Porównywarka (0)
PLN

The Escapist

nr kat.: 1248356
The Escapist
The Escapist
The Escapist
The Escapist
The Escapist
The Escapist
The Escapist
The Escapist

Gaba Kulka

Nośnik: CD

Lista utworów

Nr albumu Nr utworu Tytuł Wykonawca Czas trwania
1 1 The Escapist Gaba Kulka 3:53
1 2 Bad Wolf Gaba Kulka 4:56
1 3 Phantom Limb Gaba Kulka 3:21
1 4 Z Marcepana Gaba Kulka 5:03
1 5 Mastodon Heart Gaba Kulka 4:02
1 6 Wielkie Wrażenie Gaba Kulka 3:55
1 7 Character Actors Gaba Kulka 3:30
1 8 X Gaba Kulka 3:12
1 9 Christmas Party Song Gaba Kulka 4:30
1 10 Keep Your Eyes Peeled (Queens Of The Stone Age) Gaba Kulka 5:33

Opis i specyfikacja

Odważny, niespokojny, głęboko osobisty „The Escapist” muzycznie czerpie z klasyki lat siedemdziesiątych, nigdy nie tracąc z oczu współczesności. To pierwsza od pięciu lat, studyjna płyta Gaby Kulki, zawierająca autorski materiał.

 „The Escapist” to 10 piosenek o ucieczce i o fascynacji, opowieści o miejscach w których ściera się ze sobą świat wyobraźni i twarda rzeczywistość, o umyśle przesiąkniętym współczesną mitologią: filmów, piosenek, bohaterów.

 To album dojrzały, pod paroma względami. Dojrzała jest praca Gaby z jej stałym  już składem - tym samym, z którym nagrała ubiegłoroczne „Wersje” – perkusistą Robertem Raszem, Wojtkiem Traczykiem grającym na basie i kontrabasie, oraz Wacławem Zimplem na klarnetach.  Tworzą zgrany zespół i  każdy z muzyków pozostawia na „The Escapist” swój niepowtarzalny ślad . Podobnie jest z produkcją Marcina Borsa, z którym Gaba realizuje już czwarty album -  efekty kontynuowanej od lat współpracy brzmią świadomie i odważnie.
Muzycznie do głosu doszły wczesne fascynacje, nie zawsze te, z którymi Gaba jest popularnie kojarzona: słychać Fleetwood Mac, Eltona Johna, Johna Lennona, odrobinę Led Zeppelin, odrobinę starego jazzu i starego punk rocka.  Ale są to tematy przefiltrowane przez wrażliwość artystki i pokazane na nowo w specyficzny, barwny sposób.

Płytę  zamyka cover Queens of the Stone Age „Keep Your Eyes Peeled” – „Dzięki Bogu nic nie jest tym, czym się wydaje…”

Ogólne

title

The Escapist

artist

Gaba Kulka

label

MYSTIC

ilosc_plyt

1

Opinie