Out Of Chaos

Dieter Meier

Nośnik: CD

nr kat.: 1235208 SONIC

Produkt chwilowo niedostępny

Dostępność
Nr albumu Nr utworu Tytuł Wykonawca Czas trwania
1 1 Lazy Night Dieter Meier 3:24
1 2 Paradise Game Dieter Meier 3:01
1 3 Busy Going Nowhere Dieter Meier 4:03
1 4 Night Porter Dieter Meier 3:23
1 5 Loveblind Dieter Meier 4:04
1 6 The Ritual Dieter Meier 3:40
1 7 Another Day Dieter Meier 3:17
1 8 Jimmy Dieter Meier 3:10
1 9 Buffon Dieter Meier 3:12
1 10 Fat Fly Dieter Meier 2:41
1 11 Annabelle Dieter Meier 3:54
1 12 Schüüfele Dieter Meier 4:15

Głos Dietera Meiera znamy z nagrań duetu Yello, który ten szwajcarski milioner założył z Borisem Blankiem pod koniec lat siedemdziesiątych. Teraz, w wieku 69 lat, zdecydował się wydać swój pierwszy album solowy.
Zarówno jako performer, muzyk, jak i reżyser, Dieter Meier nie lubi rutyny i życia z dnia na dzień. Konsekwentnie podejmuje nowe wyzwania.
Najnowszym jest jego solowy album, który nazwał Out Of Chaos – odnosząc się do teorii chaosu, w której – przynajmniej teoretycznie – wszystko jest możliwe w każdej chwili. Dieter przygotowywał ten album na przestrzeni ostatnich kilku lat. W końcu uznał, że jego dzieło jest gotowe do pokazania światu. Meier zabiera nas w podróż, proponując nieustannie zmieniającą się przygodę, w której mrok rozświetlają jasne światła reflektorów. Wszystko zaczęło się od trasy towarzyszącej promocji filmu Touch Yello, podczas której zainspirowany przez swojego wieloletniego berlińskiego przyjaciela Marcusa Herolda, wykonywał nowe utwory z towarzyszeniem jazzowego skrzypka Tobiasa Preisiga i gitarzysty Nicolasa Rüttimanna.
Poza dwoma wyjątkami (w Londynie i Nowym Jorku), Meier nie występował z Yello na żywo. Dlatego to doświadczenie okazało się dla niego fascynującym i zainspirowało do pisania nowych utworów. Kiedy Herold zaprosił do udziału w projekcie perkusistę grupy Nick Cave And The Bad Seeds- Thomasa Wydlera oraz pianistę Ephrema Lüchingera, nowe wersje piosenek składających się na Out Of Chaos zostały zaprezentowane na żywo między innymi podczas Montreux Festival i w berlińskim Volksbühne.
Latem 2013 roku Meier w końcu natrafił na berlińską trójkę producentów z otwartymi umysłami: Nackta (Warren Suicide, Apparat Band), Bena Laubera (Apparat Band) i T.Raumschmiere'a. Wszyscy trzej byli wielkimi fanami dorobku Dietera i razem z muzykami do tej pory zaangażowanymi w projekt zamknęli się w Chez Chérie Studios w Neukölln, by przedyskutować, zaaranżować i na drodze improwizacji dopracować materiał, który ostatecznie został zarejestrowany podczas kilku sesji nagraniowych. Rezultatem jest album, na którym Dieter Meier stojąc przy barze rozmyśla o przemijającym życiu. Niektóre z tych utworów przypominają elektro-akustyczne brzmienie znane z utworów Yellow (Lazy Night, Paradise Game, Jimmy), kiedy indziej panuje bluesowy nastrój (Loveblind, Annabelle). Bywa też, że w tej muzyce można odnaleźć post-punkową odwagę (Fat Fly, Buffoon) albo odę do zaprzyjaźnionego artysty, który całe życie jest nocnym portierem (Night Porter). Składający się z dwunastu utworów Out Of Chaos jest mieszkanką muzyki spod znaku chanson, electro i dubu, w której Dieter Meier wymyśla siebie na nowo.

Aktualności

Więcej

Out Of Chaos ×
Out Of Chaos
Out Of Chaos

Koszt dostawy:

Zmień kod pocztowy

Gdzie kupić?
Sprawdź dostępność produktu w Twojej okolicy
pixel
[script]var $productVariant = $('.js-product-variant');if ($productVariant.length) { $productVariant.each(function() { var $this; $this = $(this).find('img'); $this.error(function() { $this.attr({ 'src': $this.attr('data-src-gallery') }); }).attr({ 'src': $this.attr('data-src-filemanager') }); }); $productVariant.on('click', function() { enp.APP.bundles.loader.loadingShow(); }); }[/script]