Ń

nr kat.: 1247773

Opis i specyfikacja

Producent, tekściarz, wokalista. Zwycięzca ogólnoświatowego `The Man With The Iron Fists Remix Contest`, organizowanego przez legendę z Wu-Tang Clanu - RZA. Współtwórca wielokrotnie nagradzanego, multimedialnego wydawnictwa `Planet Luc”, nominowanego do Paszportów Polityki 2008. W roku 2012 wybrany na `Młodego Wilka` portalu Popkiller.pl. Współpracował między innymi z: Rahim (ex Paktofonika), L.u.c, Dorota Miśkiewicz, czy Magierą (WhiteHouse).

Jego muzyka to unikatowy miks gatunków i melodii, karkołomne sploty słów (ale przede wszystkim myśli), oryginalny głos - styl, którego nie da się zaszufladkować. Styl `Ń`.

Heineken Open`er, Woodstock, Męskie Granie czy FreeForm Festival - to tylko jedne ze scen, na których występował z wrocławskim raperem L.u.c`iem. Ich wspólny album `Planet Luc` był dla Ń przełomem. Wstąpił w szeregi Maxflo records i oficjalnie zadebiutował jako MC na płycie byłego członka legendarnej Paktofoniki - Rahima `Podróże po amplitudzie`. Słuchacze poznali pełne spektrum nieszablonowych działań Ńemego: lirykę, wokal i beaty. Nieszablonowych i świetnie rokujących - jakiś czas później został okrzyknięty jednym z `Młodych Wilków` sceny przez wiodący, hiphopowy portal Popkiller.pl. Po odejściu z Maxflo records i związaniu z agencją artystyczną Format44, Ń skupił się na intensywnych pracach nad swoim solowym albumem.

W grudniu 2012 zadziwił świat, przedstawiając swoją wersję utworu `Built for this` w `The Man With The Iron Fists Remix Contest` organizowanym przez RZA. Ńemy po raz pierwszy podjął rękawice w ogólnoświatowym konkursie. Właśnie w sieci popularność zdobywał jego pierwszy teledysk - do autorskiego numeru `Sick Pro` - gdy za oceanem, w Nowym Jorku RZA wybrał zwycięzcę, ogłaszając tylko jedno słowo - Ńemy. Po publikacji kolejnych teledysków - `S.i.e.r.p.c.` i `Guzik` - artysta był coraz bliżej finalizacji działań związanych z nadchodzącym debiutem, zatytułowanym po prostu `Ń`.

W czerwcu 2014 roku podpisał kontrakt płytowy z polskim, hip-hopowym wydawcą nr 1 - wytwórnią Prosto. Poznajcie człowieka, który w niczym nie przypomina sezonowej gwiazdy! Poznajcie Ńemego Przez eŃ!

  Ogólne

 • title
  Ń
 • artist
  Ńemy
 • label
  FIRMA KSIEGARSKA JACEK OLESIEJUK
 • ilosc_plyt
  1

Lista utworów

Nr utworu Tytuł Wykonawca Czas trwania
1Evening introŃemy
2Żyć wietrznieŃemy
3PainŃemy
4GuzikŃemy
5N (styl) Ńemy
6Tatuujuję bityŃemy
7Sick ProŃemy
8Byłaś tąŃemy
9Na "P"Ńemy
10DuchyŃemy
11Polish dictionaryŃemy
12SłońceŃemy
13S.i.e.r.p.c. (Bonus Track)Ńemy
14Kilka Bomb (Bonus Track)Ńemy

Kupiłeś ten produkt? Oceń go!

Średnia ocen: 0

Kupiłeś ten produkt? Oceń go!

Średnia ocen: 0