Paradice

Dice

Nośnik: CD

nr kat.: 1266038 FIRMA KSIEGARSKA
Nr albumu Nr utworu Tytuł Wykonawca Czas trwania
1 1 Peccatum Originale Dice 3:32
1 2 Zostaję tu... by grać! Dice 4:30
1 3 Ku Twojej chwale Dice 4:55
1 4 Zawsze tak jak chcę Dice 4:12
1 5 Marna gra Dice 3:16
1 6 Znajomi sobie nieznajomi Dice 3:54
1 7 Paradice Dice 5:09
1 8 Lot złudzeń Dice 5:38
1 9 Zniewolony Dice 3:42
1 10 Skrzydła Dice 3:33
Płyta Dice - `Paradice` (2015, Luna Music) to drugi studyjny album zespołu. Znajduje się na nim 10 premierowych kompozycji grupy utrzymanych w konwencji tradycyjnego hardrocka w świeżym wydaniu. Oprócz utworów przepełnionych mocnym brzmieniem hardrockowych riffów znajdują się też utwory spokojne, niemalże akustyczne. Wszystkie utwory oraz teksty zostały napisane przez członków Dice czyli Łukasza Przybylskiego, Karola Przybylskiego, Mateusza Szeremetę oraz Łukasza Dopierałę. Tak jak w przypadku pierwszej płyty zespołu, wydaniem `Paradice` zajęła się wytwórnia Luna Music, a od 09.03.2015r. krążek będzie dostępny we wszystkich najlepszych sklepach muzycznych.

Tytuł płyty `Paradice` to gra słów, a mianowicie połączenie angielskiego `paradise` (raj) z nazwą zespołu Dice. Na płycie znajduje się także utwór o tym samym tytule. Motywem przewodnim płyty jest osobisty raj, którego szukamy na Ziemi. Szukając go błądzimy jak w labiryncie, zmagając się z wszelakimi problemami, które napotykamy na drodze. Niestety, często mając nadzieję, że właśnie znaleźliśmy nasz wymarzony raj, spotyka nas rozczarowanie i podróż rozpoczyna się na nowo. Oprócz warstwy lirycznej, zagadnienie jest także przedstawione za pomocą grafiki, która stanowi okładkę albumu - jabłko, jako symbol raju, a w nim kręty labirynt - oraz na zdjęciach zdobiących okładkę przedstawiających podróż jako metaforę poszukiwania.

Nagrania oraz miks i mastering płyty Dice - `Paradice` trwały od sierpnia do listopada 2014. Materiał został nagrany w Monroe Sound Studio oraz w Studio Analiz. Miksem i masteringiem zajęło się TR Studio. Dice przy nagrywaniu płyty otrzymało wsparcie ze strony Stargardzkiego Centrum Kultury oraz Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej. Oficjalny patronat nad płytą objął Music Serwis i Muzyczny Kocioł.

Płytę promuje pierwszy singiel „Peccatum Originale` do którego nakręcony został wielowątkowy, fabularny teledysk, gdzie za grę aktorską odpowiada sam zespół! Teledysk został nakręcony przez LuxCam Film. Zapraszamy do obejrzenia klipu: https://m.youtube.com/watch?v=JiOxYqz8Wm4
5 na 5

Mlody polski rock z nutką historii

Chłopaki dają do pieca jak trzeba i to po polsku! łagodza moją tęsknotę do młodych tsa i perfectu. po zdjęciach widac ze Dice to mlode pokolenie ale slychac ze wyrosli na muzyce swoich przodków. Okładka przyciaga oko. Polecam miłośnikom polskiego rocka!

Aktualności

Więcej

Paradice ×
Paradice
Paradice
Paradice

Koszt dostawy:

Zmień kod pocztowy

Gdzie kupić?
Sprawdź dostępność produktu w Twojej okolicy
pixel
[script]var $productVariant = $('.js-product-variant');if ($productVariant.length) { $productVariant.each(function() { var $this; $this = $(this).find('img'); $this.error(function() { $this.attr({ 'src': $this.attr('data-src-gallery') }); }).attr({ 'src': $this.attr('data-src-filemanager') }); }); $productVariant.on('click', function() { enp.APP.bundles.loader.loadingShow(); }); }[/script]