Muzyka Filmowa - Proms Bbc 2011

VARIOUS

Nośnik: DVD

nr kat.: 9258609

Produkt chwilowo niedostępny

Dostępność
Nr albumu Nr utworu Tytuł Wykonawca Czas trwania
1 1
1 2
1 3
1 4
1 5
1 6
BBC Proms to za każdym razem niezwykłe wydarzenie muzyczne z udziałem największych gwiazd muzyki klasycznej. Brawurowe wykonania słynnych utworów w wykonaniu BBC Concert Orchestra łączą się tu z jedynym w swoim rodzaju współprzeżywaniem muzyki przez publiczność w wypełnionej po brzegi londyńskiej Royal Albert Hall.

BBC Proms 2011 to prawdziwa gratka dla wielbicieli muzyki filmowej. Orkiestra prowadzona przez Keitha Lockhard`a prezentuje muzykę z największych dzieł filmowych – czasem rozbrzmiewającą wielką mocą, czasem pełną taktów sentymentalnych i pełnych czułości. A wszystko to w wielkim stylu i z polotem.

Program jest niezwykle zróżnicowany tematycznie - usłyszymy tu pamiętny motyw z Psychozy ze sceny pod prysznicem, nieśmiertelną czołówkę z Gwiezdnych wojen, przejmująco piękną muzykę Ennio Morricone z Cinema Paradiso. Wielbiciele twórczości Williama Waltona usłyszą suity z Laurenca Oliviera i Henryka V.

Szczególne miejsce w koncercie poświęcono pamięci genialnego Johna Barry’ego - pięciokrotnego laureata Oscara, twórcy niezapomnianych tematów przewodnich do serii filmów o Jamesie Bondzie, czy kultowych: Pożegnania z Afryką, Tańczącego z wilkami czy Cotton Club. Niesamowite emocje wywoła z pewnością wykonanie przez utalentowaną brytyjską skrzypaczkę - Chloe Hanslip, motywu przewodniego z Listy Schindlera.

Muzyka filmowa jest zazwyczaj ilustracją obrazu, jego warstwą dopełniającą. W wykonaniu BBC Concert Orchestra natomiast, prezentowane tematy filmowe brzmią doskonale w wersji koncertowej, jako pojedyncze utwory i stanowią, jak się okazuje bardzo wdzięczny temat do interpretacji w wersji koncertowej. Ale trzeba przyznać, że są to wyjątkowe tematy muzyczne - takie, które filmy definiują, a nie tylko im towarzyszą.

Aktualności

Więcej

Muzyka Filmowa - Proms Bbc 2011 ×
Muzyka Filmowa - Proms Bbc 2011
Muzyka Filmowa - Proms Bbc 2011

Koszt dostawy:

Zmień kod pocztowy

Gdzie kupić?
Sprawdź dostępność produktu w Twojej okolicy
pixel
[script]var $productVariant = $('.js-product-variant');if ($productVariant.length) { $productVariant.each(function() { var $this; $this = $(this).find('img'); $this.error(function() { $this.attr({ 'src': $this.attr('data-src-gallery') }); }).attr({ 'src': $this.attr('data-src-filemanager') }); }); $productVariant.on('click', function() { enp.APP.bundles.loader.loadingShow(); }); }[/script]