt – a już na pewno Jack – nie spodziewał się, że ten czerwono-biało-czarny dwuosobowy zespół stanie się jednym z objawień światowego głównego nurtu. Ich debiutancki album, zatytułowany po prostu The White Stripes, zwrócił uwagę krytyków i przyniósł im uznanie sceny niezależnej. Jednak wydany w 2001 roku album White Blood Cells sprawił, że duet zaczął pojawiać się na okładkach magazynów, co spowodowało zainteresowanie większej liczby publiczności, o czym przekonali się odbywając światową trasę koncertową. Fell In Love With A Girl okazał się przełomowym przebojem w karierze zespołu, a towarzyszący mu teledysk Michela Gondry'ego (wykorzystujący klocki Lego), został uznany przez Pitchfork Media za najlepszy teledysk pierwszej dekady nowego wieku.
      Wydany w 2003 roku Elephant nie tylko ugruntował reputację zespołu, ale także przyniósł przebój Seven Nation Army, który stał się niezwykle popularną pieśnią sportową rozbrzmiewającą na stadionach na całym świecie.
W 2004 roku White połączył siły z Lorettą Lynn i wyprodukował album Van Lear Rose, co przyniosło mu nagrody Grammy w kategorii „najlepszy album country”, a za utwór Portland, Oregon nagrodę za „najlepszą współpracę w muzyce country z wokalem”. Do dzisiaj White zgromadził dziewięć nagród Grammy w siedmiu różnych kategoriach.
      W 2006 roku White stworzył Raconteurs, jak sam mówił nowy zespół starych przyjaciół. Ich debiutancki album Broken Boy Soldiers, przynosił kolejny przebój z pierwszych miejsc list przebojów Steady, As She Goes i pokazywał zupełnie inne oblicze White'a, jako kompozytora, wokalisty i gitarzysty. W 2009 roku wrócił do swojego pierwotnego instrumentu – jakim była perkusja – i razem z muzykami The Kills, Queens Of The Stone Age i The Greenhornes powołał do życia The Dead Weather. Wydając dwie płyty w ciągu dwóch lat The Dead Weather pokazał jeszcze większą wszechstronność tego artysty.
      W tym samym 2009 roku powołał do życia własną wytwórnię płytową Third Man Records, która na przestrzeni zaledwie pięciu lat wydała ponad 250 tytułów (mając w swoim katalogu tak różnych artystów jak Jerry Lee Lewis, Smoke Fairies, Wanda Jackson, Black Milk i Stephen Colbert). W kwietniu 2012 roku White wydał swój pierwszy solowy album Blunderbuss, który odniósł gigantyczny sukces, będąc najwyżej ocenianym solowym debiutem w USA w 2012 roku.

5 na 5
Opinia potwierdzona zakupem

Polecam

Płyta dotarła na czas, transakcja przebiegła wzorcowo. Polecam

Aktualności

Więcej

Lazaretto ×
Lazaretto
Lazaretto

Koszt dostawy:

Zmień kod pocztowy

Gdzie kupić?
Sprawdź dostępność produktu w Twojej okolicy
pixel
[script]var $productVariant = $('.js-product-variant');if ($productVariant.length) { $productVariant.each(function() { var $this; $this = $(this).find('img'); $this.error(function() { $this.attr({ 'src': $this.attr('data-src-gallery') }); }).attr({ 'src': $this.attr('data-src-filemanager') }); }); $productVariant.on('click', function() { enp.APP.bundles.loader.loadingShow(); }); }[/script]