Powierzchnie wspólne

nr kat.: 1219876

Opis i specyfikacja

Administratorr to pseudonim artystyczny gitarzysty Bartosza Marmola, a jednocześnie nazwa zespołu, który od roku 2010 związany jest z wytwórnią Jimmy Jazz Records i dla niej nagrał swoje dwa dotychczasowe albumy: debiutanckie "Piosenki w kaftanie" i nagrane wspólnie z Lesławem (Komety) "Piosenki o Warszawie".
Oba wydawnictwa otrzymały bardzo dobre oceny zarówno ze strony fanów jak i recenzentów muzycznych. Takie utwory jak „Rowerem na Wolę", "Berliner", "Polityczna zagłada" na stałe zadomowiły się na playlistach wielu rozgłośni radiowych.
Najnowszy album o tytule "Powierzchnie wspólne" powstawał równolegle ze wspomnianymi "Piosenkami o Warszawie". Obie płyty mają wspólny muzyczny mianownik, choć tworzą odrębne historie choćby za sprawą tematyki tekstów. Administratorr podkreśla, że ten materiał muzyczny to "powierzchnia wyjątkowo osobista". Teksty choć czasami surrealistyczne to jednak zrozumiałe, pokazują naszą codzienność, stosunki międzyludzkie, a także świat polityki.
Nowy album to muzyczna kontynuacja drogi obranej przy debiutanckiej płycie. Nie ma wątpliwości, że w dokonaniach Administratorra mamy do czynienia z muzyczną alternatywą, ze źródłami w garażowym rocku i rdzennym rock’n’rollu nie pozbawioną jednak wielu smaczków rodem z zupełnie innej bajki. Ciągły rozwój i kolejne etapy muzycznego wtajemniczenia to zresztą jedna z wizytówek Administratorra.
Choć za sprawą przebojowego repertuaru „Powierzchniom wspólnym” bliżej zapewne do radiowych list przebojów niż sceny garażowej to jednak bezsprzecznie nie mamy tu do czynienia z muzyką lekką, łatwa i przyjemną ale z rasową, solidną porcja alternatywnego, przebojowego rock’n’rolla, który docenić jest w stanie każdy kto postanowi poświęcić tej płycie trochę swojego czasu.   

  Ogólne

 • title
  Powierzchnie wspólne
 • artist
  Administratorr
 • label
  Fonografika
 • ilosc_plyt
  1

Lista utworów

Nr utworu Tytuł Wykonawca Czas trwania
1GuzikiAdministratorr3:11
2Królowa CellulituAdministratorr3:14
3Ostani człowiek w kosmosieAdministratorr2:46
4Mój prezydentAdministratorr3:32
5CzekoladowaAdministratorr3:10
6Godzina spóźnionych przechodniówAdministratorr2:27
7Pachniesz dziwnieAdministratorr2:45
8Wrocław wzywaAdministratorr2:33
9HarcerskiAdministratorr2:51
10Piosenka młodych architektówAdministratorr3:03
11Szalony humanistaAdministratorr3:25
12Na mnie nie liczAdministratorr2:45
13UmieraAdministratorr3:43
14PKPAdministratorr2:30

Kupiłeś ten produkt? Oceń go!

Średnia ocen: 0

Kupiłeś ten produkt? Oceń go!

Średnia ocen: 0