Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies, w celu dostosowania się do Twoich preferencji oraz w celu zapewnienia Ci wygody podczas przeglądania strony. Więcej na temat cookies kliknij tutaj
×
0 0

Muzyka Polska Dzisiaj: Anna Zawadzka-Gołosz

Anna Zawadzka-Gołosz

Nośnik: CD

Muzyka Polska Dzisiaj: Anna Zawadzka-Gołosz
Muzyka Polska Dzisiaj: Anna Zawadzka-Gołosz
Muzyka Polska Dzisiaj: Anna Zawadzka-Gołosz

Kliknij w zdjęcie, aby powiększyć

Muzyka Polska Dzisiaj: Anna Zawadzka-Gołosz

  • Muzyka Polska Dzisiaj: Anna Zawadzka-Gołosz
  • Muzyka Polska Dzisiaj: Anna Zawadzka-Gołosz
  • Muzyka Polska Dzisiaj: Anna Zawadzka-Gołosz
- + Dopasuj

Produkt chwilowo niedostępny

Muzyka Polska Dzisiaj: Anna Zawadzka-Gołosz

Anna Zawadzka-Gołosz

Nośnik: CD

dodaj do schowka znajdź podobny
Podziel się:
W wyniku współpracy Polskiego Centrum Informacji Muzycznej z Polskim Radiem S. A., przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, ukazały się pierwsze płyty nowej serii „Muzyka Polska Dzisiaj – Portrety Współczesnych Kompozytorów Polskich”. Wydanych zostało 10 monograficznych płyt kompaktowych audio poświęconych twórczości współczesnych kompozytorów polskich różnych generacji, mieszkających i działających w Polsce i poza granicami kraju, twórców, którzy pomimo znaczącego dorobku nie posiadali dotąd własnej, monograficznej płyty: Zbigniewa Penherskiego (ur. 1935), Lidii Zielińskiej (ur. 1953), Magdaleny Długosz (ur. 1954), Tadeusza Wieleckiego (ur. 1954), Anny Zawadzkiej-Gołosz (ur. 1955), Jacka Grudnia (ur. 1961), Jarosława Siwińskiego (ur. 1964), Michała Talmy-Sutta (ur. 1969), Ewy Trębacz (ur. 1973) oraz Aleksandra Kościowa (ur. 1974).
Dzięki ścisłej współpracy z kompozytorami, płyty zawierają reprezentatywne dla twórców zestawy utworów w najbardziej cenionych przez nich wykonaniach. Nagrania pochodzą głównie ze zbiorów Biblioteki-Fonoteki Związku Kompozytorów Polskich (POLMIC) oraz z Archiwum Polskiego Radia. Są to przede wszystkim rejestracje festiwali „Warszawska Jesień” i „Warszawskie Spotkania Muzyczne”, cyklów koncertowych „Generacje”, „Portrety Kompozytorów”, „Muzyka Teraz” oraz najwybitniejsze nagrania studyjne Polskiego Radia. Dzięki dużemu zaangażowaniu twórców oraz wielu innych osób i instytucji, zasoby te zostały wzbogacone o pozycje z prywatnych archiwów kompozytorów (głównie ich własne realizacje muzyki elektroakustycznej) oraz cenne nagrania studyjne i koncertowe powstałe w innych ośrodkach.
Płyty mają promować również wykonawców, którzy chętnie zgodzili się na udział w projekcie. Poza znakomitymi wykonaniami najlepszych orkiestr radiowych (NOSPR, POR i Amadeus), na płytach zostały wydane świetne kreacje wielu innych najwybitniejszych polskich i zagranicznych zespołów, dyrygentów oraz solistów.
Książeczki zawierają informacje o kompozytorach (w tym – eseje na temat ich twórczości autorów przez nich samych rekomendowanych), utworach i wykonawcach w języku polskim i angielskim.
Anna Zawadzka-Gołosz - urodziła się w Krakowie, studiowała w Państwowej Wyższej Szkole Muzycznej w Krakowie (obecnie Akademia Muzyczna) teorię muzyki i kompozycję (w klasie Krystyny Moszumańskiej-Nazar). Uzupełniała też studia kompozycji u Wolfganga Hufschmidta w Folkwanghochschule für Musik, Theater und Tanz w Essen-Werden (Niemcy). Brała udział w Kursach Kompozytorskich w Kazimierzu Dolnym, które uważa za bardzo ważne dla swego rozwoju artystycznego. Od ukończenia studiów pracuje w Akademii Muzycznej w Krakowie, gdzie prowadzi klasę kompozycji i wykłada przedmioty teoretyczne. Pełni jednocześnie funkcję dyrektora Instytutu Kompozycji, Dyrygentury i Teorii Muzyki krakowskiej uczelni.
Nr albumu Nr utworu Tytuł Wykonawca Czas trwania
1 1 Concerto Na Gitarę Ośmiostrunową I Smyczki Z Fortepianem (2002) Anna Zawadzka-Gołosz 19:41
1 2 Glissbigliando Na Obój I Taśmę (1997) Anna Zawadzka-Gołosz 11:58
1 3 Suita Przestrzeni Na 17 Instrumentów (2006) Anna Zawadzka-Gołosz 12:20
1 4 Cadenza Na Kwartet Smyczkowy (2001) Anna Zawadzka-Gołosz 5:51
1 5 Girare Na Perkusję I Taśmę (1986) Anna Zawadzka-Gołosz 13:18
1 6 Spettro Na Skrzypce, Fortepian I Orkiestrę Symfoniczną (2013) Anna Zawadzka-Gołosz 13:46
Star Wars™ Battlefront™ to owoc ścisłej współpracy studia DICE z Lucasfilm. Gra oferuje fotorealistyczną grafikę oraz intensywną akcję na znanych planetach z filmowej sagi. Premiera 19 listopada w polskiej wersji językowej (napisy).

Koszt dostawy:

Zmień kod pocztowy

Sprawdź dostępność produktu w Twojej okolicy

Loader...
pixel kino domowe