Oldschool (Reedycja)

nr kat.: 1457032
11
,99
39
,99
Taniej o 28
KMF - produkty niedostępny
Wysyłamy w 24h

Opis i specyfikacja

„Oldschool” to pierwszy solowy, muzycznie autorski album w dorobku Kuby Badacha.

Tak o swej płycie mówi Kuba Badach:

Oldschool” w języku angielskim oznacza coś staroświeckiego, wywodzącego się ze „starej szkoły”, tytuł mógłby więc sugerować, że napisałem i nagrałem muzykę w jakiejś konkretnej retro stylistyce, np. w stylu brzmienia lat 60tych.

Tak jednak nie jest. Dla mnie „oldschool” jest pewnym hasłem, odnoszącym się do sposobu pisania i aranżowania piosenek. Od dziecka najbardziej poruszały mnie utwory, w których dużo się działo, gdzie ciekawe melodie osadzone były na bogatych strukturach harmonicznych spiętych wielopłaszczyznowymi aranżacjami. Piosenki pisane i produkowane przez takich twórców jak m.in. Quincy Jones, Burt Bacharach, Stevie Wonder, Donald Fagen, to dzieła, których słucham do dziś i nie przestają mnie fascynować. Album „Oldschool” jest więc moim ukłonem w stronę mistrzów."

Na płycie usłyszymy kilkanaście kompozycji utrzymanych w zróżnicowanych stylistykach. Znajdziemy tu charakterystyczne „jazzawe” brzmienie zespołu Kuby Badacha, znane z płyty „Tribute to Andrzej Zaucha. Obecny”, czyli fortepian Jacka Piskorza, kontrabas Michała Barańskiego i perkusję Roberta Lutego, wzbogacone brzmieniem gitary Łukasza Belcyra , hammonda Marcina Górnego oraz sekcji dętej Macieja Kocińskiego (saksofon) i Piotra Schmidta (trąbka).

Usłyszymy też echa stylistyk lat 70., 80. i 90. Niespodzianką dla słuchaczy będzie fakt, że w wielu utworach Badach nie ograniczył się do roli kompozytora i wokalisty, ale nagrał partie gitary basowej oraz instrumentów klawiszowych.

  Ogólne

 • title
  Oldschool (Reedycja)
 • artist
  Kuba Badach
 • label
  AGORA S.A.
 • ilosc_plyt
  1

Lista utworów

Nr utworu Tytuł Wykonawca Czas trwania
1ŻycieKuba Badach
2So SorryKuba Badach
3Będę Z TobąKuba Badach
4CześćKuba Badach
5Jestem KimśKuba Badach
6TonightKuba Badach
7PadaKuba Badach
8Gdyby Nie TyKuba Badach
9PustoKuba Badach
10Po Drugiej StronieKuba Badach
11Wracam Do SiebieKuba Badach
12ChwileKuba Badach
13Wall Of KindnessKuba Badach

Kupiłeś ten produkt? Oceń go!

Średnia ocen: 0
Opinie potwierdzone zakupem (0)

Kupiłeś ten produkt? Oceń go!

Średnia ocen: 0
Opinie potwierdzone zakupem (0)