Nr albumu Nr utworu Tytuł Wykonawca Czas trwania
1 1 Sobota Pablopavo 3:55
1 2 Ośmiu Pablopavo 6:35
1 3 Toczenie Pablopavo 3:14
1 4 Mistrzu Pablopavo 3:31
1 5 Carlos Pablopavo 3:02
1 6 Kołysanka Pablopavo 4:56
1 7 Generał Pablopavo 3:58
1 8 Czerw Pablopavo 1:59

Płyta "Tylko" jest albumem w pełni solowym. To pierwszy materiał, w nagraniu którego nie wzięły udziału Ludziki, z którymi wokalista zarejestrował już trzy krążki. Bez pomocy kolegów, natłoku instrumentów czy innych "bajerów", powstała rzecz surowa i chropowata. We współpracy z producentem, aranżerem i multiinstrumentalistą Aleksandrem "Mothashippem" Molakiem, Pablo nagrał krótki - w przeważającej części akustyczny - album, sam skomponował większość muzyki (w niektórych piosenkach współautorem jest Mothashipp) i po raz kolejny - co stanowi niewątpliwy atut materiału - napisał do niej teksty (poza piosenką, której tekstem jest wiersz Marcina Sendeckiego).

Na większość kompozycji składają się dźwięk gitary, z którą dzielnie radzi sobie Pablo, oraz jego głos. Próżno doszukiwać się tu brzmień klasycznego zestawu perkusji czy basu - zastępują je odgłosy klaskania, tupania, uderzenia w dziwne przedmioty. "Tylko" Pablopavo to osiem piosenek, które powstawały w latach 2011-2014 - trochę na marginesie pracy w sztandarowych przedsięwzięciach wykonawcy.

3 na 5
Opinia potwierdzona zakupem

Płyta w stosunku do poprzedniej słaba. Niby nadal teksty niezłe, ale brakuje już tego klimatu muzycznego. Fanom się spodoba, reszcie różnie. Jak dla mnie 3+.

Aktualności

Więcej

Tylko ×
Tylko
Tylko
Tylko
Tylko

Koszt dostawy:

Zmień kod pocztowy

Gdzie kupić?
Sprawdź dostępność produktu w Twojej okolicy
pixel
[script]var $productVariant = $('.js-product-variant');if ($productVariant.length) { $productVariant.each(function() { var $this; $this = $(this).find('img'); $this.error(function() { $this.attr({ 'src': $this.attr('data-src-gallery') }); }).attr({ 'src': $this.attr('data-src-filemanager') }); }); $productVariant.on('click', function() { enp.APP.bundles.loader.loadingShow(); }); }[/script]