MediaMarkt - sklep internetowy - RTV, AGD, komputery

Porównywarka (0)
PLN

Tarkus (Deluxe Edition)

nr kat.: 1311546
Tarkus (Deluxe Edition)
Tarkus (Deluxe Edition)
Tarkus (Deluxe Edition)
Tarkus (Deluxe Edition)
Tarkus (Deluxe Edition)
Tarkus (Deluxe Edition)

Emerson, Lake & Palmer

Nośnik: CD

Lista utworów

Nr albumu Nr utworu Tytuł Wykonawca Czas trwania
1 1 Tarkus Emerson, Lake & Palmer 20:41
1 2 Jeremy Bender Emerson, Lake & Palmer 1:50
1 3 Bitches Crystal Emerson, Lake & Palmer 3:58
1 4 The Only Way (Hymn) Emerson, Lake & Palmer 3:48
1 5 Infinite Space (Conclusion) Emerson, Lake & Palmer 3:20
1 6 A Time And A Place Emerson, Lake & Palmer 3:01
1 7 Are You Ready Eddy? Emerson, Lake & Palmer 2:09
2 1 Tarkus (I. Eruption, Ii. Stones Of Years, Iii. Iconoclast, Iv. Mass, V. Manticore, Vi. Battlefield, Vii. Aquatarkus 2012 Stereo Mix) Emerson, Lake & Palmer 20:46
2 2 Jeremy Bender (2012 Stereo Mix) Emerson, Lake & Palmer 1:57
2 3 Bitches Crystal (2012 Stereo Mix) Emerson, Lake & Palmer 3:59
2 4 The Only Way (Hymn) [2012 Stereo Mix] Emerson, Lake & Palmer 3:47
2 5 Infinite Space (Conclusion) [2012 Stereo Mix] Emerson, Lake & Palmer 3:23
2 6 A Time And A Place (2012 Stereo Mix) Emerson, Lake & Palmer 3:03
2 7 Are You Ready Eddy? (2012 Stereo Mix) Emerson, Lake & Palmer 2:12
2 8 Oh, My Father (2012 Stereo Mix) Emerson, Lake & Palmer 4:07
2 9 Unknown Ballad (2012 Stereo Mix) Emerson, Lake & Palmer 3:04
2 10 Mass (Alternate Take 2012 Stereo Mix) Emerson, Lake & Palmer 3:11

Opinie

5/5

Darek

Klasyka w pięknym wydaniu

Klasyka prog rocka w czystej postaci. Trzech facetów o brzmieniu orkiestry. Z dzisiejszej perspektywy może się wydawać zbyt podniosłe i pompatyczne - choć głos Grega Lake'a łagodzi wszystko. Świadectwo czasów, gdy ludzie grali muzykę na instrumentach (bez komputerów) i wierzyli, że nie ma żadnych granic między gatunkami. Płyta pięknie wydana, z drugim dyskiem zawierającym remiks Steve'a Wilsona. Dla koneserów.

Opinia potwierdzona zakupem
5/5

Piotrek 60+

Oferta na szóstkę

Produkt zdecydowanie pięciogwiazdkowy, a według szkolnej skali zasługujący na ocenę celującą, bo można zestawić przynajmniej sześć powodów, dla których warto go kupić:
1. Wykonawca
Emerson, Lake & Palmer to legenda progresywnego rocka, zespół tak ważny dla fanów tego gatunku, jak dla miłośników muzyki klasycznej twórczość Bacha, Mozarta czy Beethovena. Z klasyki zresztą czerpał inspiracje lub aranżował wybrane utwory mistrzów, ale uznanie zawdzięczał przede wszystkim własnym kompozycjom, oryginalnemu brzmieniu, porywającym klawiszom Keitha (E), czarującemu wokalowi Grega (L), optymalnie grającego na gitarach i basie, oraz rewelacyjnej perkusji Carla (P).
2. Muzyka
"Tarkus" jest drugim albumem ELP, zatem powstał w koronnym okresie istnienia tria, przypadającym na pierwszą połowę lat siedemdziesiątych. O walorach muzycznych tej płyty, wówczas oczywiście tylko winylowej, mogą świadczyć wysokie pozycje na listach sprzedaży, zwłaszcza brytyjskiej (1) i amerykańskiej (9), a szczególny zachwyt rozpala tytułowy utwór - ponad dwudziestominutowa suita, doskonale skomponowana i zagrana, która weszła do ścisłego kanonu rocka progresywnego.
3. Remastering
W czasach pierwszych edycji płyt ELP polscy fani tego zespołu przeważnie słuchali muzyki z magnetofonowych nagrań mono, których jakość, zwłaszcza jeśli nie były dokonane bezpośrednio z czarnego krążka i na dobrym gramofonie, nie odpowiadałaby w najmniejszym stopniu dzisiejszym standardom. Po takich doświadczeniach powrót do uwielbianej muzyki na CD musi dostarczać nowych wrażeń, natomiast obiektywnie i krótko rzecz ujmując: zremasterowany "Tarkus" odznacza się czyściutkim brzmieniem, nawet gdy dźwięki docierają do uszu za pośrednictwem aparatów słuchowych.
4. Remiks
Nawet bardzo dobrze zremiksowane utwory muzyczne przegrywają zwykle z sentymentem do pierwotnych wersji i upartym przekonaniem, że nie trzeba przy nich majstrować. W tym przypadku sytuacja jest komfortowa, bo obok zremasterowanego oryginału otrzymujemy drugi krążek w stereofonicznym opracowaniu Stevena Wilsona. Warto sięgnąć po ten dodatek, gdyż w alternatywnej wersji bardzo zyskały krótsze utwory, sprawiając wrażenie lepiej dopasowanych brzmieniowo i stylistycznie do tytułowej suity. Otrzymujemy też bonus w postaci dwóch nieznanych nagrań z sesji "Tarkusa".
5. Opakowanie
Dwupłytowy digipak z książeczką jest lekki, przyjemny w dotyku i cieszy oko estetyką. Nie mieści się w przegrodach standardowego stojaka na CD w plastikowym pudełku, ale muzycznych perełek nie wystawia się przecież na pastwę kurzu. Zawsze znajdzie się dla nich przytulny kącik, na przykład w szufladzie z osobistymi pamiątkami okresu młodości.
6. Cena
Handlowej oferty muzycznego albumu deluxe w cenie poniżej trzydziestu złotych trudno nie uznać za atrakcyjną, szczególnie gdy wiąże się z podanymi wyżej walorami. Korzystając z zakończonej niedawno promocji w Media Markt (-30% za drugi produkt), wartość "Tarkusa" można było w istocie obniżyć, najlepiej zakupem innych podobnie wydanych płyt ELP: "Emerson, Lake & Palmer" lub "Pictures at an Exhibition" (nadal dostępne w sprzedaży), które również gorąco polecam.

Opinia potwierdzona zakupem
5/5

wadam70@wp.pl

Tarkus

Rock symfoniczny na najwyższym poziomie, na kanwie muzyki klasycznej. Klawiszowiec Emerson czaruje cudownymi dźwiękami , wokalista Lake i na bębnach Palmer uzupełniają to dzieło cudownie...Polecam !

Opinia potwierdzona zakupem
Tarkus (Deluxe Edition) ×
Tarkus (Deluxe Edition)
Tarkus (Deluxe Edition)
Tarkus (Deluxe Edition)

Koszt dostawy:

Zmień kod pocztowy

Gdzie kupić?
Sprawdź dostępność produktu w Twojej okolicy