MediaMarkt - sklep internetowy - RTV, AGD, komputery

Porównywarka (0)
PLN

THE DARK SIDE OF THE MOON [201

nr kat.: 9246048
THE DARK SIDE OF THE MOON [201
THE DARK SIDE OF THE MOON [201
THE DARK SIDE OF THE MOON [201
THE DARK SIDE OF THE MOON [201

PINK FLOYD

Nośnik: CD

Lista utworów

Nr albumu Nr utworu Tytuł Wykonawca Czas trwania
1 1 Speak To Me Pink Floyd 1:07
1 2 Breathe (In The Air) Pink Floyd 2:49
1 3 On The Run Pink Floyd 3:45
1 4 Time Pink Floyd 6:53
1 5 The Great Gig In The Sky Pink Floyd 4:44
1 6 Money Pink Floyd 6:23
1 7 Us And Them Pink Floyd 7:49
1 8 Any Colour You Like Pink Floyd 3:26
1 9 Brain Damage Pink Floyd 3:46
1 10 Eclipse Pink Floyd 2:12

Opis i specyfikacja

Wydany w 1973 roku album stał się pierwszym numerem jeden zespołu Pink Floyd w Stanach Zjednoczonych. Płyta "The Dark Side of The Moon" utrzymywała się na listach przebojów przez... 741 tygodni, w latach 1973-1988. Album, który stał się jednym z najczęściej kupowanych i najbardziej docenianych przez krytyków krążkiem w historii muzyki, wprowadził również nową ikonę do świata popkultury - legendarną grafikę autorstwa grupy Hipgnosis, którą zespół poprosił o stworzenie "prostej i śmiałej" ilustracji.<br><br> Najnowsza edycja, wydana w ramach serii "Discovery", zawiera oryginalny album studyjny cyfrowo zremasterowany przez Jamesa Guthrie, wydany w specjalnie zaprojektowanym opakowaniu Digipak oraz wzbogacony o 12-stronicowy booklet autorstwa Storma Thorgersona.<br><br> Kolekcja "Discovery", czyli 14 zremasterowanych albumów studyjnych<br> Od 1967 roku zespół Pink Floyd nieustannie tworzył jeden z najbardziej niezwykłych i ponadczasowych katalogów nagrań w historii współczesnej muzyki. Wszystkie 14 studyjnych albumów grupy zostało właśnie cyfrowo zremasterowanych przez Jamesa Guthrie - współproducenta albumu "The Wall" - oraz ponownie wydanych w specjalnie w tym celu zaprojektowanych opakowaniach Digipak. Do płyt powstały również całkiem nowe booklety, stworzone przez Storma Thorgersona - artystę, który od wielu lat współpracuje z zespołem.<br> Albumy z serii "Discovery" zostały zaprojektowane z myślą o przedstawieniu grupy Pink Floyd nowym słuchaczom, w związku z czym booklety wszystkich płyt zawierają kompletne teksty piosenek znajdujących się na danym albumie

Ogólne

Producent

Warner Music

title

THE DARK SIDE OF THE MOON [201

artist

PINK FLOYD

label

EMI Records

ilosc_plyt

1

Opinie

5/5

ZetaR_II

Tytuł jest zbędny.

Klasyka muzyki wszechświata. Ludziom narzekającym na digipacki polecam okładki na digipacki - do znalezienia na serwisach aukcyjnych. Tak zapakowany digipack, nie tylko się nie niszczy, ale przypomina mini winyla. Co do samej muzyki, to chyba nic nie trzeba pisać. Cena śmieszna, jak za taką sztukę. Brać, póki jest.

3/5

soundtracker

przester i pognieciona

Nie wiem kto nagrywał tę reedycję. Przesterowana. Profanacja najlepszego pod względem nagrania albumu Floydów. Kartonik niestety otrzymałem lekko wygnieciony.

Opinia potwierdzona zakupem
5/5

TomcioS

Miłe zaskoczenie

Płyty Floydów w super promocji są wydawnictwem z masteringiem 2011 roku ale w edycji 2016 roku z mini okładkami gatefold. James Guthrie ładnie zmasteringował płyty, starsze trochę przebasował ale jakość jest lepsza od każdego starego winyla. Polecam.

Opinia potwierdzona zakupem
THE DARK SIDE OF THE MOON [201 ×
THE DARK SIDE OF THE MOON [201
THE DARK SIDE OF THE MOON [201

Koszt dostawy:

Zmień kod pocztowy

Gdzie kupić?
Sprawdź dostępność produktu w Twojej okolicy