Tookah

Emiliana Torrini

Nośnik: CD

nr kat.: 1212039 SONIC
Nr albumu Nr utworu Tytuł Wykonawca Czas trwania
1 1 Tookah Emiliana Torrini 3:00
1 2 Caterpillar Emiliana Torrini 3:53
1 3 Autumn Sun Emiliana Torrini 4:12
1 4 Home Emiliana Torrini 3:34
1 5 Elisabet Emiliana Torrini 3:28
1 6 Animal Games Emiliana Torrini 2:56
1 7 Speed Of Dark Emiliana Torrini 5:37
1 8 Blood Red Emiliana Torrini 5:07
1 9 When Fever Breaks Emiliana Torrini 7:30

Tookah to czwarty międzynarodowy album Emiliany Torrini, będący następcą fantastycznie przyjętego Me And Armini z 2008 roku. Przy pracy nad płytą wspomagał ją wieloletni współpracownik, producent Dan Carey.
Album powstawał na przestrzeni trzech lat. Najstarszy utwór When Fever Breaks powstał po wyczerpującej, dwuletniej trasie koncertowej, która zebrała żniwo na wielu płaszczyznach. Inne piosenki, jak Autumn Sun, powstały w Islandii. Robiliśmy to już wcześniej. Pojechaliśmy na tydzień na sesję twórczą do Islandii. Napisaliśmy pięć piosenek i wszystkie trafiły wówczas na album „Me And Armini”. Spodziewaliśmy się, że tym razem wydarzy się to samo. Ale tak się nie stało. Napisaliśmy tylko „Autumn Sun”. To było niezwykle frustrujące. Trudno było nam napisać teksty na tę płytę, spędziłam całe dnie i noce starając się je dokończyć, z Danem stojącym nade mną jak wojskowy. To był jedyny moment w moim życiu, kiedy nie za bardzo go lubiłam.
Niewiele brakowało, a Autumn Sun w ogóle nie ujrzałaby światła dziennego. W samolocie zorientowaliśmy się, że Dan zostawił swój komputer na lotnisku. Tylko tam miał kopie piosenki. Wybiegł by go poszukać i wrócił tuż przed zamknięciem drzwi. Mieliśmy fatalne lądowanie, które niemal zakończyło się katastrofą. Złapaliśmy się i jedyne co powiedzieliśmy: „Nie! Piosenka! Przepadnie na zawsze!”. 
Emiliana do stworzenia nowych piosenek zaprosiła także swoich przyjaciół, wśród których znaleźli się: Simon Byrt (Blood Red, Elísabet), Ian Kellett (Elísabet) oraz syntezatorowy maniak Matt Robertson. Poszliśmy do Dana, zaczęliśmy improwizować i powstało coś na kształt syntezatorowych symfonii.
Pracy nad albumem nie ułatwiał fakt, że Torrini w międzyczasie została matką. Jak sama przyznaje, był taki czas, że jej głowę zaprzątała jedynie wielka miłość do dziecka, a praca nad płytą zeszła na dalszy plan. W pewnym momencie przychodzi jednak taki czas, że musisz wyjść ze swoimi koleżankami i potańczyć. Więc weszłam do studia z Dan'em i stworzyliśmy taneczny utwór „Speed Of Dark”.
Jak przyznaje artystka, tytuł płyty, to po prostu wymyślone słowo. Pojawiło się podczas improwizacji i poczułam niezwykłe intensywny związek z tym słowem czy też imieniem. To jest rdzeń. Jest „tobą” w momencie narodzin, zanim zostałeś udekorowany jak choinka, z całym bagażem. To jest to co łączy nas ze wszystkimi i wszystkim. Nagła wdzięczność, którą niespodziewanie czujesz, gdy nie robisz nic konkretnego. Kiedy w tym jednym momencie wszystko wydaje ci się idealne. Bóg ma wiele imion, ja swojego nazwałam „Tookah”.
 

Aktualności

Więcej

Tookah ×
Tookah
Tookah

Koszt dostawy:

Zmień kod pocztowy

Gdzie kupić?
Sprawdź dostępność produktu w Twojej okolicy
pixel
[script]var $productVariant = $('.js-product-variant');if ($productVariant.length) { $productVariant.each(function() { var $this; $this = $(this).find('img'); $this.error(function() { $this.attr({ 'src': $this.attr('data-src-gallery') }); }).attr({ 'src': $this.attr('data-src-filemanager') }); }); $productVariant.on('click', function() { enp.APP.bundles.loader.loadingShow(); }); }[/script]