Piękny instalator

nr kat.: 1418108
Dostępny
Wysyłamy w 24h

Opis i specyfikacja

„Piękny Instalator” to nowy album Marka Dyjaka, który ukaże się nakładem wydawnictwa Agora już 29 listopada 2019 roku. Jest to tytuł piosenki do tekstu Jana Kondraka, która była próbą nawiązania do obrazu Jerzego Dudy-Gracza. Tą piosenką Marek Dyjak w 1995 roku wyśpiewał jedną z nagród Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie.

Jak sam mówi :„Piosenka oczywiście została lekko zmodyfikowana, wcześniej była strasznie agresywna i wulgarna, co dało mi nagrodę, ale dziś nikt by jej nie chciał puścić w radiu, dlatego na potrzeby tego albumu została troszeczkę zmiękczona”. Na albumie tę piosenkę Marek Dyjak zaśpiewał w duecie z raperem Vieniem. Gościnnie na krążku pojawi się także Renata Przemyk oraz Zosia Hiszpańska  młoda skrzypaczka, grająca temat do muzyki z filmu „Jasminum” Zygmunta Koniecznego, do którego słowa na potrzeby piosenki „Miriam” napisał Robert Kasprzycki.


Wokalista przyznaje, że zmienia się nieco brzmienie i klimat tego albumu. Jak mówi:

„Będzie to inny rodzaj muzyki, nie umiem tego opisać. Musicie Państwo posłuchać. Wydaje mi się, że nastąpił jakiś zwrot, jakaś progresja.”

Na płycie znajdą się piosenki autorstwa Jana Kondraka, Roberta Kasprzyckiego, Jacka Musiatowicza, Artura Andrusa, Dariusza Milińskiego i Adama Struga oraz temat z filmu „Jasminum” Zygmunta Koniecznego. Za produkcję muzyczną i opracowanie całości materiału odpowiada Marek Tarnowski, który od lat współpracuje z Artystą, tworząc część jego zespołu.  


  Ogólne

 • title
  Piękny instalator
 • artist
  Marek Dyjak
 • label
  Wydawnictwo Agora
 • ilosc_plyt
  1

Lista utworów

Nr utworu Tytuł Wykonawca Czas trwania
1PIĘKNY INSTALATORMarek Dyjak feat. Vienio 
2ZAPALASZ OGIEŃ Marek Dyjak
3PIOSENKA NA KLĘCZKACH Marek Dyjak
4BEZ Marek Dyjak
5PIES Marek Dyjak
6JESZCZE RYBY Marek Dyjak
7MIRIAMMarek Dyjak
8PRZYKWYKŁEM JUŻ Marek Dyjak
9WARSZAWO Marek Dyjak
10WIELKA Marek Dyjak feat. Renata Przemyk 

Kupiłeś ten produkt? Oceń go!

Średnia ocen: 0

Kupiłeś ten produkt? Oceń go!

Średnia ocen: 0