Porównywarka (0)
PLN

SLEEP WELL BEAST

nr kat.: 1349628
SLEEP WELL BEAST
SLEEP WELL BEAST
SLEEP WELL BEAST
SLEEP WELL BEAST
SLEEP WELL BEAST
SLEEP WELL BEAST
Termometr bezdotykowy za 1 zł

The National

Nośnik: CD

Lista utworów

Nr albumu Nr utworu Tytuł Wykonawca Czas trwania
1 12 Sleep Well Beast The National 6:33
1 1 Nobody Else Will Be There The National 4:41
1 2 Day I Die The National 4:32
1 3 Walk It Back The National 5:59
1 4 The System Only Dreams In Total Darkness The National 3:57
1 5 Born To Beg The National 4:23
1 6 Turtleneck The National 3:00
1 7 Empire Line The National 5:24
1 8 I'll Still Destroy You The National 5:15
1 9 Guilty Party The National 5:39
1 10 Carin At The Liquor Store The National 3:34
1 11 Dark Side Of The Gym The National 4:50

Opis i specyfikacja

Po czterech latach od wydania albumu 'Trouble Will Find Me' zespół The National wraca z płytą 'Sleep Well Beast', która ukaże się nakładem wytwórni 4AD.


'Sleep Well Beast' został wyprodukowany przez Aarona Dessnera, we współpracy z Brycem Dessnerem i Mattem Berningerem w nowojorskim studiu Aarona. Za miks odpowiedzialny był Peter Katis.


"Nie spieszyliśmy się" - mówi Aaron. "Ludzie myśleli, że zespół The National odszedł, ale my po prostu pracowaliśmy nad naszymi pomysłami".


Choć nie ma wątpliwości, że Sleep Well Beast w wielu aspektach jest płytą naznaczoną oryginalnym stylem The National, to jednak nie brak tu momentów trudniejszych do sklasyfikowania.

Album skomponowany w komfortowych warunkach, w starym nowojorskim kościele w Hudson oraz we własnym studiu muzyków, przynosi bardziej nowatorską, otwartą na eksperymenty muzykę, która bez wątpienia przypadnie do gustu bacznym obserwatorom kariery zespołu Matta Berningera i jego kolegów.

Ogólne

Producent

Sonic

title

Sleep Well Beast

artist

The National

label

4AD

ilosc_plyt

1

Opinie

5/5

Aleksander J.

The National w czasach Trumpa

Matt Berninger i spółka, prywatnie fani Obamy, budzą się jednego dnia w Ameryce Trumpa. Efektem tego przebudzenia jest właśnie 'Sleep Well Beast', sonicznie jeden z ich najciekawszych wydawnictw. O ile ‘Trouble Will find me’ było muzycznie podobne do ‘High Violet’ czy ‘Boxera’, to jego następcy najbliżej do ‘Alligatora’, z najbardziej agresywnym utworem pod tytułem ‘Turtleneck’ nie ustępującym ‘Abelowi’ ani trochę pod względem intensywności. Zresztą większość singli z tej płyty jest dynamicznych – od zupełnie fantastycznego ‘The System Only Dreams in Total Darkness’ (jeden z najlepszych singli w historii zespołu) aż po ‘Day I die’ z jego rozpoznawalnym (i wpadającym w ucho) riffem. ‘Guilty Party’ to klasyczny Matt w zwolnionym tempie, z melancholijnym „it all catches up to me” podkreślonym przez skrzypce. Mieliśmy już piosenkę wspominającą Tennessiego Williamsa, czas na Johna Cheevera. ‘Carin’ to jedna z najlepszych ballad na płycie, odnosząca się zresztą do żony Berningera. Jest też miejsce na kontemplację i jedno z bardziej kąśliwych zwierzeń “The more level they have me / The more I cannot stand me / I have helpless friendships / And bad taste in liquids” (‘I’ll still destroy you’), jak I na motywy przywodzące na myśł Radiohead (‘Empire Line’). Teksty Berningera jak zawsze trzymają wysoki poziom, a eksperymentalne, jazzowe wpływy Dessnerów czuć mocniej niż zwykle (i wychodzi to zespołowi na dobre). Choć ‘Sleep Well Beast’ może nie jest aż tak łatwe w przyswojeniu jak ‘High Violet’, to mimo wszystko jest to płyta na wysokim poziomie i na pewno warta polecenia nie tylko zagorzałym fanom The National.

5/5

Marcin

Na tej płycie rządzi melodia i niebanalna elektronika w tle. Świetnie się słucha tej płyty.

SLEEP WELL BEAST ×
SLEEP WELL BEAST
SLEEP WELL BEAST
SLEEP WELL BEAST

Koszt dostawy:

Zmień kod pocztowy

Gdzie kupić?
Sprawdź dostępność produktu w Twojej okolicy
[script]var loadEditorJS;loadEditorJS = function() { var docRef, checkStr, getUrlParameter, isOpened, closeTimer; getUrlParameter = function(urlParam) { var param, regex, results; param = urlParam.replace(/[\[]/, '\\[').replace(/[\]]/, '\\]'); regex = new RegExp('[\\?&]' + param + '=([^&#]*)'); results = regex.exec(location.search); return results === null ? '' : decodeURIComponent(results[1].replace(/\+/g, ' ')); }; docRef = document.referrer; checkStr = 'saturn.pl'; if (docRef.indexOf(checkStr) > -1 || getUrlParameter('redirected') === '1') { closeTimer = 10000; $.extend(true, $.magnificPopup.defaults, { tClose: 'Zamknij (Esc)' }); $.magnificPopup.open({ items: { src: '#js-footerPopup', type: 'inline' }, mainClass: 'mfp-fade', closeOnContentClick: true, closeOnBgClick: true, closeBtnInside: true, showCloseBtn: true, enableEscapeKey: true, callbacks: { open: function() { var popup; popup = this; isOpened = true; setTimeout(function() { if (isOpened) { popup.close(); } }, closeTimer); }, close: function() { isOpened = false; } } }); } if (typeof loadLpJS === 'function') { loadLpJS(); }};[/script]
pixel
[script]var $productVariant = $('.js-product-variant');if ($productVariant.length) { $productVariant.each(function() { var $this; $this = $(this).find('img'); $this.error(function() { $this.attr({ 'src': $this.attr('data-src-gallery') }); }).attr({ 'src': $this.attr('data-src-filemanager') }); }); $productVariant.on('click', function() { enp.APP.bundles.loader.loadingShow(); }); }/* ACCOUNT > CLUB > shopping counter > add footer text */var accountClubLottery, txtElement;accountClubLottery = document.querySelectorAll('.v-account .b-lotteryBoxes .m-contentBox_item.is-separator .m-contentBox_data');if (accountClubLottery.length) { txtElement = document.createElement('P'); txtElement.classList.add('g-mt20'); txtElement.innerHTML = '* Do licznika zakupów liczą się zakupy dokonane od 01.01.2021r. do 31.12.2021r.'; accountClubLottery[0].appendChild(txtElement);}[/script]
[script]if (document.querySelector('.ins-content-wrapper-1720')) { setTimeout(function () { if (window.location.href.indexOf('lp-mac-mini') < 0) { document.querySelector('.ins-content-wrapper-1720').style.display = "block"; } }, 5000);}[/script]