Songs From Yesterday

Mieczyslaw Szczesniak

Nośnik: CD

nr kat.: 1287026
Nr albumu Nr utworu Tytuł Wykonawca Czas trwania
1 1 Imagine Mieczyslaw Szczesniak & Krzysztof Herdzin Trio 5:51
1 2 This Is Not America Mieczyslaw Szczesniak & Krzysztof Herdzin Trio 5:11
1 3 What's Going On Mieczyslaw Szczesniak & Krzysztof Herdzin Trio 4:46
1 4 My Cherie Amour Mieczyslaw Szczesniak & Krzysztof Herdzin Trio 6:01
1 5 I Can't Get No Satisfaction Mieczyslaw Szczesniak & Krzysztof Herdzin Trio 4:36
1 6 Yesterday Mieczyslaw Szczesniak & Krzysztof Herdzin Trio 3:59
1 7 Ribbon In The Sky Mieczyslaw Szczesniak & Krzysztof Herdzin Trio 3:25
1 8 Alfie Mieczyslaw Szczesniak & Krzysztof Herdzin Trio 3:40
1 9 Lovely Day Mieczyslaw Szczesniak & Krzysztof Herdzin Trio 4:19
1 10 Tears In Heaven Mieczyslaw Szczesniak & Krzysztof Herdzin Trio 5:18
1 11 What A Wonderful World Mieczyslaw Szczesniak & Krzysztof Herdzin Trio 6:10
1 12 Can't Buy Me Love Mieczyslaw Szczesniak & Krzysztof Herdzin Trio 3:05
Mieczysław Szcześniak i Krzysztof Herdzin wspólnie stworzyli wyjątkową płytę z kategorii „Great American Songbook”. Ten pierwszy zaśpiewał doskonale jak zawsze, ten drugi jest autorem stylowych i bezpretensjonalnych aranżacji. Muzycy zawiesili sobie poprzeczkę bardzo wysoko decydując się na utwory z repertuaru największych: Johna Lennona, Marvina Gaye’a czy Steviego Wondera. Na płycie znalazły się zarówno przeboje-sztandary, takie jak „Satisfaction”, „Yesterday” i „Tears In Heaven”, ale również piosenki dużo mniej oczywiste, których odkrywanie sprawia wielką przyjemność. Wykonania duetu Szcześniak-Herdzin często dalece odbiegają od oryginałów, ale za każdym razem do historii muzyki popularnej odnoszą się z wielkim szacunkiem. Płyta „Songs From Yesterday” to z jednej strony hołd złożony wykonawcom światowego formatu, z drugiej spotkanie dwóch znakomitych artystów, którym muzyka daje ogromną radość.

Mieczysław Szcześniak to wokalista, którego polscy słuchacze kojarzą z licznych niezapomnianych duetów, m.in. z Edytą Górniak, Natalią Kukulską i Kayah. Nagrał siedem solowych płyt, na Festiwalu w Sopocie zdobył nagrodę Bursztynowego Słowika, odebrał aż trzy Fryderyki. Najmocniej związany jest z takimi gatunkami jak soul, funky oraz z muzyką gospel. Fani pokochali jego talent, niepowtarzalną barwę głosu i niespotykany wśród polskich solistów feeling. Swoją twórczością reprezentuje to, co w muzyce najbardziej finezyjne i wyszukane.  

Krzysztof Herdzin z kolei jako jeden z nielicznych artystów z powodzeniem łączy działalność na polu muzyki klasycznej i jazzowej, filmowej oraz pop. Jest na tyle wszechstronny by współpracować z Anną Marią Jopek i Zbigniewem Wodeckim, a także koncertować u boku Richarda Bony. Nagrał aż dwieście płyt, z czego szesnaście „pokryło się złotem” a trzy „platyną”. Jest autorem nagrodzonej Oscarem orkiestracji muzyki Jana A.P. Kaczmarka do filmu „Finding Neverland”, a także laureatem Fryderyka w kategorii jazzowy kompozytor/aranżer roku. Mimo że osiągnął najwyższy poziom artystyczny, ciągle poszukuje nowych wyzwań.

Aktualności

Więcej

Songs From Yesterday
Songs From Yesterday ×
Songs From Yesterday
Songs From Yesterday
Songs From Yesterday

Koszt dostawy:

Zmień kod pocztowy

Gdzie kupić?
Sprawdź dostępność produktu w Twojej okolicy
pixel
[script]var $productVariant = $('.js-product-variant');if ($productVariant.length) { $productVariant.each(function() { var $this; $this = $(this).find('img'); $this.error(function() { $this.attr({ 'src': $this.attr('data-src-gallery') }); }).attr({ 'src': $this.attr('data-src-filemanager') }); }); $productVariant.on('click', function() { enp.APP.bundles.loader.loadingShow(); }); }[/script]