Porównywarka (0)
PLN

Wasteland (CD Deluxe Edition Mediabook)

nr kat.: 1381855
Wasteland (CD Deluxe Edition Mediabook)
Wasteland (CD Deluxe Edition Mediabook)
Wasteland (CD Deluxe Edition Mediabook)
Wasteland (CD Deluxe Edition Mediabook)
Wasteland (CD Deluxe Edition Mediabook)
Wasteland (CD Deluxe Edition Mediabook)

RIVERSIDE

Nośnik: CD

Lista utworów

Nr albumu Nr utworu Tytuł Wykonawca Czas trwania
1 1 The Day After Riverside 1:48
1 2 Acid Rain Riverside 6:03
1 3 Vale Of Tears Riverside 4:49
1 4 Guardian Angel Riverside 4:24
1 5 Lament Riverside 6:09
1 6 The Struggle For Survival Riverside 9:32
1 7 River Down Below Riverside 5:41
1 8 Wasteland Riverside 8:25
1 9 The Night Before Riverside 3:59

Opis i specyfikacja

„Wasteland” to pierwszy studyjny album skomponowany bez udziału tragicznie zmarłego w lutym 2016 roku współzałożyciela i gitarzysty zespołu Piotra Grudzińskiego. Tym razem Riverside zdecydował się nagrać płytę jako trio, przy udziale zaproszonych gości.

Płyta porusza tematykę post-apo. Mariusz Duda, lider zespołu, komentuje:

„Tematyka „post-apokaliptyczna” chodziła za mną już od dawna - książki, filmy, gry video, opowieści o próbie przetrwania w świecie, który się skończył. Dopiero teraz jednak napisanie takiej historii nabrało sensu i znaczenia, kiedy to RIVERSIDE rozpoczyna swój nowy rozdział. „Wasteland” mówi przede wszystkim o tym, co dzieje się obecnie na świecie oraz nawiązuje do tragedii jaka wydarzyła się w zespole w 2016 roku. Muzycznie powróciliśmy do mroczniejszego grania, ale i stworzyliśmy nową jakość i charakter. To wciąż RIVERSIDE, ale znacznie głębsze i dojrzalsze w swojej wymowie. Wszyscy artyści podczas promocji nowych płyt mówią o tym, że stworzyli swoje najlepsze dzieło. Ja tego nie powiem, bo wszystko co udało nam się do tej pory napisać, było bardzo dobre, wyjątkowe i na poziomie. Jednak takiego ładunku emocjonalnego, jaki ma miejsce na najnowszym albumie, nie było jeszcze nigdy i najprawdopodobniej nigdy już nie będzie. „Wasteland” to duży, poetycki, wielowymiarowy i bardzo głęboki album. Taki, co to być może powstaje raz na całe życie”.

Ogólne

Producent

Mystic

title

Wasteland (CD Deluxe Edition Mediabook)

artist

RIVERSIDE

label

MYSTIC PRODUCTION

ilosc_plyt

1

Opinie

5/5

blekfild

Riverside dryfuje do Zatoki Lunatic Soul

Trudno coś napisać na temat tej płyty. Bo to już jest trochę inny zespół. Brak gitarzysty Piotra Grudzińskiego spowodował, że zabrakło jego charakterystycznego dla Riverside brzmienia i stylu gry i mocno na pierwszy plan wyszedł Mariusz Duda. A to spowodowało przeniesienie ciężaru gatunkowego muzyki w stronę Lunatic Soul. Ale płyta nie jest przez to zła, wręcz przeciwnie, coś nowego się dzieje, brzmienia, pomysły, patenty dwóch projektów M. Dudy mieszają się, przenikają wzajemnie i dobrze sie tego słucha. Tylko trochę za dużo zaśpiewów. Płytę warto posiadać chociażby tylko dla trzech utworów: Acid Rain, Lament i przede wszystkim dla River down below. Choć Guardian Angel i reszta tytułów wcale nie jest gorsza. Ja polecam, idealna muzyka na jesień.

Wasteland (CD Deluxe Edition Mediabook) ×