Silver Lake By Esa Holopainen (Digipak)

nr kat.: 1445032
 • artist: Esa Holopainen
 • typ_nosnika: CD
 • ilosc_plyt: 1
Zobacz pełną specyfikację Zobacz pełną specyfikację
17
,07
56
,90
Taniej o 39 ,83
Chwilowo niedostępny
Wysyłamy w 24h

Opis i specyfikacja

Debiutancki album projektu gitarzysty Amorphis, Esy Holopainena, Silver Lake, ukaże się 28 maja. W nagraniach Esie towarzyszą znani muzycy, między innymi: Jonas Renkse (Katatonia), Einar Solberg (Leprous), Björn "Speed" Strid (Soilwork) czy Anneke Van Giersbergen. Jak mówi lider zespołu, w nowych utworach starał się zawrzeć piękno i melancholię Finlandii.

Od 1990 roku Esa Holopainen jest gitarzystą Amorphis. Dzięki takim klasycznym albumom, jak „Tales From The Thousand Lakes”, „Elegy” i „Skyforger”, Esa dał się poznać światu jako twórca niepowtarzalnego klimatu i innowacyjnych riffów.

Jak mówi Esa: „Z reguły, kiedy ludzie myślą o solowym albumie gitarzysty, wyobrażają sobie bardzo techniczny materiał z ogromną ilością dźwięków granych w zastraszającym tempie. Cóż, ja nie jestem wielkim fanem tego rodzaju muzyki. Zawsze, gdy piszę utwór, myślę przede wszystkim o samej piosence, o dobrej, zapadającej w pamięć melodii. Silver Lake to miła niespodzianka dla zagorzałych fanów Amorphis. Chciałem mieć na płycie wokalistów, których bardzo szanuję. Tomi Joutsen - wokalista Amorphis - jest cudowną osobą i fenomenalnym wokalistą, więc nie musiałem się długo zastanawiać, czy zaprosić go na mój album. Zgodnie z oczekiwaniami, Tomi wykonał świetną robotę w jednym z "cięższych" utworów na płycie, zatytułowanym "In Her Solitude". Płyta Silver Lake jest bardzo zróżnicowana, choć na pewno nie obejdzie się bez porównań do twórczości Amorphis. Chcę podkreślić, że kiedy pracowaliśmy nad materiałem Silver Lake, nie braliśmy pod uwagę żadnych ograniczeń. W rezultacie kilka utworów to klasyczny pop, z kolei inne są cholernie ciężkie”.

  Ogólne

 • title
  Silver Lake By Esa Holopainen (Digipak)
 • artist
  Esa Holopainen
 • label
  Nuclear Blast
 • ilosc_plyt
  1

Lista utworów

Nr utworu Tytuł Wykonawca Czas trwania
1Silver LakeEsa Holopainen3:04
2SentimentEsa Holopainen3:46
3StormEsa Holopainen4:14
4Ray Of LightEsa Holopainen3:31
5AlkusointuEsa Holopainen4:43
6In Her SolitudeEsa Holopainen4:48
7Promising SunEsa Holopainen4:17
8Fading MoonEsa Holopainen4:28
9ApprenticeEsa Holopainen4:30

Kupiłeś ten produkt? Oceń go!

Średnia ocen: 0
Opinie potwierdzone zakupem (0)

Kupiłeś ten produkt? Oceń go!

Średnia ocen: 0
Opinie potwierdzone zakupem (0)