Porównywarka (0)
PLN

Miles Of Blue

nr kat.: 1376539
Miles Of Blue
Miles Of Blue

Michał Urbaniak

Nośnik: LP (analog)

Lista utworów

Nr albumu Nr utworu Tytuł Wykonawca Czas trwania
1 1 All Blues Michał Urbaniak 4:27
1 2 Romance Michał Urbaniak 3:01
1 3 I Just Love You Michał Urbaniak 5:17
1 4 Manhattan Man Michał Urbaniak 5:12
1 5 Nirvana Michał Urbaniak 5:44
2 1 Facts Of Life   Michał Urbaniak 6:49
2 2 Serenade Michał Urbaniak 4:44
2 3 Paris Groove Michał Urbaniak 6:21
2 4 Fall Michał Urbaniak 4:42

Opis i specyfikacja

Album jest hołdem dla twórczości Boga jazzu - wielkiego Miles Davisa. Została nagrana przez Artystę przy udziale wielu znakomitych wykonawców. Michal Urbaniak - nowojorczyk z wyboru - jest jedynym skrzypkiem i jedynym polskim muzykiem, który współpracował z guru światowego jazzu – Milesem Davisem. Płyta, wydana w 2009 roku w formie CD uzyskała status platynowej. Album zawiera utwory instrumentalne, grane z towarzyszeniem takich sław jazzowych jak: Marcus Miller, Lenny White, Bernard Wright, Herbie Hancock, Tom Browne czy Toots Thielmans.

Michał Urbaniak o swoim idolu:
"Miałem 14 lat, gdy Miles Davis stał się moim bohaterem, następcą Winnetou - został bohaterem na całe moje życie. Do dziś jest on największym wzorem "muzykanta" (wg mnie muzycy dzielą się na: muzyków i muzykantów). Muzykanci mogą być analfabetami lub wielkimi kompozytorami i muzykami, którzy grają muzykę dla muzyki, bo ja kochają. A muzycy zawodowi to są ci, którzy na próbie zauważą, ze np. o 12.00 jest przerwa. Kiedy Miles Davis zmarł, miałem przygotowane kilkanaście utworów w swoich aranżacjach, ale jak zobaczyłem,
że każdy nagrywa płytę Milesa, postanowiłem się wycofać z tej niezdrowej konkurencji. A te szkice mam do dzisiaj tym roku - 17 sierpnia mija 50 lat od czasu wydania, "Kind Of Blue" M. Davisa - postanowiłem upamiętnić tę płytę, która jest do dzisiaj najpopularniejszą, najbardziej uznaną i najlepiej sprzedawaną płytą w historii jazzu (4 x platinum/ 200 tys. Płyt rocznie). I płyta ta jest w dalszym ciągu na topie. Gdybym miał jechać na bezludną wyspę, to właśnie tę płytę zabrałbym, jako jedyną. Z uwielbienia dla Davisa i szacunku dla muzyków, którzy grali ze mną i potem z Milesem, postanowiłem jednak wydać płytę i nazwałem ją "Miles Of Blue"."

Ogólne

Producent

Agora

title

Miles Of Blue

artist

Michał Urbaniak

label

Wydawnictwo Agora

ilosc_plyt

2

Opinie

Miles Of Blue ×
Miles Of Blue