Thousand Lakes

nr kat.: 1327440

Opis i specyfikacja

Całe życie słyszałam, że na Warmii i Mazurach nie ma ciekawej muzyki. Nic bardziej mylnego!

U rodziłam się w samym sercu Krainy Tysiąca Jezior. Nadal tu mieszkam i kocham to miejsce. Jako muzyk dużo podróżuję, ale zawsze wracam do przestrzeni, z którą od dziecka łączą mnie miliony wspomnień. Grając od wielu lat muzykę folkową z całej Polski zdałam sobie sprawę, że brakuje w niej muzyki warmińskiej i mazurskiej. Pomyślałam - to dziwne,trzeba to natychmiast naprawić!
Zaczęłam szukać i zamiast niemieckich walczyków znalazłam skarby :)
Wpadłam na trop rzadkich i starodawnych w formie hymnów warmińskich. Zafascynowały mnie melodie, energia tej muzyki, jej szlachetność, dojrzałość, głębia... Są tu pieśni inspirowanezjawiskami natury. Są pieśni Morcinkowe, związane z głęboko zakorzenioną tradycjąkończenia i odnawiania umów czeladniczych i gospodarskich. Są rytmy łamane, nietypowefrazy i ślady dawnej obrzędowości tych ziem. Trop dla odnalezienia funkcji muzyki w kulturze.Są dzikie i dynamiczne biwaty, szalone rytmy taneczne.
Niezwykłe jest to, że jest tam kilka utworów, które pochodzą z moich rodzinnych okolic Jonkowa. Na przykład pieśń o Apolonii – świętej od bolących zębów. Niezwykłe jest to, że mogęteraz śpiewać piosenki, które kiedyś znali wszyscy. W swojej pracy korzystałam z wszelkich dostępnych źródeł: zapisów O . Kolberga, archiwów Instytutu Sztuki PAN, archiwów Polskiego Radia Olsztyn oraz badań terenowych.
Ania Broda


Ania Broda - Etno, jazz, folk, pop, muzyka dla dzieci. Piosenkarka, cymbalistka, kompozytorka, autorka tekstów, producentka. Wokalistka obdarzona niepowtarzalnym głosem, posługuje się techniką śpiewu „białego”. Autorka tekstów, kompozytorka, aranżerka. Tworzy bardzo różnorodną w formie, nieprzewidywalną w stylu, absolutnie unikalną muzykę marzeń i wrażeń. Świetnie bawi się głębokim brzmieniem swojego głosu, siłą słowa, magią nieoczywistej melodii. Jest wyjątkowa i magiczna.

  Ogólne

 • title
  Thousand Lakes
 • artist
  Ania Broda
 • label
  FIRMA KSIEGARSKA JACEK OLESIEJUK
 • ilosc_plyt
  1

Lista utworów

Nr utworu Tytuł Wykonawca Czas trwania
1BiwatAnia Broda2:35
2Kiedym ja szedł do mej najmilszejAnia Broda3:34
3ChłopekAnia Broda
4Polka HasanaAnia Broda3:01
5A wczora z wieczoraAnia Broda2:25
6Przyjechali Trzej KrólowieAnia Broda3:04
7Był tu lajbus fałszywyAnia Broda
8OwczarekAnia Broda2:30
9TalarAnia Broda
10Nie padajże deszczuAnia Broda4:31
11GawronAnia Broda3:18
12KołysankaAnia Broda1:55
13Na polu sosnaAnia Broda4:05
14Nie masz kochaneczkaAnia Broda3:08
15Szukamy PanaAnia Broda5:10
16Dziś MarcinAnia Broda2:54
17Spadła z wiśniAnia Broda2:46
18Siedział cesarz na tronieAnia Broda3:18
19Pamiętaj człowieczeAnia Broda3:21
20Św. ApoloniaAnia Broda4:22

Kupiłeś ten produkt? Oceń go!

Średnia ocen: 0

Kupiłeś ten produkt? Oceń go!

Średnia ocen: 0