LIKE CLOCKWORK

nr kat.: 1201198
 • artist: Queens Of The Stone Age
 • typ_nosnika: CD
 • ilosc_plyt: 1
Zobacz pełną specyfikację Zobacz pełną specyfikację
Chwilowo niedostępny
Wysyłamy w 24h

Opis i specyfikacja

      Aż sześć lat formacja Queens Of The Stone Age kazała czekać na nowy album. W międzyczasie wiele się wydarzyło w jej obozie. Pojawiło się wiele przeciwności, zmienił się skład.
Jednak jak mówi szef zespołu, Josh Homme: Jestem typem faceta, który potrafi splunąć na podłogę i powiedzieć „chodźmy". Zawsze miałem swój sposób na wychodzenie z kłopotów. Ludzie zazwyczaj unikają chaosu. Tym razem jednak zdecydowałem się być tam, gdzie było najbardziej niekomfortowo.

      Pracując nad ...Like Clockwork, szóstym w dorobku formacji albumem studyjnym, Josh otoczył się nie tylko muzykami obecnie tworzącymi QOTSA, a więc: gitarzystą Troy'em Van Leeuwenem, basistą Michaelem Shumanem, klawiszowcem Deanem Fertita i nowym perkusistą Jonem Theodorem, ale zaprosił również do współpracy wielu wyjątkowych gości. Także znanych już z przeszłości zespołu. Za większość partii perkusyjnych odpowiedzialny był Dave Grohl - wiadomo, kiedyś perkusista Nirvany, dziś szef Foo Fighters. Co więcej, w nagraniu nowego albumu wzięli także udział: Mark Lanegan (niezapomniany głos Screaming Trees) i Nick Oliveri (znany chociażby z zespołu Kyuss). Tym samym, w utworach If I Had A Tail i Fairweather Friends, QOTSA powraca do konfiguracji personalnej znanej z jednego z najlepszych albumów w ich dorobku, Songs For The Deaf (2002). To jednak nie jedyni wyjątkowi goście jakich można usłyszeć na ...Like Clockwork. W utworze Fairweather Friends zagrał na fortepianie i zaśpiewał sam... Sir Elton John. Nie jestem zbyt często zapraszany do współpracy z innymi zespołami, bo ludzie z góry zakładają, że powiem „nie" - wspomina Brytyjczyk. Homme i koledzy nie musieli się jednak obawiać odmowy. Podobnie jak w przypadku kilku innych wyjątkowych artystów. W powstanie takich kompozycji jak Fairweather Friends i Kalopsia, wkład miał również Trent Reznor (Nine Inch Nails). Listę gości uzupełniają: Alex Turner z Arctic Monkeys i Jake Shears z Scissor Sisters. Jedyne na czym nam zależało, to aby nie był to album podobny do poprzedniego - mówi Homme. Nie staraliśmy się czegoś osiągnąć. To jest po prostu dokument. Jak wszystko szło źle, pojawiało się coś dobrego. Jednego dnia rozstajesz się z perkusistą, z którym grałeś od dziesięciu lat, a następnego dnia zjawia się Elton John... ...Like Clockwork promuje piosenka My God Is The Sun, która została zaprezentowana już w kwietniu.

  Ogólne

 • title
  LIKE CLOCKWORK
 • artist
  Queens Of The Stone Age
 • label
  Matador
 • ilosc_plyt
  1

Lista utworów

Nr utworu Tytuł Wykonawca Czas trwania
1Keep Your Eyes PeeledQueens Of The Stone Age5:04
2I Sat By The OceanQueens Of The Stone Age3:55
3The Vampyre Of Time And MemoryQueens Of The Stone Age3:34
4If I Had A TailQueens Of The Stone Age4:55
5My God Is The SunQueens Of The Stone Age3:55
6KalopsiaQueens Of The Stone Age4:38
7Fairweather FriendsQueens Of The Stone Age3:43
8Smooth SailingQueens Of The Stone Age4:51
9I Appear MissingQueens Of The Stone Age6:00
10... Like ClockworkQueens Of The Stone Age5:24

Kupiłeś ten produkt? Oceń go!

Średnia ocen: 5
Opinie potwierdzone zakupem (0)

Kupiłeś ten produkt? Oceń go!

Średnia ocen: 5
Opinie potwierdzone zakupem (0)