MediaMarkt - sklep internetowy - RTV, AGD, komputery

Porównywarka (0)
PLN

Philharmonics (Jewelcase Version)

nr kat.: 9241003
Philharmonics (Jewelcase Version)
Philharmonics (Jewelcase Version)
Philharmonics (Jewelcase Version)
Philharmonics (Jewelcase Version)
Taniej do -99%

Agnes Obel

Nośnik: CD

Lista utworów

Nr albumu Nr utworu Tytuł Wykonawca Czas trwania
1 1 Falling, Catching Agnes Obel 1:33
1 2 Riverside Agnes Obel 3:48
1 3 Brother Sparrow Agnes Obel 3:58
1 4 Just So Agnes Obel 3:35
1 5 Beast Agnes Obel 3:50
1 6 Louretta Agnes Obel 2:05
1 7 Avenue Agnes Obel 4:07
1 8 Philharmonics Agnes Obel 3:33
1 9 Close Watch Agnes Obel 4:00
1 10 Wallflower Agnes Obel 2:26
1 11 Over The Hill Agnes Obel 2:48
1 12 On Powdered Ground Agnes Obel 4:07

Opis i specyfikacja

Po wspólnych koncertach z Jonsim (Sigur Ros) Agnes Obel zyskała opinie jednej z najciekawszych młodych artystek na europejskiej scenie. Jej debiutancki krążek `Philharmonics` nie zawodzi - to cicha eksplozja niezwykłego wokalnego i lirycznego talentu. Piękny kobiecy głos, pianino i liryczne piosenki dla fanów Cocorosie, Tori Amos czy Soap And Skin. Debiut przynosi liryczne, niezwykle kruche popowe piosenki zaśpiewane zazwyczaj z towarzyszeniem pianina czy delikatnych dźwięków wiolonczeli, harfy i perkusji. Prosta i surowa fotografia z okładki budzi jednoznaczne skojarzenia - Agnes Obel wygląda tu jak Liv Ulmann w `Personie` Bergmana. Tak rozumiana skandynawskość to wyznacznik jej wrażliwości - debiut młodej Dunki to płyta głęboka, choć równocześnie subtelnie piękna.
Krytycy pisali o niej: `Philharmonics` przez swą subtelną delikatność nasuwa skojarzenia z krążkiem `Under The Pink` Tori Amos. Na albumie Agnes czuć napięcie między tęsknotą za wiejskim spokojem, i w kontraście, znużeniem obrazami miejskiego szaleństwa. Fuzja sielskich wspomnień i niepokoju w tym przypadku owocuje jednak pięknymi, refleksyjnymi, angażującymi piosenkami.
Tori Amos nie jest jednak jedynym punktem odniesienia młodej Obel. Agnes chętnie przyznaje się do fascynacji twórczością Roya Orbisona i inspiracji czerpanych z dzieł Hitchcocka, które uczyły ją budowania nastroju i napięcia. Jej piosenki świetnie sprawdziły się zresztą w filmie `Submarino` Thomasa Vinterberga , wraz z Larsem Von Trierem współtwórcy manifestu Dogma 95. Słuchając `Philharmonics` trudno nie pomyśleć też o melancholii pianistycznych kompozycji Erika Satie czy Claude`a Debussy`ego. Pianino i śpiew to dla mnie równorzędne rzeczy - niemal nierozdzielne, bardzo blisko połączone - mówi Obel. Nie brak tu jednak odniesień współczesnych. `Beast` budzi skojarzenia z dokonaniami Joanny Newsom, nowofolkowe echa słuchać także w `Just So` wybrzmiewającym melodyką Cocorosie. Z kolei `Avenue` to wspomnienia wirujące w niespiesznym rytmie walca, piękny singlowy `Riverside` brzmi jak stara folkowa piosenka, ktorej refren powraca w pięknym śnie. Niebezpodstawne są też odniesienia do PJ Harvey i jej `White Chalk`. Wszystkie kulturowe asocjacje nie przeszkadzają w docenieniu artystki z Kopenhagi jako osobnego, oryginalnego głosu na światowej scenie.

Ogólne

Producent

Mystic

title

Philharmonics (Jewelcase Version)

artist

Agnes Obel

label

Pias Recordings

ilosc_plyt

1

Opinie