Tremors

Sohn

Nośnik: CD

nr kat.: 1233526
Nr albumu Nr utworu Tytuł Wykonawca Czas trwania
1 1 Tempest Sohn 3:30
1 2 The Wheel Sohn 3:53
1 3 Artifice Sohn 3:17
1 4 Bloodflows Sohn 4:21
1 5 Ransom Notes Sohn 4:26
1 6 Paralysed Sohn 2:53
1 7 Fool Sohn 3:36
1 8 Lights Sohn 4:29
1 9 Veto Sohn 3:55
1 10 Lessons Sohn 3:21
1 11 Tremors Sohn 3:29

Dzięki debiutanckiemu albumowi Tremors, który ukazuje się nakładem 4AD, SOHN stał się jednym z najbardziej ekscytujących artystów w świecie muzyki elektronicznej.

Przynoszący niepokojący minimalizm kontrastujący z jego ostrym głosem debiutancki singiel The Wheel z końca 2012 roku, został entuzjastycznie przyjęty przez media. Pitchfork chwalił jego unikalne podejście do muzyki, zaś The Fader opisał go jako „wyśmienitą mieszankę smutnych partii wokalnych i przemyślanych instrumentów perkusyjnych". Tę ekscytację wzmocnił występ podczas SXSW, a także remiksy dla Lany Del Rey i Rhye. Latem 2013 roku podpisał kontrakt 4AD, co w pierwszej kolejności zaowocowało wydaniem singli Bloodflows i Lessons (w ograniczonym nakładzie na 12" winylu), które poprzedziły ukazanie się jego debiutanckiej płyty. Cechą charakterystyczną tych wydawnictw jest podejście SOHN do języka i asonansów. Przestrzeń wokół tekstów podkreśla subtelność produkcji, która akcentuje jego uduchowioną postawę.
Ta dbałość o szczegóły i emocjonalny rezonans przyniosła mu publiczne uznanie ze strony Miguela i Lorde, zaś Hype Machine, iTunes, Spotify i Billboard widzą w nim jednego z najważniejszych artystów 2014 roku.

Cały Tremors charakteryzuje nocna atmosfera, nieopisana wrażliwość na mrok i niedopowiedzenia. Dzięki samodyscyplinie, nagrywał ten album nocą, bez zakłócania spokoju przez transport publiczny „aby być pewnym, że nie muszę nigdzie wychodzić". Urodził się w południowym Londynie i początkowo uczył się grać na gitarze i fortepianie. W 2010 roku przeniósł się do Wiednia, gdzie natychmiast zanurzył się w świat muzyki elektronicznej. Jego twórczość i produkcje znalazły inspiracje pomiędzy spokojem górzystego krajobrazu, a zgiełkiem miasta. Poza jego cenioną praca solową, SOHN jest uznanym producentem i autorem piosenek. Niedawno produkował Waiting Game dla nominowanej do BBC Sound Of 2014 Banks oraz Last Stand i Wrong Or Right dla Kwabs. Tworzy także dla artystów z LA oraz pracuje nad remiksami dla Disclosure i Angel Haze. Twórczość SOHN szczególnie przypadła do gustu polskim sympatykom muzyki elektronicznej. Wśród widzów najczęściej oglądających jego kanał YouTube, Polska zajęła trzecie miejsce, tuż za Stanami Zjednoczonymi i Wielką Brytanią.  

Aktualności

Więcej

Tremors ×
Tremors

Koszt dostawy:

Zmień kod pocztowy

Gdzie kupić?
Sprawdź dostępność produktu w Twojej okolicy
pixel
[script]var $productVariant = $('.js-product-variant');if ($productVariant.length) { $productVariant.each(function() { var $this; $this = $(this).find('img'); $this.error(function() { $this.attr({ 'src': $this.attr('data-src-gallery') }); }).attr({ 'src': $this.attr('data-src-filemanager') }); }); $productVariant.on('click', function() { enp.APP.bundles.loader.loadingShow(); }); }[/script]