Opowieści

Illusion

Nośnik: CD

nr kat.: 1232578 FONOGRAFIKA
Nr albumu Nr utworu Tytuł Wykonawca Czas trwania
1 1 O Trudzie Wyboru Illusion 4:10
1 2 O Iluzjach Illusion 3:48
1 3 O Historii Gatunku Illusion 3:56
1 4 O Pracy Nad Sobą Illusion 3:36
1 5 Oddech Illusion 6:25
1 6 O Przeszłości Illusion 6:27
1 7 O Wartościach I Prawdach Wszelakich Illusion 3:23
1 8 O Empatii Illusion 3:21
1 9 O Pamięci Po Sobie Illusion 12:37

      Legenda polskiego rocka wraca do studia po 16 latach. Efektem jest nowy album, na którym znalazło się dziewięć premierowych kawałków. Nie brakuje w nich charakterystycznego ciężkiego grania i agresywnego wokalu Lipy, który wszyscy pamiętają z takich utworów jak „Nóż” czy „Vendetta”. Półtora dekady doświadczeń (nie tylko muzycznych) zrobiło swoje – dojrzeli fani, dojrzał też zespół i jego muzyka. Na płycie słychać mnóstwo nowych pomysłów i wytrawnych brzmień. Klimat utworów świetnie oddają wykorzystane w artbooku rysunki Istvána Orosza – światowej sławy węgierskiego grafika i ilustratora. Produkcją krążka zajął się Adam Toczko, a masteringiem – wielokrotnie nagradzany Adam Ayan z Gateway Mastering w Portland, odpowiedzialny m.in. za finalne brzmienie albumów Pearl Jam, The Rolling Stones, Nirvany czy Foo Fighters.

5 na 5

Jak przystało na Illusion – jest ciężko. Królują tu przybrudzone, masywne partie gitar i nie szczędzący gardła Lipa. Choć z drugiej strony słychać, że to już rok 2014, że czasy, gdy kanony ciężkiego brzmienia wyznaczał grunge, już dawno przeszły do historii.
Panowie z powodzeniem udźwignęli jednak ciężar własnej legendy, a był to ciężar ogromny. Jest to album świetny. Myślę, że to będzie jeden z kandydatów do tytułu albumu roku.

5 na 5

świetna płyta dla starych a także nowych entuzjastów muzyki rockowej

Aktualności

Więcej

Opowieści ×
Opowieści
Opowieści

Koszt dostawy:

Zmień kod pocztowy

Gdzie kupić?
Sprawdź dostępność produktu w Twojej okolicy
pixel
[script]var $productVariant = $('.js-product-variant');if ($productVariant.length) { $productVariant.each(function() { var $this; $this = $(this).find('img'); $this.error(function() { $this.attr({ 'src': $this.attr('data-src-gallery') }); }).attr({ 'src': $this.attr('data-src-filemanager') }); }); $productVariant.on('click', function() { enp.APP.bundles.loader.loadingShow(); }); }[/script]