Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies, w celu dostosowania się do Twoich preferencji oraz w celu zapewnienia Ci wygody podczas przeglądania strony. Więcej na temat cookies kliknij tutaj
×
0 0

Panny wyklęte

VARIOUS

Nośnik: CD

Panny wyklęte
Panny wyklęte
Panny wyklęte
Panny wyklęte

Kliknij w zdjęcie, aby powiększyć

Panny wyklęte

  • Panny wyklęte
  • Panny wyklęte
  • Panny wyklęte
  • Panny wyklęte
- + Dopasuj

Panny wyklęte

VARIOUS

Nośnik: CD

raty online dostępne od 300,- do 20 000,-

dodaj do schowka znajdź podobny
Podziel się:
Projekt muzyczny Fundacji Niepodległości, która chcąc oddać hołd Żołnierzom Wyklętym - zaprosiła Darka Malejonka z zespołem Maleo Reggae Rockers i niezwykłe polskie Wokalistki do zrobienia tego, co tylko prawdziwi artyści potrafią. Do obudzenia ducha polskiej historii muzyką pisaną sercem… Wyśpiewane, wykrzyczane i wyszeptane przejmujące historie Wyklętych, widziane oczami żon, matek, żołnierek i też samej historii. Płyta wprowadza w niezwykły nastrój i nie chodzi tu tylko o zadumanie się nad tym wstrząsającym czasem naszej historii. Niezwykłe w niej jest to, że słuchając tych utworów przeżywa się i momenty solidarności z bohaterami tekstów, gotowości do walki o pamięć Niezłomnych na przemian z buntem, bezradnością i wzruszeniem takim do łez i dreszczy... Utwory oddają uczucia, które towarzyszyły tamtym ludziom i tamtym czasom. Słowa wbudowane są w niezwykłą muzykę, tak różnorodna jak różnorodne są teksty i ich Autorki. Każda wokalistka śpiewa w zgodzie z tym co czuje, wszystkie napisały teksty pod dyktando serca przejętego losami Wyklętych. Poza utworem Pań Przybysz - wszystkie pieśni - od soulowych, reggae`owych przez rap po wręcz metalicznego rocka - to muzyczne pióro Darka Malejonka. Do walki o dobre imię polskich bohaterów Darek zaprosił: Anię Brachaczek, Gonix, Halinkę Mlynkovą, Ifi Ude, Kasię Kowalską, Lilu, Kasię Malejonek, Marcelinę, Marikę, Monę, duet Paresłów (Dore i Fala), Annę Przybysz, Natalię Przybysz, Paulinę Przybysz. Wszystkie Artystki zaśpiewały tak niesamowicie, jak tylko może zaśpiewać kobieta - o mężczyźnie, za którym tęskni, o którego się boi, którego traci i którego kocha i szanuje. Kobieta osłabiona brakiem mężczyzny, ojczyzny i troska o codzienność a mimo to mocna wiarą, wiernością i miłością. Ekstremalnie niebezpieczne czasy, gdzie życie ociera się o śmierć, miłość i wierność duszona jest nienawiścią i zdradą, gdzie Niezłomnych wychowanych na świętościach: Bóg, Honor Ojczyzna - historia wciągnęła w czasy zła, donosów, strachu i kolejnego politycznego poddaństwa. Te moce stworzyły płytę która jest symbiozą misterium dla ducha i uczty dla ucha. Prawdziwy polski elementarz patriotyzmu i śpiewnik, który powinien znaleźć się w każdym polskim domu. Projekt wsparty honorowymi patronatami najważniejszych polskich instytucji: Instytutu Pamięci Narodowej, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Nr albumu Nr utworu Tytuł Wykonawca Czas trwania
1 1 Siła Mona & MRR 3:37
1 2 On nie zapomni Marcelina & MRR 3:14
1 3 Niezłomni Kasia Kowalska & MRR 4:12
1 4 Jedna chwila Kasia Malejonek & MRR 4:16
1 5 Heroina Gonix & Maleo 3:53
1 6 Jest mi zimno Ania Brachaczek & MRR 3:13
1 7 Inna Ifi Ude & MRR 4:20
1 8 Panie generale Halinka Mlynkowa & MRR 4:25
1 9 Nocna zmiana Mona, Lilu, Gonix, Dore & MRR 4:14
1 10 Walczyk Lilu & MRR 4:00
1 11 Modlitwa dziewczyńska Marika & MRR 4:36
1 12 Kawka na Ordynackiej Paresłów & MRR 3:33
1 13 Czarno - biały Paulina Przybysz, Natalia Przybysz, Anna Przybysz & MRR 3:49
1 14 Prawem wilka Marcelina & MRR 4:39
1 15 Noc Ania Brachaczek, Darek Malejonek & MRR 5:02
1 16 Etiuda rewolucyjna Fryderyk Chopin & MRR 3:31
Star Wars™ Battlefront™ to owoc ścisłej współpracy studia DICE z Lucasfilm. Gra oferuje fotorealistyczną grafikę oraz intensywną akcję na znanych planetach z filmowej sagi. Premiera 19 listopada w polskiej wersji językowej (napisy).

Koszt dostawy:

Zmień kod pocztowy

Sprawdź dostępność produktu w Twojej okolicy

Loader...
pixel kino domowe