Nr albumu Nr utworu Tytuł Wykonawca Czas trwania
1 1 Siesta Theme Marcin Kydrynski
1 2 Invocation Bobby Mcferrin Feat. Chick Corea & Richard Bona 7:10
1 3 Michaela Noa 3:17
1 4 Poema Do Semba Paulo Flores 5:00
1 5 Rosa Branca Mariza 2:46
1 6 Djar Fogo Neuza 3:46
1 7 Souleymane Richard Bona 4:56
1 8 Elle N’a Pas Vu Charlotte Dipanda 3:45
1 9 Les Mots D’amour Mayra Andrade 3:47
1 10 La Belle Dame Sans Regrets Dominic Miller 3:44
1 11 Montras Mariza 3:34
1 12 Volta A Dar Hélder Moutinho 2:57
1 13 Lembranca Antiga Neuza 4:28
1 14 Rumba Papa Paulo Flores 3:54
1 15 Eternity And Beauty Noa feat. Pat Metheny 2:41

„Piąta edycja festiwalu to pierwszy, mały jubileusz. Zależy mi, by była to odsłona wyjątkowa. Cieszę się nadzieją, że lata radiowej Siesty, towarzyszące jej płyty i wreszcie książka „Lizbona. Muzyka moich ulic” wskazały kilka dróg, którymi warto podążać. Wśród nich jest gąszcz szczególnie malowniczych, rozwidlających się ścieżek muzyki luzofońskiej.
    Będzie zatem Piąty Siesta Festival świętem Portugalii i języka portugalskiego, ktoś zauważy. Nie całkiem. Język Cabo Verde to criolo, trudny do zrozumienia dla mieszkańca Lizbony. Język prężnej Angoli to często rdzenne kimbundu. A najsłynniejsza od czasów Amalii artystka Luzofonii urodziła się w Mozambiku i jest, choć trudno to spostrzec od razu, Mulatką.
    To ważne i znamienne dla Siesty, gdzie przenikanie się, spotykanie kultur; zacieranie granic przy jednoczesnym szacunku dla tradycji regionów; pojednanie ponad historycznymi podziałami - to obok samej materii muzyki najcenniejsze wartości.
     Z wyjątkiem Marizy wszyscy artyści festiwalu: kolejno Paulo, Neuza, Helder i Charlotte pojawią się w Polsce po raz pierwszy. To dziś już tak trudne, w czasach, kiedy nasz kraj w obfitości fenomenalnych koncertów wyprzedza Nowy Jork, Paryż i Tokio. Siesta wszelako rości sobie drobne pretensje do bycia drogowskazem, swoistym barometrem. Z radością więc prezentujemy obok największych mocarzy muzyki świata także tych, którzy zaczynają, a wydają się nam wspaniali. I tych, którzy są już w swoim regionie uwielbiani do obłędu, a z jakiejś przyczyny nad Wisłą jeszcze niewiele osób spoza ścisłego siestowego kręgu o nich słyszało.
    Wciąż też wędrujemy z muzyką. To zaszczyt podróżować z geniuszami: jak Pat, Chick czy Bobby. I frajda być wśród wybitnych przyjaciół jak Richard, Noa, Mayra czy Dominic. Pokazywać im Polskę a ich przedstawiać publiczności w tak wielu różnych miejscach.”


Marcin Kydryński

Aktualności

Więcej

Siesta Festival 2015
Siesta Festival 2015 ×
Siesta Festival 2015
Siesta Festival 2015
Siesta Festival 2015

Koszt dostawy:

Zmień kod pocztowy

Gdzie kupić?
Sprawdź dostępność produktu w Twojej okolicy
pixel
[script]var $productVariant = $('.js-product-variant');if ($productVariant.length) { $productVariant.each(function() { var $this; $this = $(this).find('img'); $this.error(function() { $this.attr({ 'src': $this.attr('data-src-gallery') }); }).attr({ 'src': $this.attr('data-src-filemanager') }); }); $productVariant.on('click', function() { enp.APP.bundles.loader.loadingShow(); }); }[/script]