Someday World

Eno * Hyde

Nośnik: CD

nr kat.: 1237412 SONIC

Produkt chwilowo niedostępny

Dostępność
Nr albumu Nr utworu Tytuł Wykonawca Czas trwania
1 1 The Satellites Eno * Hyde 5:33
1 2 Daddy's Car Eno * Hyde 4:51
1 3 A Man Wakes Up Eno * Hyde 4:19
1 4 Witness Eno * Hyde 5:08
1 5 Strip It Down Eno * Hyde 4:44
1 6 Mother Of A Dog Eno * Hyde 5:38
1 7 Who Rings The Bell Eno * Hyde 5:05
1 8 When I Built This World Eno * Hyde 5:47
1 9 To Us All Eno * Hyde 3:27

       Someday World to tytuł wspólnego albumu Briana Eno i znanego z formacji Underworld Karla Hyde.
Na płycie znalazło się dziewięć utworów skomponowanych i zaśpiewanych razem przez obu artystów, których wspomaga wyjątkowe grono muzyków: perkusista Coldplay Will Champion, Tessa Angus, Nell Catchpole, Marianna Champion, Kasia Daszykowska, Don E., Darla Eno, Fred Gibson, Georgie Gibson, John Reynolds, Chris Vatalaro, a także dawny kolega Eno z Roxy Music, saksofonista Andy Mackay. Za produkcję płyty – oprócz oczywiście samego Eno – odpowiada dwudziestoletni Fred Gibson.

      Wiele konstrukcji na tej płycie było celowo nieregularnych i niewygodnych. Miałem wiele początkowych pomysłów, które czekały na kogoś, kto pobudzi je do życia, by uczynić je czymś więcej niż tylko eksperymentami.
Tym kimś okazał się Karl Hyde. Z kolei Hyde dodaje: To było jak powrót do lat dzieciństwa. Nie masz pojęcia, co z tego wyjdzie, ale przycisk nagrywania został włączony i jesteś w to zaangażowany. I nagle zaczynają się dziać rzeczy nieoczekiwane. Największym zaskoczeniem dla mnie było to, że obaj lubimy afrobeat, cykliczną muzykę opartą o grę na żywo. Kiedy Brian zaprezentował mi te wczesne pomysły, powiedziałem: „Mój Boże, jestem w domu! Mogę pożyczyć gitarę?”

      Someday World jest dostępny w postaci specjalnej dwupłytowej edycji CD (z dodatkowymi czterema utworami), podwójnego albumu winylowego oraz w wersji cyfrowej. Jest to pierwszy album Briana Eno od ukazania się płyty Lux w 2012 roku, a także pierwszy owoc współpracy od Drums Between The Bells, płyty którą w 2011 roku wydał z poetą Rickiem Hollandem. Dla Hyde jest to drugi po Edgeland (2013) album nagrany bez Underworld. Eno współpracował wcześniej z Underworld przy utworze Beebop Hurry z 2011 roku, a także remiksował utwór Slummin' It For The Weekend Hyde'a, który znalazł się na specjalnej edycji albumu Edgeland.

Aktualności

Więcej

Someday World ×
Someday World
Someday World
Someday World

Koszt dostawy:

Zmień kod pocztowy

Gdzie kupić?
Sprawdź dostępność produktu w Twojej okolicy
pixel
[script]var $productVariant = $('.js-product-variant');if ($productVariant.length) { $productVariant.each(function() { var $this; $this = $(this).find('img'); $this.error(function() { $this.attr({ 'src': $this.attr('data-src-gallery') }); }).attr({ 'src': $this.attr('data-src-filemanager') }); }); $productVariant.on('click', function() { enp.APP.bundles.loader.loadingShow(); }); }[/script]