Live at Knebworth 1990

nr kat.: 1444218
 • artist: PINK FLOYD
 • typ_nosnika: CD
 • ilosc_plyt: 1
Zobacz pełną specyfikację Zobacz pełną specyfikację
17
,97
59
,90
Taniej o 41 ,93
Chwilowo niedostępny
Wysyłamy w 24h

Opis i specyfikacja

Pink Floyd Live At Knebworth 1990 po raz pierwszy na CD i  podwójnym winylu. Show był częścią imprezy Silver Clef Winners w Knebworth House, Hertfordshire. Pink Floyd, którzy byli gwiazdami tak zwanego festiwalu w Knebworth, dzielili scenę z takimi gwiazdami jak Paul McCartney, Dire Straits, Genesis, Phil Collins, Mark Knopfler, Robert Plant (with Jimmy Page), Cliff Richard, Eric Clapton i Tears For Fears. Blisko 120 tysięcy fanów zgromadziło się w Knebworth House, by zobaczyć rockowych gigantów i wesprzeć szczytny cel. Charytatywna impreza odbyła się na rzecz muzykoterapii Nordoff Robbins, a zyski przekazano BRIT School. Koncert na cały świat emitowała stacja MTV.

Na niezapomniany występ zespołu złożyły się doskonale znane klasyki, jak Comfortably Numb, The Great Gig In The Sky i Wish You Were Here. Obok Davida Gilmoura, Nicka Masona i Richarda Wrighta, wystąpiła Clare Torry, która odpowiadała za oryginalną wokalizę w The Great Gig In The Sky. Ponadto, gościnnie pojawiła się saksofonistka Candy Dulfer oraz kompozytor i klawiszowiec, Michael Kamen.

David Gilmour i Andy Jackson, przygotowali nowy mix audio kultowego koncertu, poprawiając jakość wszystkich 7 utworów, który tego dnia wykonali Pink Floyd. Album opatrzono nową okładką, którą przygotowała stała współpracowniczka formacji,  Aubrey Po Powell z firmy Hipgnosis. Za projekt odpowiada Peter Curzon ze Storm Studios. Koncert wcześniej był dostępny jedynie w ramach boksu Later Years z 2019 roku.        

            

  Ogólne

 • title
  Live At Knebworth 1990
 • artist
  PINK FLOYD
 • label
  Parlophone
 • ilosc_plyt
  1

Lista utworów

Nr utworu Tytuł Wykonawca Czas trwania
1Shine On You Crazy Diamond, Parts 1-5Pink Floyd11:05
2The Great Gig In The SkyPink Floyd5:04
3Wish You Were HerePink Floyd4:47
4SorrowPink Floyd9:34
5MoneyPink Floyd10:10
6Comfortably NumbPink Floyd7:47
7Run Like HellPink Floyd7:14

Kupiłeś ten produkt? Oceń go!

Średnia ocen: 0
Opinie potwierdzone zakupem (0)

Kupiłeś ten produkt? Oceń go!

Średnia ocen: 0
Opinie potwierdzone zakupem (0)