MediaMarkt - sklep internetowy - RTV, AGD, komputery

Porównywarka (0)
PLN

Rattle That Lock

nr kat.: 1283073
Rattle That Lock
Rattle That Lock
Rattle That Lock
Rattle That Lock

David Gilmour

Nośnik: CD

Lista utworów

Nr albumu Nr utworu Tytuł Wykonawca Czas trwania
1 1 5 A.M. David Gilmour 3:02
1 2 Rattle That Lock David Gilmour 4:57
1 3 Faces Of Stone David Gilmour 5:32
1 4 A Boat Lies Waiting David Gilmour 4:36
1 5 Dancing Right In Front Of Me David Gilmour 6:10
1 6 In Any Tongue David Gilmour 6:46
1 7 Beauty David Gilmour 4:27
1 8 The Girl In The Yellow Dress David Gilmour 5:25
1 9 Today David Gilmour 5:56
1 10 And Then... David Gilmour 4:20

Opinie

5/5

Daniel

Stary, ale wciąż jary. Gilmour z wiekiem coraz lepszy.

wórczość Pink Floyd nie w każdym okresie jej trwania przypada mi do gustu. Są tacy co twierdzą, iż to z Watersem zespół tworzył arcydzieła. Śmiem się z nimi nie zgodzić. Barwa głosu Rogera jest jak dla mnie zbyt krzykliwa i teatralna. Gilmoura zawsze się słucha lepiej. Rozpad grupy pokazał, iż David nadawał ton brzmieniu w końcowej fazie, a jego solowa kariera ugruntowała to stwierdzenie. Kiedy pojawiła się ostatnia płyta Gilmoura postanowiłem się jej przysłuchać, bo On a Island trochę rozczarowuje.
Wstęp typowo floydowski każe oczekiwać,że reszta płyty będzie podobna do zespołu, ale może też nasuwać przypuszczenia, że brzmienie będzie wygładzone. Tytułowy utwór to jednak dynamiczny kawałek, który od początku wpada w ucho i tym samym sprawia, że od razu zaczynamy go lubić. Faces of Stone - tu ma się wrażenie obecności rytmu z walca, co w połączeniu z orkiestrą i gitarą daje efekt świeżości. Kolejny utwór zaskakuje nie tylko pięknym wokalem Davida, ale spokojną lecz wyraźna linią melodyczną wyznaczaną przez fortepian. Na płycie są także bardzo ciekawie zaaranżowane momenty gdzie przenosimy się w czasie do muzyki lat 60. granej na scenach teatrów w USA - czegoś takiego nie było wcześniej w twórczości Gilmoura. Beauty - tytuł nawet w ułamku promila nie jest przesadzony, ten instrumentalny utwór przywodzi na myśl najlepsze lata Pink Floyd i moim skromnym zdaniem ilekroć po niego sięgniemy, będzie wzbudzał w nas pozytywne emocje, sprawiając, że nawet paskudny dzień będzie miał odrobinę słońca. W tym miejscu byłoby wielkim nietaktem nie napisać o In Any Tongue. Tu nie tylko muzyka, ale przede wszystkim przesłanie tekstu stawia akurat ten utwór nie tylko jako dla mnie najważniejszy na płycie, stanowiący jej trzon, lecz chyba jako jeden z najlepiej zagranych i zaśpiewanych przez Gilmoura w czasie całej jego kariery. Ciary idą po plecach kiedy słucha się tego w skupieniu....

Płyta zdecydowanie najlepsza jaką David wydał do tej pory. Zróżnicowana brzmieniowo, dobrze nasycona klimatycznie, pokazująca, że muzyk jest jak wino, z wiekiem nie odpuszcza i nie "kapcanieje" tylko szlifuje swój diament, by jeszcze lepiej odbijał światło dźwięków jakie tworzy. Jeśli Gilmour pójdzie w tym kierunku, zapewne zaskoczy wiernych słuchaczy jeszcze nie raz.

Ja ze swej strony nie żałuję posiadania tego albumu w swojej płytotece. Od pisania tej recenzji znów naszła mnie chęć posłuchania tego wybitnego Brytyjczyka :)

5/5

coalabis

To jest to co lubię!

5/5

Maciej

Mam wszystkie studyjne płyty Pink Floyd oraz wszystkie studyjne płyty Davida Gilmoura. Od 1979 roku jestem fanem tej muzyki. A ta płyta, ta nowa płyta, jest w starej dobrej stylistyce, przypominającej mimo wszystko \"Tha Division Bell\". Bardzo dobra na jesienne wieczory.

Opinia potwierdzona zakupem
Rattle That Lock ×
Rattle That Lock
Rattle That Lock

Koszt dostawy:

Zmień kod pocztowy

Gdzie kupić?
Sprawdź dostępność produktu w Twojej okolicy
[script]var loadEditorJS;loadEditorJS = function() { var docRef, checkStr, getUrlParameter, isOpened, closeTimer; getUrlParameter = function(urlParam) { var param, regex, results; param = urlParam.replace(/[\[]/, '\\[').replace(/[\]]/, '\\]'); regex = new RegExp('[\\?&]' + param + '=([^&#]*)'); results = regex.exec(location.search); return results === null ? '' : decodeURIComponent(results[1].replace(/\+/g, ' ')); }; docRef = document.referrer; checkStr = 'saturn.pl'; if (docRef.indexOf(checkStr) > -1 || getUrlParameter('redirected') === '1') { closeTimer = 10000; $.extend(true, $.magnificPopup.defaults, { tClose: 'Zamknij (Esc)' }); $.magnificPopup.open({ items: { src: '#js-footerPopup', type: 'inline' }, mainClass: 'mfp-fade', closeOnContentClick: true, closeOnBgClick: true, closeBtnInside: true, showCloseBtn: true, enableEscapeKey: true, callbacks: { open: function() { var popup; popup = this; isOpened = true; setTimeout(function() { if (isOpened) { popup.close(); } }, closeTimer); }, close: function() { isOpened = false; } } }); } if (typeof loadLpJS === 'function') { loadLpJS(); }};[/script]
pixel