Trzeba Było Zostać Dresiarzem

Ten Typ Mes

Nośnik: CD

nr kat.: 1236204
Nr albumu Nr utworu Tytuł Wykonawca Czas trwania
1 1 Trze'a Było Ten Typ Mes 4:00
1 2 Ikarusałka Ten Typ Mes 3:24
1 3 Janusz Andrzej Nowak Ten Typ Mes feat. Michal Tomaszczyk 4:15
1 4 Nuda (Na Przystawkę, Danie Główne i Deser) Ten Typ Mes 3:56
1 5 Nie Skumasz jak To Jest Ten Typ Mes feat. Piotr Schmidt 4:21
1 6 Głupia, Spięta Dresiara Ten Typ Mes 3:43
1 7 As Ten Typ Mes feat. Andrzej Dabrowski 4:44
1 8 Będę na Działce Ten Typ Mes feat. Głośny 4:42
1 9 Loveyourlife Ten Typ Mes 4:33
1 10 Esc Ten Typ Mes feat. Zbigniew Jakubek 4:16
1 11 Co u Żuka? Ten Typ Mes 4:12
1 12 W Autobusie z Cmentarza Ten Typ Mes 4:26
1 13 Ochroniarz Patryk Ten Typ Mes feat. SKUBAS 4:43
1 14 Tul Petardę Ten Typ Mes feat. Olaf Deriglasoff 4:29
1 15 Ponagla Mnie + Auta (Spontan) Ten Typ Mes 7:07
1 16 Oni Wciąż Biegają Ten Typ Mes feat. DJ Eprom 4:05
1 17 Wyjdź z Czołgu Ten Typ Mes 3:55

Czwarty solowy album Tego Typa Mesa jest najlżejszy w jego dorobku. Zmęczony patosem artysta stawia na proste historie.
„T.B.Z.D.” to najbardziej pozytywna płyta rapera – mniej na niej załamywania rąk nad współczesnością, więcej chęci „przytulenia” przedstawicieli wszystkich warstw społecznych. Ósmy, a czwarty solowy album Mesa to najbardziej pozytywna i muzycznie różnorodna płyta rapera. Tytuł odnosi się do początków kariery Piotra Szmidta vel Mesa: co by było, gdyby na pierwszym teledysku, którym ubrany w szeleszczący dres Mes wkroczył w świat zawodowych muzyków, skończyła się jego przygoda z estradą ?? I czy dresiarz służy „porządnemu” społeczeństwu tylko za tło, na którym można błyszczeć „porządnym” życiem i dobrym gustem, czy też ma wyjątkowe dresiarskie cechy, z których warto czerpać?
Ten Typ nie wierzy w kryzys, który podobno trawi Polskę od upadku amerykańskich banków i redefiniuje folklor. Na najnowszej płycie kryzysem nazywa lata ’90, w których się wychował, a dresiarzy i „Januszy” mianuje nowymi „kierpcami i zespołem Mazowsze”. Stereotypy na temat tego, o czym warto mówić poważnie i z czym nie wolno się utożsamiać wzmacniają gościnne udziały artystów z planet odległych od Mesa i jego wytwórni Alkopoligamia. Przy "Trzeba było zostać dresiarzem" pracowało wielu uznanych muzyków, na co dzień nie kojarzonych w żaden sposób z hip hopem - między innymi Olaf Deriglasoff czy Andrzej Dąbrowski.
Zapowiada się znakomity album z dużą dawką ironii, sarkazmu i poczucia humoru a’la Mes.

5 na 5

Świetna brzmieniowo płyta! Piotr Szmidt znany szerzej jako Ten Typ Mes udowadnia na najnowszym krążku, że jest najbardziej oryginalnym, wszechstronnym i utalentowanym raperem w naszym kraju. Znajdziemy tu utwory na każdą okazję. Bity i muzyka są bardzo różnorodne od nowoczesnych dubstepowych po klasyczne, spokojne funkowe bity. W ogólnym zestawieniu uważam, że jest to kandydat do miana płyty roku. Polecam zarówno młodym jak i już dojrzalszym słuchaczom!

Aktualności

Więcej

Trzeba Było Zostać Dresiarzem
Trzeba Było Zostać Dresiarzem ×
Trzeba Było Zostać Dresiarzem

Koszt dostawy:

Zmień kod pocztowy

Gdzie kupić?
Sprawdź dostępność produktu w Twojej okolicy
pixel
[script]var $productVariant = $('.js-product-variant');if ($productVariant.length) { $productVariant.each(function() { var $this; $this = $(this).find('img'); $this.error(function() { $this.attr({ 'src': $this.attr('data-src-gallery') }); }).attr({ 'src': $this.attr('data-src-filemanager') }); }); $productVariant.on('click', function() { enp.APP.bundles.loader.loadingShow(); }); }[/script]