Wolne Loty

nr kat.: 1420418
 • Artysta: Marek Biliński
 • Typ nośnika: LP (analog)
 • Ilość płyt: 1
Zobacz pełną specyfikację Zobacz pełną specyfikację
Produkt chwilowo niedostępny

Opis i specyfikacja

Trzeci album artysty pod tytułem „Wolne Loty” powraca na winylu.

Po trzydziestu czterech latach od wydania płyty winylowej pod tytułem „Wolne Loty” w 1986 roku, Marek Biliński oddaje w ręce fanów muzyki elektronicznej odświeżoną płytę winylową, kompatybilną ze współczesnymi hi-endowymi systemami odsłuchowymi.

„Ten album, to najbardziej komercyjna produkcja z pośród moich wszystkich płyt, dlatego musi brzmieć dobrze, czyli twardy dźwięk z dużą przestrzenią. Brzmienie sprzed 34 lat potrzebowało nieco więcej pracy, ale udało się. Przy masteringu płyty po raz pierwszy użyłem przewodów klasy hi-end firmy SILTECH 550i classic” - podkreśla Marek Biliński.

W poszukiwaniu i co za tym idzie uzyskaniu, jak najlepszego brzmienia, Marek Biliński posłużył się między innymi referencyjnym gramofonem klasy hi-end TransRotor Zet-3 z wkładką Shelter 501 MK III i przedwzmacniaczem Octave Phono EQ2, dostarczonym przez firmę Nautilus.

Gramofon ten posłużył do analizy brzmienia płyt winylowych sprzed 30-40 lat oraz obecnie wznawianych, by na tej podstawie wypracować współczesny model pasma częstotliwości, dynamiki i szczegółowości nagrania. W rezultacie, obecnie wydana płyta posiada zdecydowane brzmienie oraz szeroki plan stereofoniczny.

„Tak jak zapowiadałem, planuję wydać wszystkie płyty na winylu, aż do koncertowego albumu „Life is Music”, który ukaże się jako podwójny album. Kolekcja zostanie zakończona premierowym wydaniem nowego albumu, który najpewniej ukaże się na przełomie 2020-2021 roku” – informuje Marek Biliński.

Realizacja wydania całej kolekcji albumów Marka Bilińskiego w formie płyt winylowych stała się możliwa dzięki nawiązaniu współpracy z polską tłocznią płyt winylowych WM FONO, która zgodziła się wziąć udział w tym długotrwałym przedsięwzięciu wydawniczym.


  Ogólne

 • title
  Wolne Loty
 • Artysta
  Marek Biliński
 • label
  Sonic Distribution
 • Ilość płyt
  1

Lista utworów

Nr utworu Tytuł Wykonawca Czas trwania
1Kosmiczne OpowiadaniaMarek Biliński4:48
2Gorące LatoMarek Biliński3:44
3Bulwary Nad Rzeką WspomnieńMarek Biliński5:39
4Caliope For EverMarek Biliński5:11
5Wolne LotyMarek Biliński3:32
6Gwiezdne OranżerieMarek Biliński4:56
7Szukając CieniaMarek Biliński6:06
8Błogosław Rojne MiastaMarek Biliński2:39

Kupiłeś ten produkt? Oceń go!

Średnia ocen: 0
Opinie potwierdzone zakupem (0)

Kupiłeś ten produkt? Oceń go!

Średnia ocen: 0
Opinie potwierdzone zakupem (0)