Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies, w celu dostosowania się do Twoich preferencji oraz w celu zapewnienia Ci wygody podczas przeglądania strony. Więcej na temat cookies kliknij tutaj
×
0 0

Pentral

Michał Jacaszek

Nośnik: CD

Pentral
Pentral

Kliknij w zdjęcie, aby powiększyć

Pentral

  • Pentral
  • Pentral
- + Dopasuj

Produkt chwilowo niedostępny

Pentral

Michał Jacaszek

Nośnik: CD

dodaj do schowka znajdź podobny
Podziel się:
Nowy album jednego z najważniejszych i najoryginalniejszych obecnie polskich producentów muzyki elektronicznej. Michał Jacaszek konsekwentnie podąża tutaj w kierunku muzyki eksperymentalnej i awangardowej, co stawia go stylistycznie blisko takich twórców jak Johann Johannsson, Murcof, Chris Watson czy Biosphere. <I>Pentral</I> to muzyka wyrosła z akustyki gotyckich katedr. Stanowi próbę zgłębienia fenomenu pogłosu w sakralnych wnętrzach i oddania szczególnej atmosfery jaka towarzyszy temu zjawisku. Realizacja projektu polegała na nagraniach przeprowadzonych w kilku zabytkowych świątyniach Gdańska: rejestracji wokali (śpiewali m. in. emerytowany tenor operowy Stefan Cejrowski i znana z "Trenów" Maja Siemińska), nagraniach sampli organowych (Stefan Wesołowski, Błażej Musiałczyk), a także mnóstwa dźwięków "znalezionych"czyli dzwonków, szmerów, odgłosów dzwonów i zegarów, kroków, dźwięków dochodzących z zewnątrz. Późniejsza praca studyjna koncentrowała się przede wszystkim na wzmocnieniu i przetworzeniu efektu pogłosu, generowanego przez rozmaite akustyczne bodźce – śpiew, organy, itp. Głosy, frazy organowe traktowane były często jako impuls wyzwalający akustykę wnętrza i jako takie były potem tuszowane i eliminowane. Wykorzystane na płycie sample to w zasadzie pozostałość po dźwięku, moment jego wybrzmiewania, kiedy podstawowy impuls akustyczny zamiera i miesza się z panującym w kościele szumem. Z tak wypreparowanych, charakterystycznie zaszumionych dźwięków powstały potem przestrzenne, pełne tajemnicy kompozycje. Wnętrze kościelne stanowi tu jakby główny instrument, spełniając rolę swoistego pudła rezonansowego. Pentral to brzmienie wnętrza – obudzona na chwilę tajemnica gotyckiej świątyni. Oprócz tradycyjnego CD album zawiera również płytę DVD z wersją nagrań zmiksowaną w systeme Dolby Digital 5. 1 oraz krótkim filmem dokumentującym nagrania Jacaszka w reżuserii Antka Grzybka.
Nr albumu Nr utworu Tytuł Wykonawca Czas trwania
1 1 I [from "Pentral"] Jacaszek 2:28
1 2 II [from "Pentral"] Jacaszek 4:20
1 3 III [from "Pentral"] Jacaszek 3:43
1 4 IV [from "Pentral"] Jacaszek 4:14
1 5 V [from "Pentral"] Jacaszek 3:18
1 6 VI [from "Pentral"] Jacaszek 4:06
1 7 VII [from "Pentral"] Jacaszek 3:07
1 8 VIII [from "Pentral"] Jacaszek 3:10
1 9 IX [from "Pentral"] Jacaszek 3:51
1 10 X [from "Pentral"] Jacaszek 3:27
2 1 I Michał Jacaszek
2 2 II Michał Jacaszek
2 3 III Michał Jacaszek
2 4 IV Michał Jacaszek
2 5 V Michał Jacaszek
2 6 VI Michał Jacaszek
2 7 VII Michał Jacaszek
2 8 VIII Michał Jacaszek
2 9 IX Michał Jacaszek
2 10 X Michał Jacaszek
Star Wars™ Battlefront™ to owoc ścisłej współpracy studia DICE z Lucasfilm. Gra oferuje fotorealistyczną grafikę oraz intensywną akcję na znanych planetach z filmowej sagi. Premiera 19 listopada w polskiej wersji językowej (napisy).

Koszt dostawy:

Zmień kod pocztowy

Sprawdź dostępność produktu w Twojej okolicy

Loader...
pixel kino domowe