This Train

Chrysta Bell

Nośnik: CD

nr kat.: 1233981 SONIC

Produkt chwilowo niedostępny

Dostępność
Nr albumu Nr utworu Tytuł Wykonawca Czas trwania
1 1 This Train Chrysta Bell 7:03
1 2 Right Down To You Chrysta Bell 5:02
1 3 I Die Chrysta Bell 5:28
1 4 Swing With Me Chrysta Bell 5:02
1 5 Angel Star Chrysta Bell 4:28
1 6 Friday Night Fly Chrysta Bell 4:10
1 7 Down By Babylon Chrysta Bell 6:41
1 8 Real Love Chrysta Bell 4:43
1 9 Bird Of Flames Chrysta Bell 4:35
1 10 Polish Poem Chrysta Bell 5:57
1 11 The Truth Is Chrysta Bell 4:44
1 12 All The Things Chrysta Bell 4:04

Chrysta Bell wygląda jak marzenie i śpiewa jak marzenie. A teraz to marzenie stało się rzeczywistością. Tak mówi o niej David Lynch, współkompozytor i producent debiutanckiej płyty artystki.

Ona sama postrzega jego rolę jako dużo ważniejszą: nie tylko dodał mi otuchy przy nagrywaniu solowego albumu. David Lynch dał mi głos, osobowość i album. To jest najważniejsze doświadczenie w moim życiu i dzieło, z którego jestem dotychczas najbardziej dumna. On uświadomił mi, że jestem wokalistką.

David Lynch skomponował i wyprodukował jedenaście piosenek, które trafiły na album This Train. Powstawały w studiu reżysera w Hollywood na przestrzeni całej dekady. Charakteryzują je mroczne i przestrzenne muzyczne pejzaże, które wynikają zarówno z filmowych i telewizyjnych produkcji reżysera, jak i jego solowego debiutu, płyty Crazy Clown Time.
Te pejzaże nadają muzyce atmosferę dramaturgii, wzbogaconą zwiewnymi i uduchowionymi melodiami śpiewanymi przez Bell. Ona nie tylko jest wspaniałą wykonawczynią, ale także ma znakomitą intuicję do uchwycenia nastroju i znalezienia melodii, która jest naprawdę spektakularna - mówi David, który od 2000 roku współpracuje z tą mieszkającą w San Francisco wokalistką i autorką piosenek. Jednym z najbardziej wyjątkowych momentów we współpracy duetu, było przygotowanie klasycznie Lynchowskiej ballady Polish Poem, która znalazła się w filmie Inland Empire. Chrysta Bell była wychowywana w San Antonio przez matkę, profesjonalną wokalistkę oraz ojczyma, który był właścicielem lokalnego studia nagrań. Już w wieku 11 lat zaczęła śpiewać jingle reklamowe, zaś gdy miała 13 lat wzięła udział w muzycznym przedstawieniu. Uwagę Lyncha przykuła kilka lat później, jako główna wokalistka wykonująca cygański swing formacji 8½ Souvenirs. Ciągle byłam nastolatką, gdy zostaliśmy sobie przedstawieni. Poczuliśmy wyjątkową więź, więc zaprosił mnie do studia. Podczas tego pierwszego spotkania skomponowali utwór Right Down To You, który można znaleźć na debiutanckiej płycie artystki. To było magiczne. Kiedy ja i David zabieramy się za muzykę, jest między nami niemal transcendentalne porozumienie. Właściwie nie rozmawiamy o tym, co mamy robić, to się po prostu dzieje. Za każdym razem gdy jesteśmy razem w studiu coś zaskakuje. David proponuje dźwiękowe kolaże, dodaje kilka linijek, a ja niemal natychmiast słyszę do tego melodię. Bell idealnie pasuje do wizji Lyncha, archetypu femme fatale, która na scenie przypomina Julie London, Ritę Hayworth, czy Isabellę Rossellini. Z drugiej strony jej występy porównywane są do koncertów takich wykonawców jak Portishead, czy Massive Attack.

Aktualności

Więcej

This Train ×
This Train
This Train
This Train

Koszt dostawy:

Zmień kod pocztowy

Gdzie kupić?
Sprawdź dostępność produktu w Twojej okolicy
pixel
[script]var $productVariant = $('.js-product-variant');if ($productVariant.length) { $productVariant.each(function() { var $this; $this = $(this).find('img'); $this.error(function() { $this.attr({ 'src': $this.attr('data-src-gallery') }); }).attr({ 'src': $this.attr('data-src-filemanager') }); }); $productVariant.on('click', function() { enp.APP.bundles.loader.loadingShow(); }); }[/script]